Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens telkinių elgtis saugiai

Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. Prie jūros pirmiausia būtina įsitikinti, ar budi gelbėtojai, ar leidžiama maudytis. Tą pasako prie gelbėtojų stočių kabančios vėliavos – geltonos ir raudonos spalvų vėliava patvirtina, kad paplūdimį prižiūri gelbėtojai. Geltona vėliava skelbia, kad maudytis pavojinga, raudona – draudžiama. Plaukioti vieniems jūroje ant pripučiamų čiužinių, ratų, ar kitokių daiktų, taip pat yra draudžiama.

Prieš lipant į vandenį reikia įsitikinti, ar krantas yra palankus maudytis saugiai, ar nėra per gilu. Pulti į vandenį iškart, nors diena ir labai karšta, negalima. Būtina saugotis stiprios srovės, o plaukiant valtimi – sėdėti ramiai, nes išdykaujant ar vaikštant ji gali apvirsti.

Klaipėdos policijos pareigūnai taip pat įspėja niekada nelipti į vandenį apsvaigus nuo alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų – apsvaigęs žmogus aplinką ir savo galimybes vertinti gali neadekvačiai, o iki nelaimės tokiu atveju – vos vienas žingsnis.

Skuodo r. PK bendruomenės pareigūnė Lina Tiškuvienė sako, kad bene didžiausia problema – be priežiūros prie vandens telkinių poilsiaujantys nepilnamečiai:

„Esam fiksavę atvejų, kai nepilnamečiai mieste esančiuose tvenkiniuose maudėsi su drabužiais, nes atbėgo tėvams net nežinant apie tai. Tėvai turėtų daugiau kalbėtis su savo atžalomis, nuolat priminti, kad toks elgesys gali baigtis didele nelaime.“ – sako bendruomenės pareigūnė.

Pamačius skęstantį žmogų, patariama nedelsiant kviesti gelbėjimo tarnybas telefonu 112. Labai svarbu kuo tiksliau nurodyti vietą, kurioje atsitiko nelaimė.  Saugiausia padėti skęstančiajam – numesti, ar priplaukus per atstumą paduoti, kokį nors plūduriuojantį daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti ir laikytis virš vandens.

Policijos pareigūnai taip pat primena, kad baudos gresia ir už rūkymą paplūdimiuose tam neskirtose vietose, vairuotojams – už automobilių palikimą ten, kur stovėti draudžiama – pavyzdžiui, per arti vandens telkinių.  

Saugaus ir malonaus poilsio linkintys pareigūnai kaip ir kasmet visą vasarą vykdys intensyvią saugaus elgesio prie vandens telkinių kontrolę, o poilsiautojus ragina laikytis taisyklių, apie pastebėtus galimus pažeidimus nedelsiant informuoti policiją.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių