Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės projektas „Klaipėdos istorijos kelias”

Projektą „Klaipėdos istorijos kelias“ įgyvendinanti Socialinių mokslų kolegija organizuoja renginių ciklą, kurio metu skirtingose uostamiesčio erdvėse visuomenei bus interaktyviai pristatomi svarbiausi bei įdomiausi Klaipėdos miesto istorijos akcentai.

Interaktyvus performansas „Klaipėda – karalių miestas“

2017 metais minime jubiliejinę 210-ies metų sukaktį, kai Klaipėda, tuometinis Mėmelis, metams laiko buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalystės sostine, priglaudusia Prūsijos karalių Frydrichą Vilhelmą III ir karalienę Luizę.

Pažymint šį istorinį įvykį skverelyje priešais buvusią karalių rezidenciją, dabartinę miesto rotušę, rengiamas interaktyvus performansas, kurio metu klaipėdiečiai turės unikalią galimybę pabūti karalienės Luizės ir karaliaus Frydricho Vilhelmo III bei jų šeimos narių draugijoje.

Renginio metu prie Žvejo skulptūos bus sukurtas gyvasis karališkosios šeimos paveikslas, kuriame ji pramogaus, gers arbatėlę, bendraus su vaikais, klausysis 19 a. pradžios muzikos, atliekamos arfa ir smuiku.

Žiūrovai galės ne tik pasyviai stebėti šį gyvąjį paveikslą, bet ir pasidabinę tų laikų garderobo detalėmis, nusifotografuoti su karališkąja šeima laikmetį atitinkančioje aplinkoje.

Praeiviams bus dalijami lankstukai su trumpa Prūsijos karalių rezidavimo Klaipėdoje istorija.

Interaktyvus performansas „Klaipėda – karalių miestas“ vyks gegužės 20 d., Gatvės muzikos dienos metu, nuo 12 iki 14 val.

Performansas „Senoji muzika ir klaipėdiečiai“

Šio performanso metu klaipėdiečiai ir svečiai bus nukelti į 16 a. miesto diduomenės pobūvius, kur liejosi muzika ir šokiai.

Atkurti tų laikų dvasią bei atmosferą padės senosios muzikos ir šokio ansamblis „Dolce Muzica”, kurio nariai groja įvairiais senoviniais muzikos instrumentais bei šoka istorinius šokius – Alemandą, Pavaną, Galjardą, įvairius branlius ir kt.

Performansas vyks Turgaus g., pievelėje, kur iki Antrojo Pasaulinio karo stovėjo Šv. Jono bažnyčia, gegužės 20 d. nuo 12 iki 14 val.

Muzikinis pasirodymas „7 Klaipėdos istorijos“

Kam buvo pastatytas paminklas „Arka“? Kas anksčiau buvo dabartinėje Atgimimo aikštėje? Kokia yra kelis amžius miestą puošusios Šv. Jono bažnyčios istorija ir kokio objekto vietoje Teatro aikštėje atsirado Taravos Anikės skulptūra ir fontanas?

Atsakymai į šiuos bei kitus istorinius klausimus bus pateikti režisūrinėje kompozicijoje, kurios metu Socialinių mokslų kolegijos studentai bei profesionalūs atlikėjai skaitys 7 įdomias istorijas iš Klaipėdos praeities.

Šios 7 istorijos – tai tarsi laiškas miestui, sūnaus pasakojimas tėvui, draugų pokalbis prie stalo ar geriausių draugių išgyvenimai. Jos bus pasakojamos jungiant šokį, vaidybą, muzikinę kalbą, kuria „prabils“ klaipėdietis kompozitorius, elektroninės ir etnomuzikos kūrėjas Kristijonas Lučinskas.

Visos istorijos bus ne tik papasakotos, bet ir užrašytos ant įvairiausių vietų – grindinio, stalo, specialiai padarytų sienlaikraščių ir net performanso dalyvių kūnų. Tai tarsi simbolis, jog Klaipėdos istorija yra įsirėžusi ne tik mieste, bet ir kiekviename iš mūsų.

„7 Klaipėdos istorijos“ – skverelyje priešais burlaivį „Meridianas“ gegužės 20 d., Gatvės muzikos dienos metu, nuo 11 iki 13 val.

Vaidybinis-muzikinis performansas „20 a. pradžia Klaipėdos gatvėse“

Vaidybinį-muzikinį performansą „20 a. pradžia Klaipėdos gatvėse“ rengiantys Klaipėdos Jaunimo teatro aktoriai patrauklia moderniojo teatro kalba pristatys uostamiesčio istorinių personažų muzikines interpretacijas.

Aktoriai įsikūnys į 20 a. pradžios jūreivius, kariškius, gatvės prekijus ir kurs tų laikų atmosferą dainuodami gatvės dainas, mušdami ritmą silkių statinėmis bei naudodami kitas menines gatvės performanso priemones.

Šis pasirodymas vyks Turgaus g. 8, prie Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, nuo 12 iki 14 val.

Filmo „Klaipėdiečiai“ pristatymas ir diskusija

Kokius jausmus klaipėdiečiai jaučia savo miestui, kas jiems čia patinka, o kas – ne, kuo, jų nuomone, uostamiestis išsiskiria iš kitų miestų, kaip jie įsivaizduoja Klaipėdos ateitį?

Šiomis temomis kalbinami įvairūs Klaipėdos miesto gyventojai taps kuriamo filmo „Klaipėdiečiai“ pagrindiniais personažais ir ekspertais. Filmo tikslas – skatinti ieškoti klaipėdietiško identiteto ir panaudoti jį kuriant miesto ateitį.

Filmo „Klaipėdiečiai“ peržiūra vyks 2017 m. rugsėjo 15 d. 18 val. Socialinių mokslų kolegijoje (Nemuno g. 2, Klaipėda).

Po jos rengiama diskusija apie tai, kaip mūsų miestą paversti dar patrauklesniu gyventi, kuria kryptimi jis turėtų judėti.

Diskusijoje dalyvaus Klaipėdos istorikai, visuomenės veikėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių