Klaipėdos pareigūnai primena – važiuojant paspirtukais ir dviračiais būtina saugoti save ir esančius aplink


Vien šią savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai fiksavo keletą eismo nelaimių, per kurias nukentėjo paspirtukais važiavę asmenys ar jų kliudyti pėstieji, vienas dviratininkas žuvo. 2023-06-07 apie 16.49 val. Palangoje, Vanagupės g., elektriniu paspirtuku važiavusi 1988 m. gimusi moteris, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė jo ir atsitrenkė į pėsčiųjų taku ėjusį 1967 m. gimusį vyrą, kuris buvo nuvežtas į ligoninę. Tą pačią dieną, apie 18.44 val. Klaipėdoje, Joniškės g., susidūrė  du paspirtukais važiavę vyrai. Vienam iš jų gimusiam 1995 m. nustatytas 1,45 prom. neblaivumas, dėl patirtų sužalojimų jis taip pat nuvežtas į ligoninę. O 2023-06-06 apie 11.38 val. dviračiu važiuojamąją dalį per pėsčiųjų perėją kirtęs 1962 m. gimęs vyras griuvo ir žuvo.

Policijos pareigūnai dar kartą primygtinai primena, kad važiuojant dviračiu ar elektriniu paspirtuku kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privalu duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus. Atkreipiamas dėmesys, kad šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis – transporto priemonę privalu persivesti.

Saugos priemonių ignoravimas taip pat gali baigtis itin skaudžia nelaime. Dėvėti šalmus pareigūnai rekomenduoja visiems dviračių transporto priemonių vairuotojams ir keleiviams, o važiuojant keliu jaunesniems nei 18 m. asmenis – tai daryti privalu. Taip pat pareigūnai primena, kad minant dviratį važiuojamąja kelio dalimi naktį, visiems dviratininkams privaloma dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, o dviračio žibintai privalo būti įjungti. Dienos metu privalu naudoti bent vieną iš šių priemonių.

Pareigūnai pastebi, kad vieni iš dažniausiai fiksuojamų pažeidimų yra, kad elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys ar yra vežami vaikai, nors tai daryti yra draudžiama.

Draudžiama važiuoti dviračiu ar elektriniu paspirtuku ir padauginus alkoholio – leidžiama alkoholio riba yra 0,4 prom. – kaip ir automobilių vairuotojams.  

Primenama, kad transporto priemonės, kurių variklio galia iki 1 kW ir maksimalus važiavimo greitis 25 km/val., priskiriamos motoriniams dviračiams, o jas vairuojantiems asmenims privalu laikytis visų dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių. Važiuoti važiuojamąja dalimi tokiais elektriniais paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – nuo 12 metų.

Galingesni elektriniai paspirtukai priskiriami mopedams. Jiems reikalingas civilinės atsakomybės draudimas, galiojanti techninė apžiūra ir transporto priemonės registracijos liudijimas. Vairuoti juos galima sulaukus 15 metų, būtina „AM“ kategorija, nebent asmuo jau yra įgijęs aukštesnės kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Klaipėdos apskrities pareigūnai atidžiais ir tolerantiškesniais būti ragina visus eismo dalyvius – tik bendromis pastangomis galima pasiekti, kad skaudžių nelaimių būtų kuo mažiau.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių