Klaipėdos rajone steigiamas Sveikatos centras užtikrins daugiau kokybiškų paslaugų gyventojams

Klaipėdos rajone tęsiamas Sveikatos centro steigimas – penktadienį posėdžiavusi Taryba pritarė Gargždų, Paupių ir Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centrų prijungimui prie Gargždų ligoninės. Taip siekiama gyventojams suteikti daugiau kokybiškų paslaugų, kurias jie gautų arti namų, bei diegti naujas.

Didės paslaugų įvairovė

Įgyvendinant pokyčius, bus stiprinamos šeimos gydytojų teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos – pacientais rūpinsis visa šeimos gydytojo komanda: slaugytoja, akušeris, kineziterapeutas, gyvensenos medicinos specialistas, socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas ir apylinkės administratorius. Be to, gydytojų darbas bus sklandesnis, nes jie dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto pasikonsultuoti su kitais centre dirbančiais gydytojais specialistais.

Įsteigus Sveikatos centrą, Klaipėdos rajone bus teikiamos ir mobilios paslaugos – odontologinės gulintiems pacientams, taip pat mobilios sveikatos priežiūros paslaugos gyventojams arčiau namų ar namuose.

„Yra ir daugiau sričių bei paslaugų, kurias būtina plėtoti ir tai bus daroma, tokių kaip slaugos namuose, cukrinio diabeto slaugos, dienos ir ambulatorinės chirurgijos, vaikų ir suaugusių dienos stacionaro. Taip pat reikalinga fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugų plėtra, pavyzdžiui, diegiant vandens procedūras. Teigiamų permainų atneš ir pavėžėjimo paslaugų diegimas, o naujos įrangos įsigijimas suteiks galimybę pacientų sveikatos būklę stebėti net ir nuotoliniu būdu. Taigi pokyčius pajus tikrai platus gyventojų ratas“, – teigia Klaipėdos rajono vicemeras Vytautas Butkus.

Vieninga sistema užtikrins sklandesnį darbą

Be to, vieninga registracijos sistema leis sumažinti eiles, o visi pacientų tyrimai ir vaizdai bus prieinami bet kuriame sveikatos priežiūros centre. Tad pacientams nebereikės nešiotis jokių laikmenų, pavyzdžiui, su rentgeno nuotraukomis.

 Taip pat bus užtikrinamas paslaugų tęstinumas po paciento grįžimo iš stacionarios gydymo įstaigos – įdiegus vidinę informacijos mainų tvarką tarp Gargždų ligoninės ir šeimos gydytojo, pastarieji turės daugiau laiko būtinų paslaugų suplanavimui ir tinkamai galės joms pasiruošti.

Paslaugų prieinamumas taip pat gerės. Pasitaiko situacijų, kai gydytojas nedirba ilgą laiką, pavyzdžiui, nedarbingumo metu. Tokiu atveju Sveikatos centre pacientus galės priimti didesnis gydytojų skaičius ir jų krūviai pasiskirstys tolygiau, o tuo pačiu pacientas gaus reikalingą paslaugą.

Ne ką mažesnis dėmesys bus skiriamas prevencijai. Vienas iš tikslų – sveikatos priežiūros priemonėmis mažinamas išvengiamas mirtingumas, taip pat – ankstyvo mirtingumo mažinimas.

Daugiau investicijų

Įsteigus Sveikatos centrą, daugės ir investicijų pritraukimo galimybių. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad jos suplanuotos ir sveikatos centrų įkūrimui.

Finansavimas bus skiriamas naujai įrangai įsigyti, remonto ir statybos darbams, transporto priemonėms, kurios bus skirtos teikti pacientams paslaugas namuose, įsigyti ir kitoms priemonėms. Taip pat – šeimos gydytojo komandos ir specialistų teikiamų paslaugų plėtrai ir kokybei, ambulatorinės bei dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir skubiosios pagalbos paslaugoms.

„Paslaugų daugės, jų kokybė gerės. Taigi natūralu, kad be visų teigiamų pokyčių įstaiga taps ir patrauklesne darbo vieta naujiems gydytojams. Kas išties yra labai svarbu ir vėlgi padės pacientams užtikrinti dar daugiau kokybiškų ir reikalingų paslaugų, O steigiant Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centrą, siekių keliama išties daug – nuo greitesnio ligų diagnozavimo ir efektyvesnio gydymo iki suteikiamų paslaugų gerinimo ir jų plėtros“, – sako vicemeras Vytautas Butkus.

Sveikatos centrų steigimo procesus Lietuvoje pradeda arba jau pradėjo net 59 savivaldybės. Tarp jų – ir Klaipėdos rajonas. Gargždų, Paupių ir Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centrai prie Gargždų ligoninės bus prijungti nuo kitų metu balandžio 1-osios ir vadinsis bendru pavadinimu – Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centru.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių