Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja

Klaipėdos rajone stovyklauja per 2 tūkstančius skautų

Klaipėdos rajone esančiame Kairių poligone liepos 8–16 dienomis vyksta didžiausios skautiškos organizacijos Baltijos šalyse Lietuvos skautijos organizuojama stovykla. Čia iš įvairių pasaulio šalių susirinko net 2300 skautų. Pasiruošimas tokio masto stovyklai vyko kelerius metus, prie jo prisidėjo ir Klaipėdos rajono savivaldybė, skirdama mokyklinių autobusų stovyklautojų išvykoms, o Priekulės seniūnija rūpinosi stovyklos teritorijos paruošimu.

Liepos 12 d. stovykloje „Tarp trijų vandenų“ lankėsi svečiai, norintys iš arčiau susipažinti su skautiško gyvenimo ypatumais – čia juos pasitiko skautai gidai, kurie aprodė stovyklą bei dalijosi įdomiomis istorijomis. Šiame unikaliame renginyje svečiavosi ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Violeta Riaukienė ir vicemeras Vytautas Butkus. Už paramą Klaipėdos rajonui padėką išreiškė stovyklos viršininkas ir organizatorius, skautas vytis Paulius Tamolė.

Į šiemet Kairių poligone vykstančią stovyklą susirinko skautai iš Lietuvos, Ukrainos, Taivano, Honkongo, Izraelio, Latvijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Švedijos, Vokietijos, Austrijos, Anglijos ir kitų šalių. Stovykloje dalyvavo ir Lietuvos skautijos padalinys „Gargždų tuntas“.

Pasirinkimą stovyklauti Pamario krašte lėmė skautams ir Lietuvai svarbi proga – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metis. Paskutinį kartą Klaipėdos krašte skautai stovyklautojai būriavosi prieš 90 metų, todėl šis renginys laikomas jubiliejiniu ir išskirtiniu Klaipėdos rajonui.

Klaipėdos rajone – daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių

Jau nuo liepos pradžios Klaipėdos rajono gyventojai elektromobilius gali krauti patogiau – įrengtos dar 3 naujos stotelės Gargžduose ir Vėžaičiuose. Jomis iki 2024 m. sausio 1 d. gyventojai gali naudotis nemokamai.

Gargždiškiai elektromobilius gali krauti naujoje stotelėje Sporto centro aikštelėje, esančioje J. Janonio g. 9 (įvažiavimas iš Klaipėdos g.). Čia vienu metu galima krauti du elektromobilius. Stotelės galia – 90 kW.

Dar viena stotelė, kurioje galima krauti 4 automobilius, įrengta tarp prekybos centrų „Norfa“ ir „Maxima“, esančių Klaipėdos gatvėje. Stotelės galia – 45 kW. 

Vėžaitiškiai elektromobilius jau gali krauti Gargždų gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Vienu metu čia gali būti kraunami du automobiliai. Stotelės galia – 45 kW.

Taip pat elektromobilių įkrovimo paslaugomis galima naudotis ir jau anksčiau veikiančioje stotelėje, kuri įrengta automobilių stovėjimo aikštelėje prie Savivaldybės aikštės. Čia gali būti kraunami 2 automobiliai, o stotelės galia – 45 kW.

Jau galima teikti prašymus dėl paramos mokinio reikmenims ir nemokamo maitinimo

Tėvai jau gali kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams – paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo. Prašymai dėl nemokamų pietų, vertinant pajamas, priimami iki mokslo metų pabaigos, o dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti – iki spalio 5 d.

Prašymą-paraišką ir reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš mokinio tėvų (įtėvių) deklaruotos gyvenamosios vietos seniūnijoje arba www.spis.lt informacinėje sistemoje.

Socialinė parama mokiniams gali būti skiriama:

  • jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (235,50 Eur).
  • jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (314,00 Eur), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokamus pietus organizuoja mokykla. Jie skiriami nevertinant gaunamų pajamų ir atskiro prašymo teikti nereikia. Planuojama, kad nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos rajono įstaigose bus ugdoma 612 priešmokyklinukų, 610 pirmokų bei 590 antrokų.

Informacija Klaipėdos rajono privačioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms

Kviečiame privačias asmens sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje, dalyvauti sveikatos centro veikloje funkcinio bendradarbiavimo būdu.

Rašytinio atsakymo (kuris nėra laikomas galutiniu privačios įstaigos sprendimu) su ketinimu (nesutikimu) dalyvauti sveikatos centro veikloje laukiame iki liepos 24 d. darbo pabaigos, el. paštu savivaldybe@klaipedos-r.lt.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių