Klaipėdos rajono gyventojo kortelė – po Velykų

Balandžio 4-ąją bus pradėtos platinti Klaipėdos rajono gyventojo kortelės ir mobiliosios programėlės, kurios suteikia nuolaidas įvairioms paslaugoms Savivaldybės įstaigose, mažesnes kainas jų turėtojams žada ir kelios dešimtys įmonių.

Anot rajono Savivaldybės, „Atvirų horizontų“ kortelės jau gaminamos, baigiama programuoti mobilioji programėlė, jos gyventojams taps prieinamos nuo balandžio 4 dienos.

„Fizinės gyventojų kortelės šiuo metu yra gaminamos, baigiama programuoti ir mobilioji programėlė. Oficialus gyventojo kortelės pristatymas planuojamas balandžio 4 dieną 17 valandą Savivaldybės aikštėje, Gargžduose. Jo metu susirinkusieji galės išsiimti tiek fizinę gyventojo kortelę, tiek į savo telefonus parsisiųsti programėlę“, – teigiama Savivaldybės komentare „Vakarų ekspresui“.

Pernai spalį rajono Savivaldybė su Vilniaus bendrove „MeritStory“ pasirašė beveik 24 tūkst. eurų vertės sutartį, pagal kurią įmonė turėjo sukurti gyventojo kortelės valdymo informacinę sistemą ir įdiegti mobiliąją programėlę, ją palaikyti ir aptarnauti iki 2027-ųjų vasario.

Šiuo metu Klaipėdos rajono savivaldybė jau parengė Tarybos sprendimo projektą, kuriuo ruošiamasi sporto centrų paslaugų kainas – tarp pakeitimų įvardijamos ir nuolaidos gyventojams, prisijungusiems prie „Atvirų horizontų“ kortelės sistemos.

Pagal projektą, kortelę turintys žmonės už treniruotes fizinio pasirengimo salėse Turgaus ir Kvietinių gatvėse Gargžduose galėtų mokėti 10 proc. mažesnę kainą, vyresniems nei 65 metų senjorams fizinio aktyvumo skatinimo treniruočių kaina mažinama 50 proc., o dengtoje teniso kortų salėje Gamyklos gatvėje atsiranda galimybė už teniso ir padelio treniruotes mokėti 15 proc. mažiau, tačiau nuolaida galėtų naudotis tik tie, kurie turi bent pusės metų abonementą.

Be to, Savivaldybė ruošia daugiau nuolaidų ir dėl to keičia Tarybos sprendimus.

„Į šio mėnesio Tarybos posėdį iš viso eina 10 sprendimo projektų, kurie yra susiję su balandžio mėnesį startuosiančia gyventojo kortele. Tarybai pritarus, Klaipėdos rajono gyventojai, turintys šią kortelę, šešiuose Klaipėdos rajono kultūros centruose, Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje, Gargždų krašto muziejuje, Turizmo informacijos centre esančioms edukacijoms ir vykstantiems renginiams gaus net 50-ies procentų nuolaidą. Be to, TIC taip pat kortelės turėtojams netaikys antkainio suvenyrams ar turistinei atributikai“, – teigiama komentare.

Anot jo, nuolaidos kortelės turėtojų lauks ir „Minijos“ kino teatre – į visus filmus, išskyrus rodomus 3D formatu, suaugusiems bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Vasarį Klaipėdos taryba pritarė, kad rajono gyventojai su „Atvirų horizontų“ kortele ar mobiliąja programėle už apsilankymą uostamiesčio kultūros įstaigų renginiuose galėtų mokėti 25 proc. mažesnę kainą.

Nuolaidas kortelių savininkams teiks ir verslas. Pasak Savivaldybės, šiuo metu dėl mažesnių kainų jau susitarta su 29 įmonėmis, kuriose bus taikomos 10-30 proc. nuolaidos.

„Šiuo metu jau turime net 29-ias įvairias verslo įmones, kurios mūsų gyventojams taikys vienokias ar kitokias nuolaidas. Vidutiniškai nuolaidos dydis bus 10 procentų, tačiau yra ir tokių įmonių, kurios taikys 15 ar net 30-ies procentų nuolaidą kortelės turėtojui. O įmonių veiklos spektras įvairus – nuo statybos iki kavinių ar internetinių parduotuvių verslo“, – teigia Savivaldybė.

Ji anksčiau pranešė, kad, pastačius Gargždų daugiafunkcį sporto centrą, specialios nuolaidos su kortelėmis lauks ir baseine.

Dėl išskirtinių kainų gyventojams bus kalbamasi ir su kitų savivaldybių, pavyzdžiui, Palangos, kultūros bei sporto įstaigomis.

„Atvirų horizontų“ gyventojo kortelę ir mobiliąją programėlę galės turėti tik Klaipėdos rajone gyvenamąją vietą deklaravę žmonės.

Mobilioji programėlė taip pat bus naudojama gyventojų apklausoms, renginių kalendoriaus skelbimui, balsavimui už dalyvaujamojo biudžeto projektus.

Valstybinės duomenų agentūros statistika rodo, kad 2024 metų pradžioje Klaipėdos rajone registruota 67,3 tūkst. gyventojų, jų skaičius per penkerius metus išaugo daugiau nei 20 proc. – 2020 metais rajone gyveno beveik 55 tūkst. žmonių.

VE.LT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių