Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja

Įteikta Metų kultūros ir meno darbuotojo premija

Kultūros dienai skirtame renginyje pirmą kartą įteikta Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigta Metų kultūros ir meno darbuotojo premija, siekianti 1 500 eurų.

Pirmąja Metų kultūros ir meno darbuotojo premijos laureate už nuopelnus, puoselėjant etninę kultūrą, Mažosios Lietuvos tradicijas, šišioniškių tarmę, Klaipėdos rajono vardo garsinimą, jaunosios kartos ugdymą bei ilgametį kultūrinį darbą tapo Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė Virgina Asnauskienė.

Jaunajam talentui įteikta Ernsto Vicherto vardo premija

Šiemet tradicinės Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ laureatu tapo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientas Žilvinas Duotas, džiuginęs pasiekimais tiksliųjų mokslų srityje. Vaikinui įteikta Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigta 500 eurų premija.

Žilvinas Duotas dalyvauja ir pelno prizines vietas matematikos, fizikos, chemijos olimpiadose, konkursuose, rengia įvairius su tiksliaisiais mokslais susijusius projektus, tyrimus, dalyvauja jaunųjų mokslininkų konferencijose.

Iš viso į premiją pretendavo 5 jaunuoliai, pasiekę geriausių rezultatų meno, tiksliųjų mokslų srityse, visuomeninėje veikloje.

Ernsto Vicherto vardo premijos steigimo tikslas yra pagerbti ir įamžinti žymaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, krašto rašytojo, teisėjo, teatro įkūrėjo E. Vicherto atminimą, išryškinti visuomenės rūpinimąsi jaunąja karta. Ši premija pirmą kartą buvo įteikta 2011 metais. Ja apdovanojami moksleiviai, pasiekę geriausius rezultatus meno, mokslo, sporto srityse ar visuomeninėje veikloje.

Priekulės seniūnijos gyventojams – daugiau susisiekimo galimybių

Klaipėdos rajono savivaldybė atsižvelgė į gyventojų poreikius ir, bendradarbiaudama su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“, pakoregavo maršrutinio autobuso Nr. 45 Klaipėda–Svencelė grafiką.

Pavėlinti išvykimai, kad gyventojams būtų patogiau po darbo grįžti į namus ar savaitgaliais aplankyti artimuosius.

Autobuso grafiką rasite svetainėje www.stops.lt/klaipeda/.

Taip pat artimiausiame Tarybos posėdyje ruošiamasi priimti sprendimą dėl bendradarbiavimo su Šilutės rajono savivaldybe, organizuojant bendrą maršrutą Klaipėda–Priekulė–Ventė. Priėmus sprendimą, Venckų, Lankupių kaimų gyventojai pagaliau turės susisiekimą viešuoju transportu su Priekulės bei Klaipėdos miestais.

Skaičiuojama, kad šis maršrutas Savivaldybės biudžetui kainuotų 132 tūkst. eurų per metus.

Įteiktos Metų medicinos darbuotojo premijos

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga Klaipėdos rajone pirmą kartą įteiktos net dvi Metų medicinos darbuotojo premijos. Jos skirtos tiems medicinos darbuotojams, kuriuos siūlė ir geriausiai vertino tiek pacientai, tiek kolegos, medikų bendruomenė. 1 500 eurų dydžio premijas įsteigė Klaipėdos rajono savivaldybė.

Premijos laureatės – puikiai rajone žinomos specialistės, apie kurias teigiami atsiliepimai sklinda iš lūpų į lūpas.

Tai pacientų mylima ir gerbiama bei kolektyvo itin vertinama Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Vaida Gedgaudienė bei visuomet pagalbos ranką pasiruošusi ištiesti ir rajono vaikų bei suaugusiųjų sveiką gyvenseną ugdanti Visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė!

Sveikiname premijos laureates, o už atsidavimą savo darbui, pasiaukojimą, kantrybę ir brangiausio žmogaus turto – sveikatos puoselėjimą bei saugojimą dėkojame visiems medicinos darbuotojams.

Savivaldybė klausia: ar reikia atverti Rinkos aikštę?

Lietuvos paštui pranešus apie planus persikelti į kitą vietą Gargžduose, kuri būtų modernesnė, patogesnė ir, svarbiausia – prieinama asmenims su negalia, vėl atgimė diskusijos dėl pašto pastato nugriovimo. Savivaldybei pastato išpirkimas kainuotų apie 250 tūkst. eurų, lėšų pareikalautų ir jo nugriovimas, tačiau tai leistų miestui grąžinti senąjį vaizdą – atverti istorinę Rinkos aikštę priešais bažnyčią, kurioje nuo 1600-ųjų metų oficialiai, o neoficialiai ir anksčiau, vykdavo turgūs.

Šiandien nemažą Rinkos aikštės dalį užimantis pašto pastatas tikrai nepuošia miesto centro. Apgriuvęs statinys užgožia tiek pačią aikštę, tiek bažnyčią. Kadangi Lietuvos paštas ruošiasi išsikelti į kitą vietą, savininkai pastato remontuoti neplanuoja.

Todėl klausiame Klaipėdos rajono gyventojų – ar pritartumėte, kad Savivaldybė išpirktų paštui priklausantį pastatą ir jį nugriautų, taip atverdama Rinkos aikštę?

Savo nuomonę iki gegužės 3 dienos kviečiame išreikšti svetainėje https://apklausa.klaipedos-r.lt/.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių