Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja

Klaipėdos rajono jaunuoliams – darbo pasiūlymai vasarai

Jei tau nuo 14 iki 18 metų, gyveni Klaipėdos rajone ir nori vasarą įgyti darbo patirties bei užsidirbti – turime darbo pasiūlymų. Klaipėdos rajono savivaldybė jau ketvirtus metus iš eilės darbdaviams, įdarbinusiems jaunuolius, skiria kompensacijas, tad reikia tik išsirinkti siūlomą darbo vietą arba rasti ją pačiam ir kandidatuoti.

Darbdavių, dalyvaujančių Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programoje, darbo pasiūlymai nepilnamečiams https://bit.ly/3ptFVYh.

Na, o jei savarankiškai rasite sau tinkantį darbdavį ne iš šio sąrašo ir susitarsite su juo dėl įdarbinimo – taip pat galite būti įtraukti į Programą ir darbdaviui galimai bus kompensuojama dalis tau mokamo atlyginimo.

Daugiau informacijos apie programą rasite čia https://bit.ly/3pvrUtc.

Į visus kylančius klausimus atsakys Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojas jaunimo praktinių ir verslumo įgūdžių ugdymui Aivaras Buitkus telefonu +370 609 27 134 arba el. paštu karjera.gajc@gmail.com.

Gargžduose mokiniai pristatė savo sukurtus verslus

Trečiadienio rytą Savivaldybės aikštėje susirinko gausus būrys jaunųjų verslininkų – regioninėje „eXpo“ Klaipėdos rajono ir kitų miestų bei rajonų moksleiviai pristatė savo idėjas bei sukurtus produktus. O popiet vyko konferencija „Progresinis verslumo ugdymo modelis Klaipėdos rajone“.

Antrus metus iš eilės mokinių verslų mugę Gargžduose organizavo „Vaivorykštės“ gimnazija kartu su nevyriausybine organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA). Joje norintieji galėjo ne tik susipažinti su mokinių jaunųjų bendrovių verslais, bet ir įsigyti originalių jų gaminių: žvakių, muilo, papuošalų, kepinių ir kitų gaminių.

Be to, mugės dalyviai varžėsi dėl galimybės atstovauti Klaipėdos rajonui nacionaliniame praktinio verslumo ugdymo programos „Accelerator_X“ finale Vilniuje gegužės 12 d. Nugalėtojais tapo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos jaunieji verslininkai „Fotovoltas“.

Taip pat trečiadienį kino teatre „Minija“ įvyko Savivaldybės ir LJA organizuojama konferencija „Progresinis verslumo ugdymo modelis Klaipėdos rajone“. Jos metu mokytojai, mokyklų vadovai dalijosi patirtimi diegiant LJA programas, o LJA atstovai pristatė Klaipėdos rajono pasiektus rezultatus, progresinį verslumo, ekonomikos, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai modelį bei jo įgyvendinimo galimybes, diskutavo, kaip užtikrinti nuoseklų verslumo, finansinio raštingumo ugdymą Klaipėdos rajono mokyklose.

Miestui partneriui Lymanui išsiųsta reikalinga technika

Į Klaipėdos rajono savivaldybės miestą partnerį Ukrainoje – Lymaną – jau iškeliavo savivartis automobilis ir nešiojamos žoliapjovės. Artimiausiu metu bus išsiųsta ir jiems itin reikalinga šiukšliavežė, palydovinės „Starlink“ interneto stotelės, vandens cisterna.

Gargždų sportininkai – Lietuvos čempionai

Net 3 sporto šakų atstovai ir jų treneriai pergalėmis pradžiugino ne tik Gargždus, bet ir visą Klaipėdos rajoną. Lietuvos čempionų titulai pelnyti graikų-romėnų imtynių, sambo ir uždarų patalpų paplūdimio tinklinio varžybose.

„Džiugu stebėti tendenciją, kad vis daugiau rajono jaunuolių atsitraukia nuo telefonų ir kompiuterių ekranų bei savo laisvalaikį skiria sportui. Žinoma, smagu ne tik tai, kad vaikai laiką leidžia aktyviai, bet ir pasiekia pergalių, garsinančių Klaipėdos rajono vardą visoje Lietuvoje. Nuoširdžiai sveikinu trenerius, gebančius rasti bendrą kalbą su jaunimu, juos profesionaliai treniruoti ir padėti jiems siekti rezultatų, bei sportininkus, kurie demonstruoja išskirtinai puikius rezultatus. Tikiu, kad pergalės įkvėps dar daugiau mokinių sportuoti ir atstovauti mūsų kraštui“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Mero padėkos raštai įteikti Klaipėdos rajono sporto centro auklėtiniams:

  • Juliui Gikarui – Lietuvos U15 graikų-romėnų imtynių čempionui svorio kategorijoje iki 85 kg (Gargždų „Minijos“ progimnazija);
  • Audrai Norvilaitei – Lietuvos moterų sambo čempionei svorio kategorijoje iki 80 kg (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija);
  • Austėjai Vyšniauskaitei ir Rusnei Lukauskaitei – 2022/2023 m. Lietuvos uždarų patalpų jaunučių mergaičių U14 paplūdimio tinklinio čempionėms (Gargždų „Minijos“ progimnazija).

Taip pat už nuoširdų darbą, gerą sportininkų paruošimą ir už ugdytinių pasiektus aukštus rezultatus padėkota ir graikų-romėnų imtynių trenerei Kornelijai Zaicevaitei, sambo treneriui Jonui Tilvikui, tinklinio trenerei Jolantai Žukauskienei.

„Minijos“ ketvirtokai susipažino su Savivaldybės darbu

Praėjusią savaitę smalsūs Gargždų „Minijos“ progimnazijos ketvirtokai pravėrė Klaipėdos rajono savivaldybės duris, kur ne tik pasimatavo Tarybos narių kėdes, bet ir susipažino su meru bei Administracijos darbu.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas pradinukus priėmė savo kabinete, papasakojo jiems apie Klaipėdos rajoną, mero darbą, atsakė į vaikų klausimus bei sulaukė įvairiausių pasiūlymų, kuriuos įtraukė ir į savo darbotvarkę. Tad jau visai netrukus Savivaldybės atstovai svarstys apie galimybę Gargžduose surengti breiko varžybas, taip pat spręs klausimus dėl geriamojo vandens fontanėlio įrengimo Jaunimo parke.

Susipažinę su meru, mokiniai patraukė į Architektūros ir teritorijų planavimo skyrių, kur skyriaus vedėjas, vyriausiasis architektas Gytis Kasperavičius papasakojo apie skyriaus veiklą, su mokiniais diskutavo apie Gargždų miesto centrinės dalies urbanistinę koncepciją, atsakė į klausimus, kokios savybės reikalingos, norint tapti architektu.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoju Mindaugu Miežečiu, atsakingu už ūkio dalį. Ketvirtokai galėjo stebėti kamerų, filmuojančių Savivaldybės koridorius ir pastatą, vaizdus, sužinojo, kiek įstaigoje dirba darbuotojų, kokios darbo priemonės jiems reikalingos, taip pat, kiek automobilių turi Savivaldybė.

Vizitą įstaigoje mokiniai baigė Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriuje – santuokų sudarymo salėje, kur vyriausioji specialistė Vida Jasaitienė papasakojo, kaip vyksta santuokos, registruojami gimimai, parodė, kaip seniau atrodė ranka rašyti gimimo įrašai, salėje nuskambėjo ir Mendelsono maršas. Vaikai domėjosi, kokie vardai populiariausi, ar juos galima keisti.

Iš Savivaldybės ketvirtokai išlydėti į Turizmo informacijos centrą, kur galėjo ne tik daugiau sužinoti apie Klaipėdos rajoną, bet ir išbandyti virtualios realybės akinius, virtualiai pasimatuoti kuršiškus kostiumus, pakeliauti po penkis piliakalnius ir išgirsti daug vertingos informacijos.

Tikimės, kad apsilankymas Savivaldybėje mokiniams buvo naudingas ir įdomus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių