Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja

Kviečia deleguoti atstovus į Bendruomenės sveikatos tarybą

Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas ir deleguoti atstovus į Bendruomenės sveikatos tarybą, kurioje atsilaisvino viena nario vieta.

Reikalavimai:

  1. Kandidatūras gali teikti savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų, dirbančių visuomenės sveikatos ugdymo ir stiprinimo srityje, deleguoti atstovai;
  2. Kandidatūras deleguoja savivaldybės įmonės, įstaigos ar organizacijos, pateikdamos Savivaldybės administracijos direktoriui paraišką.

Paraišką būtina pateikti iki rugpjūčio 4 d. 12 val. Sveikatos ir socialinės apsaugos skyriui el. paštu lina.kruciuviene@klaipedos-r.lt. Ją rasite internetiniame puslapyje www.klaipedos-r.lt, skiltyje „Skelbimai“ – „Paraiškos-konkursai“.

Išorinei lauko reklamai būtinas leidimas

Išorinė lauko reklama – puikus ir efektyvus būdas savo parduodamomis prekėmis ar paslaugomis sudominti potencialų klientą. Tačiau įrengus tokias reklamas be leidimų, kuriuos išduoda Klaipėdos rajono savivaldybė, galima tikėtis ne pelno, o kelis šimtus eurų siekiančių baudų.

Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai vien pernai nustatė 87 nusižengimus dėl išorinės reklamos įrengimo, neturint išduotų leidimų. Šiais metais tokių pažeidimų jau fiksuota 77. Visais atvejais pradėtos administracinių nusižengimų teisenos. Išorinės reklamos įrengimo draudimų ir reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą gali tekti sumokėti ir 300−560 eurų siekiančią baudą.

Kaip pastebi patikrinimus atliekantys pareigūnai, labai dažnai žmonės galvoja, kad jiems nuosavybės teise priklausančioje žemėje ar ant nuosavų statinių įrengiant išorinę reklamą nereikalingi jokie leidimai. Tačiau jie reikalingi visais atvejais, jei reklamuojama ūkinė komercinė veikla.

Reklamos įstatyme nurodytos tik šios išimtys, kai leidimas nereikalingas:

1) reklamos pateikimo priemonės yra nekilnojamojo turto registre įregistruotame statinyje su stogu ir galinėmis sienomis ar be sienų, ir ant šių reklamos pateikimo priemonių pateikiama reklama yra susijusi su šiame statinyje vykdoma veikla;

2) reklamos pateikimo priemonės yra patalpose, tačiau reklama yra matoma iš lauko pusės;

3) išorinė reklama pateikiama ant transporto priemonės, kuri įrengta kaip prekių pardavimo vieta arba naudojama pagal jos tiesioginę paskirtį žmonėms ir (arba) kroviniams vežti, išskyrus atvejus, kai ant transporto priemonės įrengiama speciali reklamos pateikimo priemonė ir ant jos pateikiama išorinė reklama;

4) iškaba turi būti įrengiama pagal Lietuvos Respublikos notariato įstatymu, Lietuvos Respublikos antstolių įstatymu įgaliotos institucijos patvirtintą formą;

5) įrengiama ne didesnio kaip 0,3 m2 ploto iškaba;

6) įrengiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus atitinkanti iškaba, ant kurios ar kurioje pateikiamas tik reklamos davėjo pavadinimas ir (arba) vardas, pavardė arba reklamos davėjo prekybos ar paslaugų teikimo vietos pavadinimas, arba parduodamų prekių ar teikiamų paslaugų pavadinimas ir (arba) darbo laikas.

Tokie patys reikalavimai galioja ir elektroniniams takeliams (bėgančioms reklamoms), vėliavoms ar pan.

Prašome visų gyventojų, verslo atstovų prieš įsirengiant išorinę reklamą išsiimti reikalingus leidimus, kurie kai kuriais atvejais yra neapmokestinami arba jų kaina yra simbolinė (priklausomai nuo to, kur ir kokio dydžio įrengiama išorinė reklama). Užsisakyti leidimą internetu galima čia https://www.epaslaugos.lt/portal/service/42526/23560.

Kilus klausimams dėl išorinės reklamos įrengimo pasikonsultuoti galima su atsakinga darbuotoja Rasa Šneideriene, tel. +370 620 72 338.

Susitikime su Lietuvos paštu – diskusijos dėl patalpų

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba jau priėmė sprendimą pirkti Gargžduose esantį buvusį Lietuvos pašto pastatą. Tam pritarė ir didžioji dalis Savivaldybės skelbtoje apklausoje dalyvavusių Klaipėdos rajono gyventojų. Artimiausiu metu planuojamos derybos dėl pašto pardavimo, o su Savivaldybės meru Broniumi Markausku ir vicemere Jolanta Kitra susitikę Lietuvos pašto vadovai patikino, kad yra pasiruošę ieškoti geriausių sprendimų abiem pusėms.

Susitikime dalyvavęs AB Lietuvos pašto generalinis direktorius Rolandas Zukas kartu su komanda pristatė pašto veiklos perspektyvas, planuojamą paslaugų plėtrą.

Diskutuota ir kitais aktualiais klausimais. Vienas jų – buvusios pašto patalpos Priekulėje. Planuojama, kad paštui pateikus viziją, kokia galima patalpų ateitis, Savivaldybė pakvies bendruomenę tartis ir kartu rasti naudingiausią sprendimą ir priekuliškiams, ir bendrovei.

Kita svarbi tema – buvęs pašto pastatas Gargžduose. Lietuvos paštui pavasarį pranešus apie planus persikelti į kitą vietą Gargžduose, kuri būtų modernesnė, patogesnė ir, svarbiausia – prieinama asmenims su negalia, vėl atgimė diskusijos dėl pašto pastato nupirkimo ir nugriovimo. Tai leistų miestui grąžinti senąjį vaizdą – atverti istorinę Rinkos aikštę priešais bažnyčią, kurioje nuo 1600-ųjų metų oficialiai, o neoficialiai ir anksčiau, vykdavo turgūs.

Šiandien nemažą Rinkos aikštės dalį užimantis pastatas tikrai nepuošia miesto centro. Apgriuvęs statinys užgožia tiek pačią aikštę, tiek bažnyčią. Lietuvos pašto vadovai informavo, kad jau rudenį pastatas turėtų būti tuščias, o bendrovė yra pasiruošusi deryboms dėl kainos, kad būtų galima rasti geriausius sprendimus abiem pusėms. Susitikimo metu meras Bronius Markauskas pašto vadovams perdavė ir Vėžaičių seniūnijos gyventojų prašymą dėl paštomato įrengimo. Lietuvos pašto atstovai informavo, kad į paštomatų plėtrą planuoja šiemet investuoti apie 1 mln. eurų, o vėžaitiškių prašymas dar susitikimo metu buvo persiųstas vykdymui.

Duotas startas Klaipėdos ir Vilniaus rajonų savivaldybių bendrystei

Šią savaitę Klaipėdos rajone pirmą kartą lankėsi kolegos iš Vilniaus rajono savivaldybės. Švietimas, urbanistinė plėtra, infrastruktūra, socialinė apsauga, regioninis finansavimas, projektai, atstovavimas žiedinėms savivaldybėms – tai tik dalis klausimų, aptartų susitikimuose tiek su politikais, tiek su Administracijos specialistais. Šis vizitas davė startą ne tik bendriems veiksmams dėl savivaldybėms aktualių problemų sprendimo aukštesniu lygmeniu, bet ir tolesnei abiejų savivaldybių bendrystei.

„Tokių vizitų metu dar kartą įsitikiname, kad turime ir ką parodyti, ir ko pasimokyti. Per vieną susitikimą pavyko paliesti daugybę mums svarbių temų ir rasti sprendimus, kaip toliau spręsime švietimo, susisiekimo ir infrastruktūros, finansinius klausimus. Svarbu ir tai, kad su Vilniaus rajono meru sutarėme, jog abu matome būtinybę atstovauti žiedinėms savivaldybėms, kurios savo specifika skiriasi nuo kitų rajonų savivaldybių. Tad ryšių palaikymas su savivaldybėmis, kurios panašios į mus, yra svarbus ir vertingas ne tik bendraujant politikams, bet ir Administracijos specialistams, kad jie galėtų konsultuotis vieni su kitais, kartu rasti sprendimus, dalintis patirtimi. Viliuosi, kad tai ne paskutinis susitikimas, o graži dviejų rajonų draugystės pradžia“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Vilniaus rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Roberto Duchnevičiaus, bendravo su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos skyrių vadovais ir specialistais strateginiais, projektų valdymo bei investicijų klausimais, aptarė infrastruktūrinius projektus, viešosios tvarkos aktualijas, daugiabučių renovacijos bei vandentvarkos klausimus.

Dalintasi patirtimi dėl bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų rėmimo, socialinių paslaugų organizavimo.

Aptarti švietimo srities klausimai dėl vietų darželiuose trūkumo, privačių darželių steigimo ir dotacijų tėvams, trūkstamų pedagogų pritraukimo, mokinių pavėžėjimo, vasaros poilsio programų. Diskutuota ir dėl urbanistinės plėtros sprendimų. 

Vilniaus rajono delegacija po vizito ir atskirų klausimų aptarimo Savivaldybėje lankėsi privačiame darželyje „Vaikų pieva“ Klemiškės II kaime bei rugsėjį duris atvėrusioje naujoje Jakų mokykloje-darželyje.

Klaipėdos rajono ir Vilniaus rajono savivaldybių vadovai sutarė ir toliau bendradarbiauti, inicijuoti žiedinių savivaldybių merų susitikimus, dalintis patirtimi bei kartu siekti savivaldybėms aktualių klausimų sprendimo.

Baigti vaikų bibliotekos modernizacijos darbai – liko vienas žingsnis

Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus kolektyvas jau džiaugiasi baigtais pastato modernizacijos darbais. Bibliotekos durys plačiai atvertos jauniesiems skaitytojams, kuriuos čia pasitiks atsinaujinusi jaukesnė ir šviesesnė erdvė.

Renovacijos metu pakeisti langai, lauko durys, sutvarkytas ir perdažytas pastato fasadas. Darbų vertė siekė bemaž 60 tūkst. eurų, o juos atliko UAB „Logicor“.

Tiesa, dar liko vienas svarbus žingsnis. Jau rugpjūčio pradžioje bibliotekos skyriaus sieną pradės puošti gatvės meno piešinys, kuris suteiks išskirtinumo pastatui bei pagyvins erdvę. Ši idėja tapo nugalėtoja 2022 m. Dalyvaujamojo biudžeto mažųjų projektų kategorijoje, tad jau visai greitai galėsime džiaugtis dar vienu nuostabiu kūriniu savo mieste.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių