Klaipėdos rajono savivaldybei aprodytas didžiausias konversijos projektas Lietuvoje

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) priėmė Klaipėdos rajono savivaldybės atstovus, kuriuos konsultavo miestų planavimo klausimais bei supažindino su gerosiomis sostinės praktikomis.

Savivaldybės atstovams, kartu su jos vyriausiuoju architektu, SSVA šią savaitę taip pat aprodė Vilniaus „Paupio“ rajoną – didžiausią ilgalaikį konversijos projektą Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad savivaldybės aktyviai kreipiasi dėl konsultacijų miestų vystymo klausimais, o mes kartu su jomis galime ieškoti geriausių sprendimų. „Paupys“ yra puikus tvarios plėtros pavyzdys pertvarkant buvusias pramonės teritorijas, tad tokie projektai gali tapti įkvėpimu ir kitiems miestams“, – sako SSVA Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.

Siekiant išsaugoti bei formuoti savitą šalies regionų charakterį, savivaldybės sprendžia labai sudėtingus ir skirtingus uždavinius – vienur vyksta aktyvi gyvenamųjų vietovių plėtra ir kyla jos suvaldymo iššūkiai, kitur, reikšmingai mažėjant gyventojų, reikia spręsti miestų gyvybingumo ir kokybiškų gyvenimo sąlygų išsaugojimo klausimus.

Anot M. Pakalnio, kad teritorijų planavimo procesai Lietuvoje vyktų sklandžiai ir kokybiškai, taip pat labai svarbus regioninis bendradarbiavimas ir partnerystės.

Artimiausiu metu suplanuoti susitikimai ir su kitų savivaldybių – Trakų, Anykščių – atstovais. Jų metu bus gilinamasi į šių teritorijų problemas, į tvarumą ir ateitį orientuotus galimus sprendimus.

Agentūros Urbanistikos padalinys teikia aktyvią metodinę pagalbą savivaldybėms teritorijų planavimo, miestų vystymo, urbanistikos politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

Pradėdamos rengti savo teritorijos ar jos dalių, atskirų miestų bendruosius planus, savivaldybės privalo kreiptis į SSVA dėl teritorijų planavimo sąlygų jiems rengti, o vėliau ir dėl jų sprendinių derinimo.

Agentūra siekia įgyvendinti Lietuvos urbanistinės politikos kryptis, naujojo Lietuvos teritorijos bendrojo plano sprendinius ir kitus šalies tvarios raidos tikslo siekiančius strateginio planavimo dokumentus bei gaires.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių