Klasikinis interjero stilius: kuo jis ypatingas?

Ilgaamžis ir nepavaldus laikui klasikinis interjero dizainas su tik jam būdinga elegancija ir taisyklinga, proporcinga, harmoniją išlaikančia erdvės struktūra tituluojamas kaip vienas populiariausių stilių pasaulyje. Vieni jį laiko visiška siekiamybe ir gero skonio etalonu, kitiems jis pernelyg nykus ir nuobodus. Tiesa ta, jog gana lengvai pasiduodantis derinimui su šiuolaikinėmis naujausiomis tendencijomis bei kitų interjerų stilių detalėmis, klasikinis interjero stilius išlieka aktualus ir šiandien.

Klasikinio stiliaus kilmė ir išskirtinumas

Kilęs XVIII–XIX amžių sandūroje iš tuo metu Prancūzijoje išpopuliarėjusios dekoro krypties, klasikinis interjero stilius įkvėpimo sėmėsi iš senųjų graikų ir romėnų amžiaus didybės. Tai nesenstantis, interjero istorijoje garbingą vietą užimantis dizainas. Išskirtinis tuo, jog savyje talpina šimtmečiais užgyventas skirtingas išraiškos formas, savus principas ir taisykles, unikalias medžiagų ir audinių savybes, neišjudinamus rafinuoto klasikinio kanono motyvus.

Klasikinio dizaino charakteristika

Klasikinio interjero svarbiausi elementai visada išliks klasikiniai baldai. Būtent jie ir yra tai, kas ir suteikia šiam interjerui elegancijos, prabangos ir solidumo. Klasikiniam interjerui būdingi poliuretano ir gipso lipdiniai, arkos, kolonos, statulos. Labai mylimi įvairūs marmuriniai gaminiai ir paviršiai, taip kaip ir natūralaus medžio arba raudonmedžio.  Pagrindinės klasikiniame interjere naudojamos spalvos dažniausiai grindžiamos šviesiais ar neutraliais tonais, nors galima parinkti ir vieną kitą ryškesnį spalvinį motyvą kaip pagrindinį kambario interjero akcentą.

Aukštos lubos, erdvūs kambariai, dideli aukšti langai jūsų namams suteiks klasikiniam stiliui būdingą didingumo įspūdį. Elegantiškos užuolaidos, kilimai (rekomenduojama juos kloti tik po baldais arba šalia jo), matinio, poliruoto ar nikeliuoto paviršiaus lubų karnizai gali puikiai atsiskleisti kaip prabangos ir klasikinio dizaino rafinuoti elementai interjere.

Kelios svarbios rekomendacijos

Kurdami klasikinio stiliaus interjerą, būtina išlaikyti simetriją, tiesias ir aiškias linijas. Tai reiškia, kad baldų statyti bet kaip nereikėtų. Patartina išlaikyti simetrišką objektų išdėstymą patalpoje, suteikiant tarytum veidrodinį atspindį. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama daugelio dekoro elementų, tokių kaip lentynų, vazų, šviestuvų arba fotelių, turėti po du.

Naudokite tokius kambario aksesuarus kaip staltiesės, senovinės žvakidės, porceliano rinkiniai, senovinio sidabro elementai. Tačiau visa tai rinkite atsakingai kruopščiai, kad daiktai neatrodytų netvarkingi arba pasenę.

Nebijokite į klasikinį interjerą įnešti ir šiuolaikinių, modernių detalių – tokiu būdu jūsų kambario erdvė taps dar įspūdingesnė.

Pasirinkus klasikinį interjerą, jūsų namai taps saugia ir ramia užuovėja. Vieta, kuri bus nepavaldi besikeičiantiems sezonams ar mados tendencijoms. Negana to, rinkdamiesi kokybiškus klasikinius baldus bei tinkamai juos prižiūrėdami, kažkada džiaugsitės ypač vertinamais antikvariniais gaminiais.

Daugiau: Minkšti baldai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių