Knygų skaitymas – ir malonumas, ir iššūkis

Daug žmonių mėgsta skaityti knygas. Tai gali būti ir vaikų, ir paauglių, ir suaugusių ar senjorų pomėgis. Kartais net literatūra gali tikti įvairaus amžiaus žmonėms, pvz. „Mažasis princas”. Yra žmonių, kurie tą pačią knygą skaito kas keletą metų ir su kiekvienu skaitymu vis atranda kažką naujo. Sakoma, jog knygų skaitymas – ir malonumas, ir iššūkis. Kodėl taip yra?

Skaitymo malonumas

Neretas pripažįsta, jog skaitymas jam yra pomėgis, malonumas, kuriam neprilygsta jokia kita veikla. Kodėl? Kiekvienas atranda savų priežasčių, tačiau dauguma pritars, jog ramus vakaras su knyga rankose – puikus laikas sau. Šiais laikais literatūros pasirinkimas yra išties platus, tuo įsitikinti galite apsilankę internetinėje Pegasas.lt svetainėje.

Knygų skaitymas, tai galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, problemų. Ne, tai  nėra pabėgimas, tačiau sugebėjimas atsipalaiduoti, atitrūkti, pailsėti. Na, o tuomet pasisemti naujų jėgų naujai dienai, naujiems darbams. Knyga po sunkios dienos tarsi draugas, kuris Jūsų laukia, o pasitikęs – išklauso, būna kartu. Jis leidžia skaitytojui labiau pažinti save, savo įsitikinimus, vertybes, poreikius ir norus.

Knygų skaitymas – tikras malonumas, kuris leidžia keliauti. Galite nusikelti į visiškai kitą pasaulį, kultūrą, o gal net planetą ar negyvenamą salą. Knygų skaitymas neturi ribų, rėmų ir taisyklių. Jis lavina vaizduotę, atmintį, skatina mąstyti ir įsijausti į kito žmogaus vaidmenį, pabūti jo situacijoje. Skaitymas yra malonumas ir tada, kai žmogus jaučiasi laimingas ir tada, kai išgyvena sunkumus ar jaučiasi visiškai vienišas. Tai taip pat puiki galimybė atitrūkti nuo medijų, perteklinės informacijos ir geltonosios spaudos. Kam to reikia? Tikriausiai mums, visiems. Siekiantiems harmonijos, ramybės ir bent šiek tiek poilsio…

O kodėl knygų skaitymas gali būti iššūkis?

Priežasčių yra įvairiausių. Viena jų – laiko trūkumas. Bent jai taip manoma. Žmonės lekia, skuba, dirba ir turi įvairiausių rūpesčių – tai normalu. Tačiau ar tai yra priežastis neskaityti? Tyrimai rodo, jog ypač daug laiko praleidžiame naršydami internete (dažnai soc.tinkluose), o jeigu bent pusvalandį ar valandą per dieną skirtumėme skaitymui? Ar tikrai tos valandos neturime, ar tiesiog ją kažkur „paleidžiame”?

Negalia. Regėjimo ar kita negalia gali būti priežastis, kodėl žmogui skaitymas yra tikras iššūkis. Tačiau net ir čia yra sprendimas. Šiuolaikinės technologijos leidžia skaitymu mėgautis ir neregiams. Audio knygos yra vienas iš būdų mėgautis tekstu, kūryba. Taip pat Brailio raštas ir reljefiniai paveikslėliai, tai didžiulis išradimas neregiams. Juk būtent toks skaitymo būdas padeda jiems pažinti aplinką, lavinti lytėjimo pojūtį, atmintį, vaizduotę, žodyną. Brailio raštas padeda neregiams jaustis pilnaverčiais, suprasti jiems skirtą informaciją. Tuo labiau, jeigu šį raštą žino ir artimieji, tai puikus būdas pabūti, paskaityti kartu. 

Noro trūkumas? Būna ir taip. Kai kurie žmonės yra įsitikinę, jog tiesiog nemėgsta skaityti, o jeigu atsiranda poreikis, jiems tai kančia. Tai gali būti klaidingas įsitikinimas, kuomet žmogus neturi atradęs savo knygų. Galbūt mokykloje vengė skaityti arba knygos, kurias priverstinai perskaitė, buvo jam neįdomios. Tokiu atveju irgi yra išeitis. Tereikia pradėti po truputį ir vis ilginti skaitymo laiką. Tiesa, labai svarbi ir literatūra. Reikėtų atsižvelgti į tai, apie ką žmogus norėtų skaityti ir galbūt pabandyti vieną iš labiausiai perkamų ir populiariausių knygų arba paprašyti patarimo knygyno/bibliotekos darbuotojo ar skaitančio žmogaus. 

Knygų skaitymas – ir malonumas, ir iššūkis. O ką skaitymas reiškia Jums?

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content