KO TRŪKSTA VIRTUVĖJE IKI PILNOS LAIMĖS?

Šiuolaikinė virtuvė neįmanoma be naujausios buitinės technikos. Vargu ar kas nors abejoja, jog virtuvėje būtina turėti indukcinę arba dujinę viryklę, orkaitę, šaldytuvą ir indaplovę. Kad virtuvėje tikrai nieko netrūktų iki pilnos laimės, joje reikia ir daugiafunkcinio puodo, ir gruzdintuvės. O kiek dar šioje patalpoje reikia smulkiosios buitinės technikos, geriau ir neminėti.

Kokios yra dabartinių orkaičių rūšys?

Visų rūšių orkaitės yra „apginkluotos“ ne tik kepimo variantų gausa, bet ir patikima apsauga nuo vaikų. Pagrindinės jų veikimo savybės yra apibūdinamos, kaip pirolizė ir automatinis receptinis kepimas. Pirolize vadinamas maisto medžiagų kaitinimas ir skaidymas nenaudojant oro. Jos metu orkaitė įkaista net iki pusės tūkstančio laipsnių, o tada visi maisto likučiai išsiskaido, tad orkaitė tarsi savaime išsivalo. Tokios orkaitės nereikia papildomai valyti, naudoti cheminių valymo medžiagų. O automatinio receptinio kepimo orkaitės veikia pagal specialistų sukurtas kepimo receptų programas.

Ką už savo šeimininkus atlieka automatinio receptinio kepimo orkaitės?

Turint receptinio kepimo orkaitę, tereikia tik pasirinkti, ką norite namiškiams ir svečiams iškepti, – viščiuką, antį, žąsį ar kalakutą, picą, kurią nors iš populiarių apkepėlių, sausainius, pyragą su obuoliais ar tortą. Šios orkaitės savininkei ar savininkui nereikia rūpintis nustatyti kepimo trukmę, temperatūrą, kaitinimo rūšį, nes visa tai už juos atlieka pati orkaitė, laikydamasi virtuvės šefų nustatytų standartų.

Kodėl verta virtuvėje turėti gruzdintuvę ir indaplovę?

Pagrindinis gruzdintuvės privalumas yra tas, kad ji leidžia maisto produktus iškepti nenaudojant riebalų, nes kepimo procesą jose sąlygoja veikimas karštu oru. Tad gruzdintuvėje be riebalų keptos bulvytės irgi turės traškų paviršių, o iš vidaus bus minkštos. Be to, jose bus mažiau kalorijų nei kepant riebaluose.

Indaplovės turėjimo nauda yra akivaizdi, nes tada neplautų indų nebereikia kaupti plautuvėje ar palikinėti ant stalo. Be to, indaplovėje indai išplaunami kur kas švariau nei rankomis, o ir sutaupomas visiems brangus laikas. Didesnės indaplovės siekia 60 centimetrų, o mažesnės – 45 centimetrus. Indaplovės dydį rinkitės pagal namiškių skaičių. Jei gyvenate tik dviese ar trise, didelė indaplovė tikrai nėra reikalinga.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių