Kodėl asmeninės lauko pirties nepatartina naudoti verslui?

Lauko pirčių įsigijimas vis dažniau jau siejamas ne su asmeninių poreikių tenkinimu, bet su verslo idėjų įgyvendinimu. Būtent dėl to pastebima, kad nemažai žmonių asmeniniam naudojimui skirtas lauko pirtis naudoja kaip verslo objektą t.y. jas nuomoja. Ekspertai pažymi, kad tai nėra gera mintis. Kiekvienas objektas turėtų būti naudojamas pagal iš anksto numatytą paskirtį. Tad, kodėl tokios pirtis neturėtų būti naudojamos komercinei veiklai – aptariame žemiau.

Kuo asmeninė lauko pirtis skiriasi nuo komercinės?

Asmeninė lauko pirtis yra ta, kuri pastatyta ir naudojama individualiai, savininko ar jo šeimos poreikiams. Tokia pirtis dažniausiai yra nedidelė, paprasta ir jauki, sukurta pagal savininko skonį ir pageidavimus arba įsigyta pagal iš anksto paruoštą projektą. Asmeninė lauko pirtis dažniausiai yra statoma ant nuosavo žemės sklypo, šalia namo ar sodo ir yra prijungta prie elektros, vandens ir kanalizacijos tinklų. Ji yra skirta retam ir trumpam naudojimui, savininko ar jo svečių malonumui.

Komercinė pirtis yra ta, kuri buvo pastatyta ir yra naudojama verslo tikslais – nuomai ar pardavimui. Tokia pirtis paprastai yra didelė, moderni ir prabangi, sukurta pagal tam tikrus reikalavimus. Tokia pirtis dažnai statoma su papildomais pramogų komplektais ir kitomis patalpomis. Tai gali būti baseinai, pokylių salės, kubilas, miegamosios patalpos ir t.t. Tokios pirtys yra kaip atskiri pramogų objektai, kuriuose lankomasi nuolatos t.y. jos skirtas nuolatiniam naudojimui.

Asmeninės lauko pirtys negali patenkinti daugelio poreikių

Vienas iš akivaizdžių skirtumų tarp asmeninės ir komercinės lauko pirties yra jų dydis. Asmeninės lauko pirtys dažniausiai yra mažesnės nei komercinės, nes jos yra pritaikytos savininko ar jo šeimos poreikiams. Tokios pirtys paprastai turi vieną ar kelis pirties kambarius, kurie gali talpinti nuo dviejų iki dešimties žmonių. Jos taip pat turi mažesnę ir paprastesnę krosnį, kuri gali būti kūrenama malkomis, elektra ar dujomis.

Komercinės lauko pirtys, kaip minėta aukščiau, yra erdvesnės, nes jos yra pritaikytos nuomininkų ar pirkėjų poreikiams. Tokios pirtys paprastai turi kelis ar daugiau kaitinimosi sekcijų, kurios gali talpinti nuo dešimties iki šimto žmonių ar net daugiau. Asmeninės lauko pirtys neturėtų būti naudojamos komerciniams tikslams, nes priešingu atveju, toks statinys tiesiog neatlaikys krūvio. Intensyvi eksploatacija paskatins greitesnį pirties konstrukcijų susidėvėjimą, o ką jau kalbėti apie valymo bei priežiūros darbus.

Kuo dažniau naudojama pirtis, tuo didesnės išlaidos dėl įrangos nusidėvėjimo

Dar vienas skirtumas tarp asmeninės ir komercinės lauko pirties yra jų išlaidos dėl įrangos nusidėvėjimo. Kuo dažniau naudojama pirtis, tuo didesnės išlaidos dėl įrangos nusidėvėjimo, nes ji yra veikiama didesnio slėgio, temperatūros, drėgmės ir kitų veiksnių, kurie gali pažeisti medieną, krosnį, vamzdžius, izoliaciją ir kitas dalis.

Asmeninės lauko pirtys yra mažiau veikiamos įrangos nusidėvėjimo, nes jos yra naudojamos rečiau ir atsargiau. Kiekvienas savininkas yra suinteresuotas išlaikyti pirtį kuo ilgiau naudojamą. Komercinės lauko pirtys yra labiau veikiamos įrangos nusidėvėjimo, nes jos yra naudojamos dažnai ir o kai kuriais atvejais – netgi neatsargiai, ypač kai nuomininkai pirtimi naudojasi kartu vartodami alkoholį. Tad, pasak ekspertų, asmeninių pirčių savininkams reikėtų pagalvoti kas nutiks kai jų pirtis bus naudojama žmonių, už kurių veiksmus jie negalės atsakyti. Asmeninių pirčių įranga žymiai greičiau nusidėvės, o svarbiausia – kai kuriais atvejais, netgi garantinis aptarnavimas gali tapti teisiniu ginču, nes toks statinys naudojamas ne pagal paskirtį.

Asmeninių lauko pirčių nuoma – ne itin patogus verslas

Paskutinė priežastis, kodėl asmeninės lauko pirties nuoma gali būti nekoks verslas, yra jų priežiūros poreikis. Jeigu asmeninę lauko pirtį nuomosite nuolatos, teks ją labiau prižiūrėti, nes ji bus veikiama įvairių sąlygų, kurios gali pabloginti jos būklę ir kokybę.

Tokia priežiūra yra susijusi su nuolatiniu pirties valymu, dezinfekavimu, vėdinimu, kaitinimu, vėsinimu, saugojimu ir kitomis procedūromis, kurios reikalauja laiko, pinigų ir žinių. Be to, reikėtų atminti, kad tokių pirčių naudojimas komerciniais tikslais gali atnešti didžiulius nuostolius, nes žmonių skaičius dažniausiai nėra kontroliuojamas. Net jeigu susitarsite, kad savo pirtį nuomojate porelei, nėra jokių garantijų, kad ji nepasikvies draugų. Tad vėlgi, kuo intensyvesnis naudojamas, tuo intensyvesnė priežiūra.

Taigi, pasak ekspertų, asmeninės lauko pirties nuomojimas gali būti ne tik nepelningas, bet ir pavojingas verslas, kuris gali sukelti daug problemų ir iššūkių. Jų teigimu, svarbu suprasti, kad asmeninė lauko pirtis akivaizdžiai skiriasi nuo komercinės ir ji nėra pritaikyta intensyviam, dažnam ir ilgam naudojimui.

Tad, jei turite asmeninę lauko pirtį, galbūt geriau ją naudoti savo šeimai ir draugams, o ne nuomoti nepažįstamiems žmonėms. Na, o jeigu jau pageidaujate užsiimti tokiu verslui, specialistai pataria rinktis tokius pirčių projektus, kurie gali būti pritaikyti dažnam naudojimui, įskaitant komercinę veiklą. Kaip bebūtų, tai yra verslas, į kurį reikia investuoti atitinkamą pinigų sumą.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių