Kodėl mūsų augintiniai yra siejami su geresne gyvenimo kokybe?

Asociatyvi nuotr.

Dažnas sutiktų, kad sprendimas į savo namus priimti kokį nors naminį gyvūną būna vienas puikiausių. Šeimininkai gyvenimą kartu su augintiniais mato kaip džiaugsmingą ir kupiną nuotykių. Kaipgi konkrečiai būtų galima įvardinti privalumus, kurie tikrai pagerina dažno žmogaus gyvenimo kokybę?

Naminiai gyvūnai padeda išvengti vienatvės

Ilgą laiką ieškančius draugijos neretai užklumpa širdgėla. Tai aktualu žmonėms, kuriems sunku užmegzti naują kontaktą, atrasti bendrą kalbą su nemaža dalimi visuomenės. Svarbu atminti ir tai, jog paskutiniu metu ypač sumaterialėjusioje visuomenėje net ir didelė žmonių kompanija gali nepatenkinti giliausių poreikių komunikuoti. Tokiais atvejais žmogui augintinis gali labai praversti. Juk šis mažasis kompanionas bene visada išklauso, būna šalia ir neleidžia jaustis pamirštam. Nors jaunuoliams tai ne visada aktualu, bet senoliai, kurie jau būna atgyvenę garbų amžių, naminių gyvūnų artumą be galo vertina. Priglaudus naminį gyvūną galima atrasti pamirštą komforto jausmą, kuris atsiranda formuojantis abipusiam ryšiui.

Augintiniai gali prisidėti prie fizinio aktyvumo skatinimo

Nors retas kuris priima sprendimą priglausti augintinį dėl galimybės kartu daugiau judėti, kartais tai tiesiog tampa natūralia pasekme. Kasdieniai pasivaikščiojimai su šunimi pakelia nueitų žingsnių kiekį. Aišku, pasitaiko atvejų, kai šeimininkai tokiomis atsakomybėmis skundžiasi ir nemato tame naudos sau. Reikėtų atminti, kad su naminiais gyvūnais, kaip ir su žmonėmis, reikia leistis į kompromiso paieškas. Pavyzdžiui, vietoj ilgesnių pasivaikščiojimų su šuniuku galima rinktis įdomias žaidimų sesijas lauke. Atminkite, kad laimingas ir sveikas augintinis yra pilnavertiškai gyvenančio šeimininko požymis. Gyvūnui svarbus ne tik judėjimas, bet ir mitybos sumetimai – nesvarbu, sausas šunų maistas ar šlapias, būtina atidžiai persižiūrėti etiketes ir ingredientus. 

Tiek katės, tiek šunys padeda tvarkytis su neigiamomis emocijomis

Jei kasdien patiriate daug streso ir nerimo, o apie augintinio priėmimą svajojate jau ilgą laiką, geriau nebedvejokite. Moksliškai įrodyta, kad praleidus nemažą dalį dienos laiko su savo naminiu gyvūnu natūraliai pagerėja nuotaika. Pastebėta, kad net penkiolika minučių kasdien gali būti viena iš priežasčių, kodėl stabilizuojasi psichologinė sveikata. Tiek kačių, tiek šunų šeimininkai su laiku išsivysto pozityvesnį požiūrį į savo gyvenimą, dažniau džiaugiasi net ir smulkmeniškais momentais. Visgi, svarbu ir tai, jog ne tik mes, žmonės, nepatirtume streso – negatyvios emocijos gali užklupti ir gyvūnus. Todėl be galo svarbu tinkama ir subalansuota mityba – tarkime, specifinis, mažai grūdų turintis kačių maistas gali būti puikus pasirinkimas.

Naminiai gyvūnai gali būti priežastis suartėti su kitais

Paskutinis, bet tikrai ne mažiau svarbus aspektas, kodėl gyvenant su augintiniais pasitenkinimas kasdienybe auga, yra socialinis. Nors ne visada naminio gyvūno priėmimas reiškia staigų naujo žmonių rato atsiradimą, su savanoriškomis pastangomis plėsti akiratį pasidaro daug paprasčiau. Didelė dalis gyvūnų šeimininkų natūraliai ieško bendraminčių – juk norisi patarimų, kaip elgtis tam tikrose situacijose, net kompanijos kasdieniams pasivaikščiojimams. Jei šunys labiau atlieka socializavimosi funkciją išorinio pasaulio ribose, katės gali pagelbėti bandant užmegzti santykį labiau artimoje aplinkoje. Nemaža dalis tėvų džiaugiasi, kai naminis gyvūnas padeda nesutariančioms atžaloms suartėti, atrasti bendrą kalbą, kuri būna pradžia kažko rimčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių