Kokias 6 klaidas daro žmonės montuodami tvorą?

Namus juosianti tvora yra ilgalaikė investicija. Tinkamai pasirinkus medžiagas ir atlikus darbus, tvora stovės kone visą gyvenimą. Pavyzdžiui, dabar populiarios skardinės tvoralentės nerūdija, yra tvirtos, atsparios aplinkos poveikiui ir stilingos – jų tikrai nereikės keisti keliasdešimt metų. Todėl itin svarbu ir nepridaryti klaidų, kurios vėliau kelis dešimtmečius badys akis ir kels nepatogumų.

#1 klaida: Įsivaizduojate, jog žinote kur yra sklypo ribos.

Ypač dažna klaida senesnės statybos namuose, kuriuose galbūt gyveno jūsų tėvai ar seneliai ir dabar gyvenate jūs. Net jei yra sena tvora, net jei jūs ir jūsų kaimynas esate žodžiu aptarę sklypo ribas, tai nieko nereiškia, be dokumentinio patvirtinimo. Jei pastatysite tvorą savo kaimynų sklype ir jie galiausiai parduos savo namą, galite būti priversti tvorą nugriauti. Nemanykite, kad žinote, kur yra nuosavybės riba – patikrinkite dar kartą! Jei dokumentai seni – atlikite geodezinius matavimus.

#2 klaida: Prastas planavimas

Planavimas yra svarbus daugeliui projektų bei darbų, taip pat tai ypač svarbu statant tvorą. Pavyzdžiui, jei patys skaičiuojate tvoros ilgį, detalių skaičių ir pan. – negalite to daryti „iš akies“, turite būti tikslūs. Veliau montuojant paklaida gali stipriai pabranginti tvoros montavimo kainą ar sukelti nepatogumų, jei pritrūksite kelių detalių.

Taip pat planuojant darbus kartais pamirštama įvertinti tokias detales, kaip nelygus sklypo reljefas. Tokiu atveju, reikia gražiai suplanuoti žemėjimą, jog jis atrodytų natūraliai ir tvora būtų gražiai bei efektyviai sumontuota.

#3 klaida: Įstatymų nežinojimas

Tvoros statymas yra reglamentuojamas statybos įstatymais. Priklausomai nuo tvoros dydžio ir tankumo, nuo vietovės, kurioje sklypas yra tveriamas tvora, priklauso net ir tai ar bus reikalingas leidimas statybai. Svarbus ir pats tvoros aukštis, tankis, atstumas nuo sklypo ribos ir kiti niuansai. Visų detalių žinoti negalite, tačiau tikrai žinote posakį – „nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“. Todėl prieš imantis darbų būtinai pasidomėkite taisyklėmis.

#4 klaida: Pamiršote apie komunikacijas

Prieš pradėdami kasti pamatus tvorai, turite būti tikri, jog toje vietoje po žeme nėra praeinančių komunikacijų. Jei kasite „aklai“, galite nukasti elektros ar interneto kabelį, kliudyti dujų vamzdį ar kitą praeinančią komunikacijų liniją. Taip galite sukelti problemų visai kaimynystei. Išvengti problemų padeda geodezinis planas, kuriame nurodytos ne tik sklypo ribos, bet ir antžeminiai bei požeminiai objektai sklypo ribose.

#5 klaida: Netvirtai stovinti tvora

Pamatų tvirtumas priklauso nuo pamatų ir pagrindinių stulpų. Jei jie nebus tinkamai sumūryti, tvorą nuvers bent kiek stipresnė vėtra. Todėl visada įsitikinkite, jog atliekant darbus užtikrinamas tvoros stovėjimas savoje vietoje nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų.

Specialistai nuolat primena žmonėms pagrindinę taisyklę, jog trečdalis pamatų stulpo turi būti įkasta į žemę. Tai vienintelis būdas užtikrinti, kad stulpai išliktų saugūs audros ir snygio metu. Todėl prieš pradedant montuoti tvorą, įsitikinkite, jog stulpų ilgio pakaks.

#6 klaida: Vartų įrengimas netinkamoje vietoje

Kuomet svarstote, kur pastatyti tvoros vartus, pagalvokite apie taką, kuriuo grįžtate namo, apie vietas, kurios natūraliai tapo vartais į kiemą. Jei jūsų nauji vartai bus nenatūralioje vietoje, jums tiesiog bus nepatogu jais naudotis – dėl to vėliau gailėsitės. Kruopščiai pagalvokite, kur turėtų būti vartai, kad būtų užtikrintas maksimalus efektyvumas patenkant į namus.

Ir pabaigai

Norite išvengti klaidų? Pageidaujate, jog ne tik pati tvora būtų kokybiška ir stilinga, bet ir montavimo darbai būtų atlikti nepriekaištingai? Kreipkitės į specialistus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių