Kokios rekuperacinės sistemos įrengimo kainos?

Kodėl tradicinė natūrali ištraukiamoji ventiliacija, kuri jau daugelį metų buvo montuojama privačiuose namuose, butuose ir pastatuose, tapo neveiksminga? Faktas yra tas, kad šiuo atveju nuolatinis oro patekimasį patalpą turėtų vykti per rėmus, durų angas ir plyšius, tačiau jei įrengiami sandarūs plastikiniai stiklo paketai, oro srautas labai sumažėja ir ištraukiamoji ventiliacijos sistema nustoja normaliai veikti.

Kad oro temperatūra patalpose būtų maloni, žiemą reikia šildyti orą. Ir nors šildymo sezonas trumpesnis, tiekiamo oro šildymui vis tiek reikia didžiulių resursų. Tačiau tuo natūralios ištraukiamosios ventiliacijos trūkumai nesibaigia. Iš gatvės į kambarį patenka ne tik šaltas, bet ir nešvarus oras, taip pat periodiški skersvėjai, deja nėra galimybės kontroliuoti šių oro srautų tūrio. Pasirodo, dėl nesubalansuoto vėdinimo didžiuliai pinigai tiesiogine to žodžio prasme metami į vėją, nes žmonės priversti mokėti už oro šildymą, kuris per porą minučių išeina lauk. Kadangi energijos kainos kasmet auga, nenuostabu, kad kiekvienam taupančiam žmogui, nenorinčiam „šildyti gatvės“ savo lėšomis, anksčiau ar vėliau iškyla šildymo išlaidų mažinimo klausimas.

Kaip veikia rekuperacinė sistema?

Tiekiamo ir ištraukiamo vėdinimo sistema gali atlikti ne tik švaraus lauko oro tiekimą į patalpą, bet ir vėsinimo ar šildymo funkciją. Tokiose sistemose sumontuoti rekuperatoriai, kurie, priklausomai nuo temperatūrų skirtumo lauke ir patalpoje, gali ženkliai pakeisti tiekiamo oro srautų temperatūrą. Tuo pačiu, kas yra svarbu, tai daroma nenaudojant elektros energijos, o tai reiškia, negeneruojat papildomų išlaidų.

Kaip išsirinkti vėdinimo rekuperatorių?

Visi šiuolaikiniai vėdinimo įrenginiai naudoja tą patį veikimo principą – užtikrina oro srautą į namus, išvalydami jį nuo dulkių ir nešvarumų. Rekuperacinės sistemos įrengimo kaina priklausys nuo matmenų, našumo, medžiagų, papildomų funkcijų ir montavimo darbų.

Teikiama nauda

  • žmogaus fizinės ir smegenų veiklos gerinimas. Faktas yra tas, kad deguonis yra

labai svarbus žmogaus kvėpavimo komponentas, o jei jo nepakanka, sveikatos būklė pablogės;

  • šildomas ir aušinamas oras patalpoje dėl šilumokaičio;
  • efektyvus tiek tekančio, tiek išmetamo oro filtravimas;
  • oro drėkinimas arba sausinimas;
  • nemalonių kvapų panaikinimas.
  • oro transportavimas į patalpas, kuriose nėra galimybės įdiegti natūralaus vėdinimo.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių