Kokius indus pasirinkti maisto gamybai lauke?

Asociatyvi nuotr.

Vasara įsibėgėja, todėl norime kuo daugiau laiko praleisti lauke. Dažniausiai, jei turime tokią galimybę, sėdime terasoje ar sode. Svarbiausia – būti geroje kompanijoje, tačiau svarbi ir kulinarinė atsipalaidavimo pusė. Todėl raginu „išnešti virtuvę“ į lauką. Kaip tai padaryti ir ką daryti, kad būtų skanu?

Įprastos keptuvės ir puodai, skirti gaminti ant viryklės ir orkaitėje, jie netinkami naudoti lauke, nes nėra skirti liestis su stipria liepsna. Kepimo indai laužams turi būti pagaminti iš medžiagų, kurios nebijo tiesioginio kontakto su liepsna per visą išorinį paviršių. Metalas turi atlaikyti aukštą temperatūrą, nesideformuoti, neskilti, nebijoti temperatūros pokyčių. Visa tai taikoma ne tik korpusui, bet ir dangai, rankenoms, dangčiams. Tokius indus rasite bausa.lt.

Kazanas – daugiafunkcinis indams maisto ruošimui lauke

Kazanas atsirado viduramžiais, o Vidurinėje Azijoje neatsitiktinai, jo atsiradimą lėmė tokia rimta priežastis kaip fizinio išlikimo klausimas. Trūkstant kuro prireikė energiją taupančio indo, kuris galėtų greitai įkaisti, ilgai vėsti ir, kas yra gana unikalu, užgesus ugniai toliau gaminti maistą.

Koks turi būti kazanas?

  • Kazanas turi būti pusrutulio formos, o tiksliau – trečdalio rutulio pjūvio formos. Aplink pusrutulį iš visų pusių teka liepsnos liežuviai, vienodai tolygiai sušildydami ne tik dugną, bet ir indo sienas. Būtent ši forma idealiai tinka vienodai šilumos paskirstymui visame indo tūryje, efektyviausiam šilumos kaupimui ir išsaugojimui.
  • Senoviniai rytietiški katilai buvo gaminami iš ketaus – metalo, pasižyminčio nuostabiomis maisto gaminimo savybėmis.

Ketaus kazano privalumai

  • Ketus yra chemiškai inertiška medžiaga, tai yra, nereaguoja su gaminamu maistu ir dėl to nepažeidžia pirminio produkto skonio ir aromato grynumo, išsaugodamas savo pirmines natūralias savybes. Dėl tos pačios priežasties gaminimo metu neišsiskiria kenksmingi šalutiniai produktai, įskaitant kancerogenus.
  • Ketus įkaista greitai ir tolygiai, dėl to paruošti patiekalai ilgai išlieka karšti ir nereikalauja papildomo kaitinimo.
  • Ketaus kazanas yra patvarus ir praktiškai ilgaamžis. Įsigyjamas visam gyvenimui, o tinkamai jį prižiūrint, perduodamas iš kartos į kartą.

O pagrindinė kulinarinė katilo paslaptis tadžikų kalba vadinama „dushlyam“, o tai išvertus reiškia garavimą. Ši technika itin svarbi gaminant laisvos struktūros patiekalus, ypač legendinį uzbekų plovą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių