Konkursas

Gargždiškė – „Eurovizijos“ atrankos finale


Šeštadienį „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė Monika Linkytė ne tik įspūdingu balsu, bet ir nepriekaištingu sceniniu įvaizdžiu nacionalinėje atrankoje sušvito su daina „Days Go By“. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, jai atiteko pirmoji vieta.


Pirmasis pusfinalis, kuriame pasirodė keturiolika atlikėjų, buvo sėkmingas gargždiškei Monikai, grupei „The Independent“ ir Sasha Songui. Jie pateko į nacionalinį Eurovizijos finalą.


Komisijos narių sprendimu, daugiausia balsų surinko Sasha Song (54 balsai – 12 balų), „The Independent“ (52 balsai – 10 balų), o Monika Linkytė ir Ramūnas Difartas gavo po 35 komisijos narių balsus (8 balai). Žiūrovų sprendimu, daugiausia – 1432 balsus – surinko Monika, 1323 balsus – Urtė Šilagalytė, o 911 balsų gavo Martynas Beinaris. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, Monika gavo daugiausia balsų – 20.


Komisiją šeštadienį sudarė aktorius ir choreografas Gytis Ivanauskas, dainininkė Rosita Čivilytė, kompozitorius Faustas Latėnas, muzikologas Darius Užkuraitis ir muzikos prodiuseris Jonas Vilimas. 


Monika Linkytė scenoje pasirodė vilkinti ilgą blizgią suknelę ir atliko ramią bei lyrišką dainą „Days Go By“. G. Ivanauską pasirodymo metu sužavėjo vizualus atlikėjos monumentalumas ir statika, o J. Vilimas pasigedo muzikinio kūrinio išgyvenimo iki paskutinės akimirkos. Abu komisijos nariai pasakė, jog norėtų Moniką matyti finale.


Po trijų pusfinalių nacionalinės atrankos finalas vyks vasario 24 dieną. Eurovizijos finalas vyks Diuseldorfe gegužės 14 dieną.


Vida VALAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių