Konservatorė R. Petrauskienė vietoj Tarybos pasirinko Seimą

Kovo 5-ąją išrinktos naujosios Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių sudėtis kinta dar net nesusirinkus į pirmąjį posėdį. Į rajono Tarybą išrinkta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė Rasa Petrauskienė susiklosčius aplinkybėms tampa Seimo nare.


Ketvirtadienį Lietuvos Seimas parlamentarą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narį Stasį Šedbarą paskyrė Konstitucinio Teismo teisėju. Į Seimą jis buvo išrinktas ne vienmandatėje apygardoje, o pagal partijų sąrašus. S. Šedbarą paskyrus KT teisėju jį Seime pakeis TS-LKD sąraše po brūkšnio 2020 m. Seimo rinkimuose likusi R. Petrauskienė. Ji penktadienį „Bangai“ patvirtino, kad renkasi ne Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės, o Seimo narės mandatą. „Mandatas į Seimą man atiteko rinkėjų valia, tačiau šiuo atveju kiek netikėtai ir neplanuotai“, – aiškino politikė. „Turiu darbo patirties Seime ir ryšio su savo rinkėju nepraradau. Būdama Seimo narė 2019–2020 m. buvau trijų priimtų įstatymų, kurie buvo reikalingi ir rajono gyventojams, autorė ir bendraautorė. Štai, pavyzdžiui, mano pateikto ir Seime priimto įstatymo dėka tūkstančiai 10–19 metų moksleivių ir Klaipėdos rajone gavo transporto bilietų lengvatą važiavimui priemiestiniais autobusais ar troleibusais bei kėlimuisi keltais. Dabar terminuotą vardinį važiavimo bilietą moksleiviai perka su 80 proc., vienkartinį – 50 proc. nuolaida“, – „Bangai“ komentavo R. Petrauskienė, žadėdama nenuvilti rinkėjų ir neužmiršti Klaipėdos rajono problemų.
Konservatorė R. Petrauskienė Seimo nare buvo praėjusią kadenciją 2019–2020 metais. Ji kandidatavo vienmandatėje Gargždų apygardoje ir tada laimėjo prieš centristą Kristupą Krivicką. Tuomet naujas Seimo narys Gargžduose buvo rinktas po savivaldos rinkimų, nes per 2019 m. kovą vykusius tiesioginius mero rinkimus šiai apygardai atstovavęs parlamentaras Bronius Markauskas (LVŽS) buvo išrinktas meru. Į mero postą 2019 m. savivaldos rinkimuose taip pat pretendavo ir R. Petrauskienė.
2020 m. Lietuvos Seimo rinkimuose vėl kandidatavusi vienmandatėje Gargždų apygardoje R. Petrauskienė pralaimėjo prieš Petrą Gražulį.
Į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą kovo 5-ąją pagal TS-LKD sąrašą buvo išrinkti trys konservatoriai: R. Petrauskienė, Vytautas Tamašauskas, Mindaugas Šunokas. Taryboje R. Petrauskienės vieta pagal sąrašą dabar turėtų atitekti Martynui Martišauskui.


„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių