Kraštiečiai žurnalistai sostinėje nėrė į naujų veiklų verpetą

Kraštiečiai žurnalistai Šarūnas ir Laura Mazalai: „Visi iššūkiai įdomūs ir geriau vėliau gailėtis to, ką padarei, nei to, kam nepasiryžai.“

 

Gargždiškis žurnalistas Šarūnas Mazalas ir jo žmona klaipėdiškė Laura, taip pat žurnalistė ir komunikacijos specialistė, sostinėje jau antra savaitė sukasi ne tik įprastoje žiniasklaidos srityje. Jauni, iniciatyvūs kraštiečiai savo gebėjimus nutarė išbandyti ir versle: jų įkurtuose „Vaflių namuose“ vilniečiai gali gardžiuotis ir ypatingais vafliais be gliuteno, alergenų.

Studentams dėstys sporto žurnalistiką

– Abu prieš kelerius metus baigėte žurnalistikos studijas. Šarūnai, esi žinomas „Panoramos“ sporto žinių vedėjas. Laura – „Mamų radijo“ įkūrėja. Ar iššūkiai žiniasklaidoje tapo nebeįdomūs? Gal laikotės minties, kad būtent turėdami savo verslą būsite savo gyvenimo šeimininkai?

Š. M.: Nauji iššūkiai – gyvenimo variklis, tad naudojamės kiekviena nauja gyvenimo galimybe. Sporto žurnalistika – mano aistra nuo mokyklos laikų ir tikrai neatsuksiu jai nugaros, bet dabartinis darbas leidžia suderinti ir daugiau veiklos. Todėl ne tik ėmėmės verslo, bet ir pasiryžau dar vienam iššūkiui, beje, susijusiam su žiniasklaida, – savo patirtimi nuo artimiausio semestro dalysiuosi su Vilniaus universiteto žurnalistikos studentais. Visi iššūkiai įdomūs ir geriau vėliau gailėtis to, ką padarei, nei to, kam nepasiryžai.

L. M.: Prieš nerdamas į vandenį niekada nežinai, kas tavęs laukia. Šis verslas mane pirmą kartą taip gerokai atitolino nuo žurnalistikos, neslėpsiu, dėl to šiek tiek liūdna. Bet yra ir kita medalio pusė – dabar kuo puikiausiai praktikoje galėsiu panaudoti viešųjų ryšių magistro studijų žinias.

Unikalios vietos – paklausios

– Lietuvoje realybė yra tokia, kad žingsniui steigti savo verslą pasiryžta ne tiek jau daug jaunimo, palyginti su Europos Sąjungos vidurkiu. Kodėl, jūsų manymu, jauni žmonės pristinga drąsos? Gal trūksta ne tik finansų, bet ir praktinio supratimo, kaip kuriamas verslas? Ar Jus tokiai drąsai įkvėpė puikus tėvų verslo ne tik Gargžduose, bet ir visoje Lietuvoje pavyzdys?

Š. M.: Net neabejoju, kad didžiausia problema – finansai. Kita vertus, žinių bagažas privalo būti milžiniškas, bent jau kuriant maitinimo verslą. Jei ne tėvų patirtis ir jų jau sukurta sistema, neabejoju, kad pradžia būtų dvigubai sunkesnė nei dabar. O ir šį kartą mes susidūrėme su aibe problemų, neaiškumų, ir labai dažnai gelbėjo ir tėvai, ir „Gerduvos“ vardas.

L. M.: Abejoju, ar būtume susigundę tokia galimybe, jei ne Šarūno tėvai. Jie – puikus pavyzdys sėkmingų ir sąžiningų verslininkų. Labai norime lygiuotis į juos.

– Vilnius vertinamas kaip neišsemiamų galimybių miestas. Tačiau būtent restoranų, kavinių verslas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai pažengęs, įvairus. Kodėl ir kada sukirbėjo mintis steigti „Vaflių namus“? Kuo jie bus ypatingi, kad klientai rinktųsi būtent Jūsų kavinę?

Š. M.: Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad vilniečiai pradeda vertinti unikalias vietas, be to, ieško specializuotų maitinimo taškų. Jei kavinė gamina viską nuo sušių iki picų, tokia vieta man pasitikėjimo nekelia, nes iš karto peršasi mintis: jie gamina viską, todėl gerai nepagamins nieko. Vis populiarėja specializuotos kavinės, o mūsų yra būtent tokia. Maža to, tokių vaflių patiekalų, kokius gaminame mes, neteko rasti niekur Europoje. Kuriame kažką unikalaus. Ir visa tai prasidėjo ne kur kitur, o Gargžduose. Kai duris atvėrė „Ievos skanėstų“ blyninė, likau sužavėtas nauju blynų ir vaflių pateikimu. Tuomet Laura mestelėjo mintį, kad tokia maitinimo įstaiga puikiai tiktų Vilniuje. Pamažu gvildenome mintį ir galų gale ėmėmės darbo. Be to, „Vaflių namuose“ prekiausime „Ievos skanėstų“ pyragais – galų gale po 16 metų veiklos prisiruošėme išsiplėsti į sostinę. Du kartus per savaitę šviežią produkciją tieksime į Vilnių, taigi mūsų tradiciniais ir gargždiškių pamiltais varškės pyragais džiuginsime sostinės publiką.

Laikas – produktyviam gyvenimui

– Ne tik pradedate savo verslą, bet kuriate ir visuomenines iniciatyvas, ypač Laura, auginate dukrytę, mėgstate keliauti, bendrauti, o po naujųjų metų, Šarūnai, pradėsi dėstyti sporto žurnalistiką Vilniaus universitete. Tad kaip pavyksta ir kaip pavyks viską suderinti?

Š. M.: Pamenu, perskaitęs veiklių žmonių interviu nesuprasdavau, kaip jie viską suspėja. Pavyzdžiui, Andrius Tapinas ne taip seniai dirbo televizijoje ne tik vesdamas vieną laidą, bet ir kurdamas kitą, rengė socialinius projektus, rašė knygas, nuotoliniu būdu mokėsi Vokietijos universitete ir turbūt dar turėjo daugybę veiklos. Bet kai pats įsisuki į darbų verpetą, pradedi suvokti, kad iki šiol nieko neveikei, nes per dieną sugebėdavai apie valandą ir galbūt daugiau praleisti „Facebook“ tinkle ir portaluose perskaityti visas naujienas. Dabar laiko tam nelieka ir imi suprasti, kad gyvenimą leidi produktyviai. Svarbu turėti noro ir veikti, o ne bambėti, kad neturi laiko.

L. M.: Man veiklos niekad netrūko, matyt, prigimtis tokia ir Zodiakas, tikiu, daro savo. Esu Jautis, darbas man patinka, aišku, toks, kuris mielas širdžiai. Bet kitokių per savo trumpą karjerą ir nepamenu. Šarūnas kartais padejuodavo, kad aš užsikasus darbais, jam skiriu mažai laiko, o dabar ši problema išsisprendė.

– Esate vietoje nenustygstantys žmonės. Todėl kirba dar paklausti, kokių tikslų turite ateičiai?..

L. M.: Daugiau laiko skirti šeimai…

– Artėjančių švenčių proga „Bangos“ skaitytojams gal pasufleruotumėte skanių ir ypatingų vaflių receptą?

L. M.: Patys skaniausia vafliai tie, kuriuos kepa visa šeima. Toks tas ir receptas, neskubėkite, leiskite virtuvėje atsiskleisti vaikams. Mūsų vienerių metų dukrytė Deimilė puikiai tvarkosi su šia užduotimi. Juk skaniausi dalykai tie, kuriuos pagamino mylinčios ir savo rankos. O jei kalbėti apie priedus: mūsų atradimas – vafliai su riešutų sviestu, aviečių uogiene ir ledais.

Kalbėjosi Vytautas BUTKUS

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių