Kūrinys ant bibliotekos sienos atspindės jaunimo veiklą

Autorės nuotr.: iš dešinės – Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja N. Birbalienė, l. e. p. bibliotekos direktorė A. Butkutė-Norkevičienė, vyr. bibliotekininkė D. Ringienė, edukacijų koordinatorė R. Sakalauskienė, informacinių technologijų ir viešinimo specialistas D. Bušma.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus sienas netrukus papuoš gatvės menininko kūrinys, kuris atspindės ne tik knygas, bet ir vaikų gyvenimą tarp šių sienų.


Akcentas – ne tik knygos
Piešinio įgyvendinimą Savivaldybės rengiamoje dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvoje „Tavo idėja“ pasiūlė Gargždų bendruomenė. Jos pirmininkė Vida Anužienė minėjo, kad projektą sugalvojo pateikti, norėdami išlaikyti tęstinumą puošiant Gargždus gatvės meno kūriniais. Piešiniai jau puikuojasi ant Sporto centro, „Minijos“ kino teatro, pastato Klaipėdos g. sienų, tad šį kartą pasirinkta vaikų biblioteka. Projektas buvo sėkmingai išrinktas, Savivaldybė jam įgyvendinti skyrė 15 000 eurų. Realizuoti jį ėmėsi Lietuvos gatvės menininkas Tadas Vincaitis. Gyventojai labai džiaugiasi, kad idėja pagaliau virsta „kūnu“ ir tikisi, jog rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje visi galės gėrėtis baigtu meno kūriniu. „Labai smagu, kad Savivaldybė mums paskyrė įgyvendinti šią idėją. Pirminis piešinio maketas buvo kitoks, tačiau mes jį šiek tiek pakeitėme, norėjome įdomiau parodyti šią biblioteką, pavaizduoti, kad tai nebėra vien knygos“, – pasakojo laikinai einanti bibliotekos direktorės pareigas Aurelija Butkutė-Norkevičienė.
Piešinio simbolika – viskas, ką vaikai ir jaunimas veikia bibliotekoje. „Vaikai į biblioteką neateina vien tik knygų paskaityti. Jie čia ir žaidžia, ir technologijomis naudojasi, ir su draugais susitinka, kartais net pasipyksta“, – atskleidė bibliotekos vedėja Neringa Birbalienė.


Erdvė įvairiai veiklai
Biblioteka kai kuriems vaikams tapo lyg antri namai. Jauki atmosfera, daug veiklų, naujos erdvės, kuriose pradėjo nuolat vykti įvairios parodos.
„Patalpos parodoms, renginiams atsirado visai neseniai. Ieškome kūrybingo jaunimo, labai kviečiame viso rajono vaikus, kas nori save parodyti, erdvės tikrai yra, – mintimis dalijosi bibliotekos vedėja N. Birbalienė. – Veikia ir įvairūs būreliai rajone, tad darbeliai iš jų taip pat gali būti čia eksponuojami.“
Bibliotekoje gausu renginių, susitikimų su rašytojais, edukacijų vaikams iš darželių, mokyklų. Vieni laukiamiausių artėjančių projektų – edukacinį stalo žaidimą „Jonas ir Rajonas“ paversti išmaniu „grindų“ žaidimu ir kartu su juo keliauti po visą Klaipėdos apskritį. Kitas – „Skaitymo startas“, kurio tikslas – parodyti vaikams nuo pirmos klasės, kad bibliotekoje būti įdomu, gyva, smagu ir visai nenuobodu. Visus mokslo metus jie galės skaitydami rinkti taškus, už juos gauti prizus ir taip įsitraukti į bibliotekos veiklą.
Bibliotekos pokytis per metus – labai didelis. Skaitytojų padaugėjo keturiais šimtais. Šiuo metu bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje yra 1 172 skaitytojai.
„Šiais metais vaikai, atėję pas mus iš mokyklų, darželių, atrado biblioteką iš naujo. Ne vienas užeina, apsižiūri, o paskui sugrįžta ir pasiima knygą, – džiaugėsi bibliotekos vedėja N. Birbalienė. – Manau, dabar jaunimą biblioteka nuteikia kitaip, jie nebegalvoja, kad tik atėjus darbuotojai stovi su knygomis ir liepia iškart skaityti.“
Laikinai einanti bibliotekos direktorės pareigas A. Butkutė-Norkevičienė paantrino, kad seniau čia buvo mažai renginių, veiklų, o dabar daug kas pasikeitė. „Priėmėme naują personalą, atnaujinome kiekvieną erdvę, suremontavome pastatą, o štai dabar dar bus gražiau, kai atsiras ir ant sienos didelis piešinys“, – permainomis dalijosi A. Butkutė-Norkevičienė.

Ieva MARTINKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių