Kūrybininkės dovana gimtinei: parodoje puikuojasi Veiviržėnų vardas

Aut. nuotr.: Didžiausi Ernestos kūrybos gerbėjai ir padėjėjai – sūneliai Osvaldas ir Erikas.

Jaunystės vėjas – taip apibūdinčiau veržlią, kupiną optimizmo, šypsena kiekvieną sutiktąjį apdovanojančią personalinės parodos „Veiviržėnai mano prisiminimuose“ autorę Ernestą Bukytę-Žalimienę. Tai pirmoji Ernestos paroda gimtajame miestelyje, kuri eksponuojama Amatų centre.


„Mano darbai – dekoruotos vardo raidės ir skaičiai, patalpinti išpuoštuose ir atnaujintuose rėmeliuose. Tai nuoširdus priminimas ir dovana sau ar artimam žmogui. Mano darbai skatinami vidinio polėkio, jausmo, emocijų. Tai visa, ką gražiausio, šilčiausio ir nuoširdžiausio turiu savyje. Noriu daryti tai, kas man patinka. Rėmelių dekoravimas – mano fantazija ir tuo pačiu meditacija“, – apie kūrybinį procesą kalba Ernesta, studijavusi socialinę geografiją, domėjusis interjero dizainu.
Darbus kūrybininkė dekoruoja sagomis, bižuterijos detalėmis, įvairiomis juostomis ir natūraliomis, gamtinėmis medžiagomis.
„Nuo vaikystės, mokyklos laikų pamenu, kad nė vienos sagutės ar blizgios akutės nesu išmetusi. Man jos visos ypatingos, turinčios savo istoriją. Nuojauta kuždėjo, kad ateis laikas jas panaudoti, parodyti. Pirmasis mano kūrybinis darbelis buvo dovana draugų dukros krikštynoms. Nupirkau rėmelį su angeliukais ir jį dekoravau pirmąja vaikelio vardo raide. Draugai sakė, kad tokią ypatingą dovaną saugos visą gyvenimą. Tai man buvo ir įvertinimas, ir paskatinimas kurti toliau“, – parodoje sutikta mintimis su „Banga“ pasidalijo Ernesta. Kūrybinių idėjų ji semiasi net gerdama kavą, stebėdama aplinką, vaikščiodama pajūriu.
Mintis surengti savo darbų parodą gimtuosiuose Veiviržėnuose Ernestai blykstelėjo sausio mėnesį, o darbus ekspozicijai ji sukūrė per 5 mėnesius. Rėmeliuose atsispindi miestelio pavadinimo raidės ir vaikystės kasdienybės detalės: šulinys, bulvės, rogės… „Dar vienas rėmelis skirtas Veiviržėnų įkūrimo metinėms su skaičiumi 511“, – paaiškina klaipėdietė, kuri širdingai tebemyli savo gimtinę. Kūrybininkė sako, kad, jei kas nors norėtų įsigyti jos darbų, gali tai rasti jos paskyroje feisbuke.
Klaipėdos rajono Amatų centro direktorė Valė Krauleidienė jaunuosius veiviržėniškius ypač skatina atverti savo kūrybą platesnei auditorijai. „Ernestos originalių rėmelių paroda jau bene trečioji ekspozicija, kurioje savo darbus demonstruoja jaunoji Veiviržėnų karta. Neseniai džiaugėmės Lijanos Beržonskaitės tapybos darbų paroda“, – pasakojo Amatų centro vadovė V. Krauleidienė.


Vilija BUTKUVIENĖ

1 Komentaras

  • Nuostabūs darbai !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių