Kvietinių gatvės darbai – kilpa verslininkams

Kvietinių g. vykdomų darbų vertė – daugiau nei 241 tūkst. eurų be PVM.

Gargždų Kvietinių gatvėje, šalia Švietimo centro, įsikūrusios maisto prekių parduotuvės šeimininkas Arvydas Žiūra sako, jog kantrybė baigėsi. Dėl gatvėje vykstančių darbų verslininkai jau buvo palikti ir be vandens, ir be elektros, o šią savaitę ir internetas buvo nutrauktas.

Verslininkas A. Žiūra sako nebeturįs kantrybės: dėl darbų Kvietinių gatvėje jau teko verstis ir be elektros, ir be vandens, ir be interneto. Visa tai gramzdina parduotuvę į „minusą“.


Įžvelgia netvarką
Be interneto nebuvo galima pirkėjams atsiskaityti banko kortelėmis. „Pas mus jau ir taip sunku privažiuoti, o dar atsiskaitymas komplikavosi – visiška netvarka. Jau anksčiau čia vykstantys darbai kėlė daug klausimų dėl kokybės, buvo atsiųsta kita brigada, tai situacija buvo pagerėjusi, o dabar vėl grįžo ankstesnė brigada, tai interneto kabelį, matyt, nukirto“, – svarstė parduotuvės šeimininkas A. Žiūra.
Verslininkas išsikvietė „Telia“, ši bendrovė labai greitai sureagavo, sutvarkė gedimą. Juk internetas būtinas tiek atsiskaitymams, tiek buhalterijai tvarkyti. „Šie Kvietinių gatvės tvarkymo darbai mus veda į „minusą“. Dar vienas kitas mėnuo – ir „žūsime“. Situacija baisi“, – atvirai dėstė pašnekovas. Jis akcentavo galįs drąsiai reikšti, ką galvojąs, dirba švariai, moka visus mokesčius, tačiau tiek ilgai besitęsiantys Kvietinių gatvės darbai – didelis smūgis. „Galiu būti kantrus, bet kai „žudoma“ be skrupulų, netylėsiu. Kelsiu bangas ir reikalausiu kompensacijos už patiriamus nuostolius. Nesuprantama, kokie darbininkai čia dirba, jei jų veiksmai nekoordinuoti, stinga ir komunikacijos“, – dėstė savo nuomonę A. Žiūra.


Viliasi atidaryti iki rugsėjo
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas informavo, kad Kvietinių gatvėje vykdomi paviršinių nuotekų šalinimo tinklų rangos darbai. „Sulaukiame gyventojų nusiskundimų dėl tvarkos objekte. Dėl darbų ir dėl gyventojų keliamų klausimų su rangovu bendraujame tiek žodžiu, tiek telefonu, tiek raštu. Paskutiniame rašte rangovo prašome pavesti atsakingiems darbuotojams po kiekvienos darbo dienos nusišluoti pėsčiųjų takus, neuždarytame Kvietinių g. ruože tarp Kęstučio ir Liepų g. užtikrinti saugų eismą užpilant skalda esamas duobes“, – sakė S. Karbauskas.
Anot jo, Gargždų seniūnija taip pat siekia užtikrinti sklandų eismą gyventojams, todėl laisto minėtą gatvės atkarpą druskingu vandeniu, kad nekiltų dulkės. Administracijos direktoriaus teigimu, rangovas privalės užtikrinti, kad gatvės danga po darbų būtų atstatyta į ne prastesnę nei buvusią padėtį. „Tikimės, kad Kvietinių gatvės atkarpa bus atidaryta iki šių metų rugsėjo 1 dienos. Prašome gyventojų ir verslininkų kantrybės. Projektas turėtų būti baigtas netrukus, o po to visi džiaugsimės jo rezultatais – netvinstančiomis gatvėmis“, – kalbėjo Administracijos direktorius.


Darbuotojams priekaištų neturi
Projekto rangovas – UAB „Vanduja“. Gamybos vadovas Vytautas Ancius „Bangai“ jau nekart akcentavo, kad tai sudėtingas projektas, nes vamzdžiai klojami dideliame gylyje, o gruntas labai nedėkingas – birus, aukštai gruntiniai vandenys. „Pas mus dirba kompetentingi darbuotojai, jiems priekaištų neturiu. Į visus grafikus įsitenkame. Pats kiekvieną dieną pravažiuoju ir apžiūriu situaciją. Pagal tokį gruntą ir sąlygas darbai vyksta tikrai normaliai. Stengiamės kiek įmanoma nepalikti nei duobių, nei purvo, tačiau lyja lietus, tad sterilu tikrai visur nebus, kol vyksta darbai“, – pastebėjo V. Ancius.
Jis akcentavo, kad rangovas pats suinteresuotas darbus pabaigti kuo greičiau, vilkinti nėra jokios prasmės. „Suprantu, kad gyventojai gali skųstis. Iš šono atrodo daug kas kitaip. Man irgi gal iš šono atrodo, kad viaduką per Baltijos žiedą ilgai stato, kad kažkur nekompetentingai dirba ir tą pačią gatvę triskart tvarko. Ar ir man pulti skambinti? Dažnai nežinome visų aplinkybių vertindami iš šalies. Ekstremalus gylis yra nuo 3 metrų, šiuo atveju mūsų darbuotojai dirbo ir 5 metrų gylyje, o gruntas, kaip minėjau, labai nedėkingas. Todėl būdavo, kad per dieną paklodavo tik 3 metrus. Yra ir senų vamzdžių trasos, reikėdavo laukti atsakymų ir iš „Klaipėdos vandens“. O vakar (trečiadienį – aut. past.) buvo paklota 12–13 metrų, dirbo dvi brigados, nes pradėti darbai ir atšakoje į Žalgirio gatvę“, – dėstė gamybos vadovas V. Ancius. Jis prašo gyventojų dar šiek tiek pakentėti, tuoj baigsis darbai, kur yra didelis gylis, o tuomet viskas judės sparčiau.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių