Kvietiniuose – smagios margučių riedynės

Kvietinių bendruomenės centras sekmadienį kvietiniškius ir šiame centre apsistojusias pabėgėlių šeimas iš Ukrainos pakvietė į Atvelykio, vaikų Velykėlių šventę, kuri sutapo su ukrainiečių Velykomis. Smagi muzika, Kazimiero Rumbučio dainos su gitara, suneštinės vaišės, o svarbiausia energingi žaidimai, kurie įveikė net šaltoką orą, pakėlė visiems ūpą.


– Labai norėjome, kad vaikai iš Ukrainos dar labiau susidraugautų su kvietiniškiais. Manau, visiems patiko draugiškai parungtyniauti su šventės personažu Viščiuku, o didžiausio vaikų dėmesio susilaukė Pavasarė, kurios vaidmenį puikiai atliko Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus renginių organizatorė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė. Ji vaikus supažindino su lietuvių papročiais, surengė margučių ridenimo edukaciją, – pasakojo Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas Gediminas Girgždis.
Ukrainietė Lesia kartu su duk­romis Veronika ir Jana džiaugėsi šventine popiete Kvietiniuose, ji atkreipė dėmesį, kad Ukrainoje rungiamasi, kieno margutis yra tvirčiausias, o lietuviška tradicija ridenti margučius jiems yra nauja ir įdomi. Ukrainietė Aleksandra su dukrele Afina mielai dalyvavo margučių ridenimo varžytuvėse. „Mums, sukrėstiems karo, reikia ir gerų emocijų, gaila, kad mūsų artimieji Ukrainoje negali kartu su mumis pasidžiaugti“, – kalbėjo Aleksandra.

Vilija BUTKUVIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių