Lankupiuose susijungė skirtingų kultūrų jaunimas
Nuostabiame Lankupių kaime rugpjūčio 3–11 dienomis VšĮ „Holedu“ vykdė ERASMUS + projektą „Aš tave matau“, kurį koordinavo Edmundas Heinzas. „Mūsų organizacija užsiima holistinio pobūdžio neformaliu jaunimo švietimu“, – sakė jis. Šis projektas sujungė skirtingų kultūrų žmones.
Projekte dalyvavo 16–30 metų amžiaus jaunimas iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Bulgarijos, Čekijos ir Makedonijos. Iš viso susirinko 36 žmonės.
Projekto tema buvo atskleista per tris pagrindines potemes: „Suvokiu aplinką“, „Suvokiu save“ ir „Matau (suvokiu) save“. Atskleidžiant aplinkos temą vyko garsų, kvėpavimo ir bendro pobūdžio meditacijos. Užsiėmimų dalyviai gamtoje atsipalaidavo, mokėsi išgirsti ir suvokti aplinką neįprastai – per meditaciją.
Empatiškumo jie mokėsi nagrinėdami išgalvotą istoriją, ją koreguodami ir vaidindami. Geriau pažinti save bandė per kvėpavimo meditaciją ir atsakydami į tris klausimus, kurių atsakymai padėjo atskleisti asmenines savybes, požiūrį į vertybes. Suprasti kitą padėjo įsiklausymo, porinių meditacijų pratimai, diskusijos apie asmenines ribas ir kaip jas efektyviai išnaudoti.
Projektas, padėjęs įsisavinti empatiškumą, tinkamą komunikaciją su savimi ir kitais, dalyviams paliko gilų įspūdį.
„Nuostabus projektas mane sužavėjo savo ramybe. Man labai patinka rytinės meditacijos, kol diena neįsibėgėjusi. Projekto organizatorius Edmundas labai stengėsi, kad būtų įdomu. Dalyviai buvo itin atviri ir draugiški“, – kalbėjo Elizabetė iš Latvijos.
„Tai jau nebe pirmas projektas, kuriame dalyvauju. Džiaugiuosi, kad turime daug prasmingų veiklų, per kurias galime atsiskleisti ir labiau suprasti save. Šis projektas pateisino mano lūkesčius: jis toks, kokį įsivaizdavau ir rinkausi. Organizatorius Edmundas mus suprato, jam rūpėjo, kaip mes jaučiamės. Su kiekvienu dalyviu galėjau rasti bendrų temų pokalbiams. Projektas man padėjo susidomėti meditacija“, – patikino Niki iš Čekijos.
Latvių komandos atstovė Ninia prisipažino, jog buvo įkvėpta šio projekto ir supusių žmonių. „Veiklos, kurias mes darėme, labai patiko. Projekto atmosfera draugiška, nekritiška, žmonės priėmė vieni kitus tokius, kokie yra. Atvirai šnekėjome apie asmenines ribas, jausmus ir patirtis. Šis projektas sujungė skirtingų kultūrų žmones“, – dėstė Ninia.
Džiugu, kad Lietuvoje vykdomi tarptautiniai ERASMUS + projektai jaunimui – puiki neformaliojo ugdymo priemonė. Belieka tikėtis, kad ateityje jų bus dar daug.
Virginija LAPIENĖ