Lietuvių ir ispanų savanorystė Gargžduose – gera pamoka jaunimui

Šiomis dienomis Gargždų gatvėse ispaniškai klegančių jaunuolių būrys – ne turistai. Tai po metų pertraukos į Klaipėdos rajoną sugrįžo iš dalies Europos Sąjungos finansuojamas tarptautinis socialinės veiklos projektas „Design thinking“. Liepos 16–27 dienomis „Kranto“ pagrindinės mokyklos bendrabutyje gyvens keturiasdešimt dvi 15–18 metų savanorės iš Ispanijos. Jos kartu su 10-čia Lietuvos merginų padės tvarkytis globos namuose, socialinių paslaugų centre, ligoninėje, lankys nepasiturinčias socialinės rizikos šeimas.

Ketvirtadienį susitikime su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskiene ir miesto seniūnu Sauliumi Bakšinskiu minėto projekto koordinatorė Lina Uturytė džiaugėsi, kad projektas Gargžduose vyksta antrąkart. Šį kartą į Lietuvą atskrido 80 savanorių merginų iš Ispanijos. Visos jos darbuosis mažomis grupelėmis. Pusė projekto dalyvių atvyko į Gargždus, o kita – į Kretingą.

„Mes norime ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą ir gebėjimus būti solidariais su įvairių socialinių sluoksnių žmonėmis. Svarbu realiai pamatyti, kaip gyvena, kokių problemų turi kiti žmonės. Tada lengviau pačiam suprasti ir įvertinti, ką turi. Manome, kad savanoriška veikla yra gera pamoka jaunimui. Kitas mūsų tikslas yra išmokyti jaunimą įsiklausyti į žmones, kurie yra socialiai pažeidžiami ir padėti jiems buityje. Dažnai jie būna vieniši ir tokiems tereikia paprasto pokalbio, o kitiems galime padėti išvalydami ir sutvarkydami jų namus“, – įsitikinusi L. Uturytė.

Gargždų seniūnijos socialinė darbuotoja Vilma Vaitkienė informavo, kad bus aplankyti 35 žmonės ir 29 šeimos, kuriose vienu metu dirbs mažos grupelės projekto savanorių.

„Didžiausia bėda ta, kad pagalbininkus žmonės bijo įsileisti į namus. Nors viską buvome išsiaiškinę, suderinę, tačiau prieš pat atvykstant savanoriams pasipylė skambučiai, esą atsisakome ir nebenorime jokios pagalbos. Kodėl? O jie atsako – vaikai neleido, nes jiems gėda. Galvoja, kad akcentuosime jų buitį. Patys drąsiausi yra žmonės su negalia, kuriems reikia to pabuvimo, bendravimo, kai kurie net išmoksta keletą ispaniškų frazių“, – kalbėjo V. Vaitkienė.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos D. Gumuliauskienės nuomone, labai svarbu tai, jog ruošdamiesi projektui socialiniai darbuotojai atkreipė dėmesį ir į tokias šeimas ir žmones, kurie dar nėra socialinės rizikos, tačiau jiems pagalba tikrai ne pro šalį. Jie nėra pripratę prie socialinės globos, tad štai iš kur jų baimė ir galbūt net nepasitikėjimas.

Projekto savanorių veiklos grafikas yra įtemptas, kadangi planuojama aplankyti nemažai vietų, kuriose žadama atlikti įvairius darbus: valyti ir dažyti langus, palanges, remontuoti baldus, tvoras, sunešti malkas ir kt.

Be to, projekto nariai organizuoja ispanų kalbos mokyklėlę vaikams, į kurią jau užsiregistravo 15 dalyvių.


  • Tarptautinis socialinės veiklos projektas „Design thinking“ paremtas katalikiškomis vertybėmis, tad prie savanorystės darbų yra numatytos ir ekskursijos į Šiluvą ir Kryžių kalną, jeigu liks laiko, žadama padėti aptvarkyti keletą bažnyčių rajone. Taip pat planuojama ekskursija į Nidą ir prie Baltijos jūros. Vakarais savanorės dalyvaus šv. Mišiose bei paskaitose apie kūrybinį mąstymą.
  • Liepos 23 d., ketvirtadienį, 18 val. visi esate kviečiami į atvirą renginį „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, kur galėsite susipažinti su projekto dalyviais, pasiklausyti ispaniškų dainų ir apie minėtą projektą sužinoti viską, kas jus domina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content