Lietuvos fitneso čempionė: geram sportininkui reikia valios ir disciplinos

Asmeninio archyvo nuotr.: Lietuvos nacionalinio čempionato čempionė A. Pelepko dėkoja savo treneriui, kultūrizmo pradininkui Gargžduose Aleksui Stankui už palaikymą, paskatinimą ir patarimus.

Iš Klaipėdos rajono kilusi 37 metų fitneso sportininkė Alina Pelepko yra pavyzdys, kad skinti laurus sporte niekada nevėlu. Tarptautinio turnyro „Gintarinis prizas“ 2-osios vietos „Miss bikini“ kategorijos laimėtoja ir Lietuvos nacionalinio čempionato absoliuti čempionė, fitneso sportininkė Alina teigia, kad sporte atrado save, tad treniruotis dukart per dieną nėra sunku. Pokalbiui apie sporto kelią ir laimėjimus susitikome čempionės sėkmės kalvėje – fitneso studijos Gargžduose sporto salėje.


Svarbus įdėtas darbas
– Kaip pradėjote sporto kelią?
– Daug metų sportuoju, Klaipėdoje 3 metus individualiai sportavau, vėliau pagimdžiau antrą vaiką, prieš metus pradėjau lankyti fitneso studiją Gargžduose pas Aleksą Stankų. Nėštumo metu buvau priaugusi 40 kg, tačiau per metus sugebėjau pasiekti puikių rezultatų. Pavasarį pirmąkart dalyvavau varžybose, norėjau pamatyti, suprasti, ar patinka. O dabar į antrąsias varžybas važiavau su tikslu, ne tik pasižvalgyti. Planuoju pavasarį rimčiau pasiruošti ir turėti dar aukštesnį laimėjimą.
Nevartoju jokių nenatūralių papildų, pavyzdžiui, raumenims pumpuoti. Turiu dirbti daugiau, augimas yra lėtesnis, bet vaikams reikia sveikos mamos. Dalyvauju varžybose norėdama parodyti, kaip sunkiai dirbau visus metus.
– Kuo sužavėjo fitnesas?
– Fitnese, kultūrizme akcentuojamas grožis, kūno pateikimas. Be to, reikia psichologiškai pasiruošti, nes ne taip jau paprasta stovėti scenoje prieš publiką, tuziną teisėjų. Yra merginų, kurios turi puikius duomenis, bet bijo žengti pirmą žingsnį ir save parodyti. Reikia daug ryžto ir valios turėti. Aš, jei užsibrėžiu, tai ir siekiu tikslo – toks mano būdas, charakteris. Esu reikli sau ir savo norams, galiu kritiškai pažvelgti, kas gerai ir kas blogai.
– Kiek laiko reikia skirti sportui?
– Aš sportuoju kasdien du kartus, išskyrus sekmadienius. Pasak trenerio, čia kaip ryte dantis išsivalyti – tai tampa rutinos dalimi. Tai nėra sunku, viską galima suderinti. Turiu du vaikus, vieną ryte vežu į darželį, kitą – į mokyklą, tada važiuoju pasportuoti. Treniruotės vyksta po dvi valandas, jeigu sportuoji sąžiningai. Taip pat labai reikia klausyti trenerio ir daryti tai, ką jis užrašė programoje. Turi būti užsibrėžtas tikslas ir siektinas, todėl labai svarbi disciplina.


Nereikia išaukštinti maisto
– Sportas yra ir psichologinė veikla. Ar buvo kokių sunkumų, kai norėjote viską mesti?
– Ne, bet gal buvo trys kartai, kai nenorėjau sportuoti dėl gyvenimiškų priežasčių. Tačiau pamąstau: man patinka, tad kaip gali būti, kad neisiu? Treneris įžvelgė mano užsispyrimą, tvirtą būdą, nepalaužiamą valią. Gargžduose pamėgau sporto salę, čia visi draugiški. Nuėjus į didelę sporto salę niekas tavo vardo nežino, o čia visi vieni kitais rūpinasi, dalijamės treniruokliais, jautiesi kaip namie.
– Kaip pasikeitėte per metus?
– Kalbant apie išvaizdą, nestebėjau pokyčių nuolat, nes nuolatinis svėrimasis gali išvesti iš proto, per vieną dieną niekas nepasikeis. Pasikeisti kūnas gali per 3 mėnesius, bet reikia ir sportuoti, ir mitybą prisižiūrėti. Psichologinio pokyčio didelio nebuvo, gal tik sunkesni momentai, nes vyras jūrininkas, tad jei vaikas suserga, esu viena, tas nuolatinis lakstymas, jaudinimasis išvargina. Bet, kai širdyje labai nori, viskas gaunasi, nes patinka.
– Kokių savybių reikia norint būti sėkminga sportininke?
– Disciplinos ir valios. Ir nesudievinti maisto. Pati esu baigusi virėjos-konditerės specialybę, bet maisto neišaukštinu. Tau turi patikti sportas, tai turi teikti malonumą – man širdis dainuoja sportuojant.


Brangi sporto šaka
– Kaip atrodo pasiruošimas varžyboms?
– Visada ruošiesi varžyboms. Tačiau griežtesnės mitybos reikia laikytis dvi savaites iki varžybų, o paskutinė savaitė – griežčiausia, labai siauras maisto racionas. Turi išsivaikščioti skysčiai. Varžybų dieną valgome, bet skysčių daug negalima gerti. Ne varžybų metu mitybos taip pat negalima paleisti. Skanų maistą galima pasigaminti iš sveikų natūralių vaisių, daržovių, angliavandenių. Labai padeda treneris: sudaro programą, rekomenduoja, pataria. Taip pat dar reikia išmokti pozuoti, nuo to labai skauda raumenis. Man labai padeda pozavimo meistrė Marina Legenzova.
– Kiek kainuoja pasiruošimas varžyboms?
– Man pasiruošimas kainuoja 1 500 eurų, į šią sumą įeina bikinio kostiumėlis, bateliai, grimas, papuošalai, grožio procedūros. Tai brangi sporto šaka. Bikinis gali kainuoti nuo 250 iki 700 Eur, čia jau priklauso nuo to, kiek nori investuoti. Dažniausiai merginos užsisako pagal individualius išmatavimus, bet kitos perka pasiūtus, tik tada jau reikia pasikoreguoti pas siuvėjas.
– Tarptautiniame turnyre „Gintarinis prizas“ iškovojote 2-ąją vietą, o Lietuvos nacionaliniame čempionate tapote absoliučia čempione. Ar tikėjotės tokių aukštų rezultatų?
– Tikrai ne. Bet tas pripažinimas iš kitų žmonių, kurie apie tave nežino, yra pasiekimas. Vertina daugybė teisėjų, šiose varžybose jų net 12. Varžybos buvo itin sunkios, reikėjo beveik 2 valandas stovėti pozuojant, kol vertina, nes visos dalyvės pasirodo vienu metu. Tada kova jau vyksta tarp kūno ir proto. Man jau ir grimas buvo nubėgęs. Tačiau po varžybų nuovargio įtampą pakeitė labai geros emocijos.


Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių