Lietuvos įstojimo į NATO 20-metis: sėkmingi mokymai ir partnerystė su sąjungininkais

Minint Lietuvos 20-ąsias įstojimo į NATO metines, Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“ įgyvendina intensyvų karinį bendradarbiavimą su aljanso sąjungininkais, demonstruodama mūsų šalies įsipareigojimą ir prisidėjimą prie kolektyvinės gynybos.

Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono ataskaitinės pratybos „Steel Rain 2024“ Pabradės poligone


Kovo 18–27 d. vyko brigados „Žemaitija“ artilerijos bataliono pratybos „Steel Rain 2024“, kurios pažymėjo istorinį momentą – pirmąjį tiesioginio taikymo ugnies baterijų šaudymą bataliono istorijoje. Pratybose dalyvavo JAV ir Portugalijos kariai, kurie naudodamiesi bepiločiu orlaiviu / dronu, vykdė taikinių aptikimą ir stebėjimą. Paskutinę pratybų dieną mūsų ir JAV 1-9 FA artileristai surengė bendrą šaudymą, o Oro atakos valdymo vienetas teikė taikinių nurodymus. Visi sviediniai pasiekė savo taikinius, patvirtindami glaudų bendradarbiavimą ir žinių dalijimąsi su sąjungininkais.


Brigados „Žemaitija“ kuopų karinis rengimas ir sąveikos seminaras


 Šią savaitę brigados kuopos vykdė karinį rengimą kartu su JAV kariais, įtraukdami Žvalgybos, Logistikos kuopas bei JAV 3-67 tankų bataliono mechanikus įvairiose praktinėse veiklose. Nuo ginklų išbandymo iki nardymo, orientacinio žygio ir „Grifono“ tako įveikimo – veiklos stiprino kovinius įgūdžius ir skatino sąjungininkų integraciją.

Brigados „Žemaitija“ Prieštankinės kuopos komandiruotė Jungtinėse amerikos valstijose

Prieštankinės kuopos kariai turėjo galimybę treniruoti Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos karius. Mokymo tikslas – išmokyti JAV karius efektyviai naudoti „Carl Gustaf“ granatsvaidį. Mokymai apėmė išsamią teorinę dalį apie ginklą, jo paskirtį ir naudojamą amuniciją, bei praktiką, įskaitant ginklo užtaisymą, ištaisymą, šaudymą, saugumo procedūras ir priežiūrą, bei prišaudymą. Pensilvanijos nacionalinė gvardija ir Lietuva bendradarbiauja pagal Valstijų partnerystės programą nuo 1993 m. Nuo partnerystės pradžios, abi šalys dalyvavo daugiau nei 800 saugumo bendradarbiavimo veiklose, įtraukiant aukšto lygio vadovų susitikimus, ekspertų mainus, pažintinius vizitus ir bendrus mokymus bei pratybas.


Kultūrinė integracija ir tradicinis Lietuvos įstojimo į NATO bėgimas

JAV kariai, dalyvavę JLTV sąveikos seminare, turėjo galimybę susipažinti su Klaipėdos krašto kultūra, aplankyti muziejus ir kitas lankytinas vietas. Tai pabrėžia ne tik karinio, bet ir kultūrinio bendradarbiavimo svarbą.

Be to, kovo 29 d. Klaipėdoje vyksta Dragūnų bataliono organizuojamas tradicinis NATO bėgimas, simbolizuojantis solidarumą ir draugystę tarp NATO narių. Apie 500 karių, kartu su sąjungininkais įrodo savo ryžtą ir bendradarbiavimo stiprumą.

Šie renginiai ir pratybos ne tik pabrėžia Lietuvos pasirengimą ir įsipareigojimą NATO, bet ir demonstruoja glaudžias partnerystes, kurios stiprina tiek mūsų šalies, tiek viso aljanso saugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių