Lietuvos policijos mokyklos instruktorius G.Valeika iškovojo auksą „Pasaulio policijos ir ugniagesių žaidynėse 2023“

Kanadoje, Vinipege nuaidėjo Pasaulio policijos ir ugniagesių žaidynės (toliau – WPFG) – įkvepiantis renginys, kuriuo švenčiama policijos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų draugystė. Šiose žaidynėse Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) Profesinės taktikos skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Valeika apgynė nugalėtojo titulą užimant 1 – ąją vietą graikų – romėnų imtynių rungtyje, o laisvųjų imtynių rungtyje iškovojo bronzą.

„Pasiruošti šioms varžyboms reikėjo disciplinos ir rėžimo, nors turint šeimą, atsakomybes, tai padaryti yra sudėtinga, vis vien reikia reguliariai treniruotis ir laikytis nusibrėžto gyvenimo ritmo. Atvykus į žaidynes, iš karto pajauti emociją, vienybę. Policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai iš viso pasaulio, nevertinant pasirinktos sporto šakos, tampa vienu kumščiu, kurie stengiasi ne tik įrodyti sau savo jėgas ir galimybes, bet svarbiausia  – atstovauti savo šalis parodant pasiruošimą. Viena sunkiausių užduočių buvo sukontroliuoti išsiderinusį biologinį ritmą ir neleisti tam pakenkti sportiniams rezultatams.“ – įspūdžiais dalinosi LPM Profesinės taktikos skyriaus vyriausiasis specialistas G. Valeika.

Kalifornijos policijos olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo surengtos 1967 m. Bėgant metams ši koncepcija vystėsi ir paskatino 1983 m. sukurti Pasaulio policijos ir ugniagesių žaidynių federaciją – pelno nesiekiančią organizaciją. Po dviejų metų, 1985 m. San Chosė mieste, Kalifornijoje, JAV, buvo surengtos pirmosios Pasaulio policijos ir ugniagesių žaidynės, kurios tradiciškai vykdomos, kas du metus skirtingose pasaulio vietose. 

LPM Profesinės taktikos skyriaus vyriausiasis specialistas WPFG dalyvauja antrą kartą. Šiais metas jis Lietuvą atstovavo vienas. Išpirmųjų žaidynių, kartu su kolege, LPM Profesinės taktikos skyriaus vyriasniąja specialiste Auste Atgalainyte parsivežė aukso medalius. A. Atgalainytė – štangos spaudimo, o G. Valeika graikų – romėnų imtynių rungtyse laimėjo pirmas vietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių