Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas su ūkininkais aptartas susitikimuose Gargžduose ir VDU Žemės ūkio akademijoje

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir viceministras Egidijus Giedraitis susitikime su Gargždų krašto ūkininkais aptarė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano bei kitas žemės ūkio aktualijas.

„Sutikti ūkininkai įsigilinę į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, o jų keliami konkretūs klausimai dažniausiai susiję su šio krašto specifika. Daug atsakymų yra Strateginio plano taisyklėse, kurias bus galima koreguoti, atsižvelgiant į ūkininkų išsakytus pastebėjimus“, ‒ teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Apie būsimąjį finansinį laikotarpį ministras diskutavo ir VDU Žemės ūkio akademijoje, susitikime su ūkininkais, konsultantais, žemės ūkio technikos pardavėjais. Aptartos konkrečios technikos registravimo problemos, galimybės atsisakyti perteklinių dokumentų bei kitos aktualijos.

Pagrindinis Lietuvos strateginio plano tikslas – siekti tvarios Lietuvos žemės ir maisto ūkio plėtros. Strateginiame plane suplanuotos lėšos ir priemonės siekti pokyčių trijose svarbiausiose srityse:

  • Apsirūpinimas tvariais metodais užauginta žemės ūkio produkcija, sektoriaus pridėtinės vertės ir konkurencingumo didinimas – apie 2 mlrd. Eur.
  • Prisitaikymas prie klimato kaitos ir gamtinių išteklių saugojimas – apie 1,3 mlrd. Eur.
  • Gyvybingo ir ūkininkavimui, verslui patrauklaus kaimo kūrimas – 0,9 mlrd. Eur.

Pagal šį strateginį dokumentą penkeriems metams Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bus skirta beveik 4,3 mlrd. eurų (įskaitant nacionalinį finansavimą).

Žemės ūkio ministras K. Navickas bei ministerijos atstovai Strateginį planą žemdirbiams pristato įvairiuose Lietuvos rajonuose.

Daugiau informacijos apie šį planą yra čia.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių