Ligas išsigydė šaltinio vandeniu
Sportiško sudėjimo, rausvais skruostais, žvitriomis akimis – taip atrodė praėjusią savaitę „Bangos“ redakcijoje pasirodęs Bruonius. Jis teigė metų turįs nedaug – tik 17 plius 40. Toks šmaikštus, linksmas jis buvo toli gražu ne visą gyvenimą. Gydytojai dėl prastos sveikatos vyrui bruko krūvas vaistų, tačiau Bruonius nė vienos tabletės neprarijo. Visas ligas išvarė šaltinio vandeniu.
Kiekvieną dieną blogyn
„Man buvo padaryta ir operacija, ir dėl vėžio esu du kartus tirtas. Kiekvieną dieną mano sveikata buvo vis blogesnė. Maistas strigdavo, o kai pavalgydavau, prasidėdavo pilvo maršai, raižymai, viduriai būdavo tai kieti, tai skysti, traukdavo mėšlungis, kojos drebėdavo. Man jau buvo medikamentus ir nuo Alzheimerio ligos išrašę. Tačiau aš pagalvojau, ar man reikia tų vaistų? Nusprendžiau tablečių nevartoti“, – pasakojo Bruonius. Jis patikino, kad joks stebuklas neįvyko, tiesiog jam pasisekė, kad sesuo parvežė knygą „Jūsų kūnas šaukiasi vandens“. „Pradėjau skaityti ir knygoje pateiktas rekomendacijas įgyvendinti. Pagrindinė taisyklė – 20 min. prieš ir po valgio išgerti stiklinę vandens. Ši knyga kainuoja apie 15 Lt, tačiau yra aukso vertės. Vos tik pradėjau gerti vandenį prieš ir po valgio, jau po savaitės pasijutau geriau. Daug kam papasakojau apie šią auksinę taisyklę. Vienas pažįstamas jau ruošėsi operacijai dėl trijų išvaržų, tačiau pirmiausia nusprendė paklausyti mano patarimo ir gėrė vandenį. Kai susitikome jis sako: „Žinai, Bruoniau, jaučiuosi oho.“ Taip esu padėjęs jau ne vienam žmogui“, – džiaugėsi pašnekovas.
Vežasi iš Latvijos
Bruonius akcentavo, kad reikia gerti kokybišką vandenį ir tikrai nepirkti jo iš parduotuvių. „Ten chloruotas vanduo, kuris yra negyvas, tinka tik rankoms nusiplauti ir kojinėms skalbti“, – tikino Bruonius. Anot jo, pats vertingiausias yra šaltinių vanduo. Bruonius jau 5 metus vandenį vežasi iš Latvijos karališkųjų Kevelės šaltinių. „Prisikraunu automobilį tuščių „bambalių“ ir važiuoju. Ten žmonių – būriai. Visų tikslas – šaltinio vanduo. Kad netektų stovėti ilgoje eilėje, stengiuosi važiuoti paprastomis darbo dienomis. Paskutinį kartą buvau Joninių naktį, kai vanduo nuo 23 val. iki 3 val. virsta stebuklingu. Per metus dar yra tokios dvi naktys – tai naktis iš sausio 18 į 19 ir naktis iš vasario 14 į 15. Tomis naktimis gamta veikia visą vandenį, jį įkrauna. Todėl nereikia stebėtis sakymu, jog per Jonines reikia rasoje vaikščioti“, – pasakojo Bruonius.
Patys latviai Kevelės šaltinius vadina gamtos stebuklu. Sakoma, kad nuo senų laikų – dar viduramžiais gyventojai jų vandeniu gydė skaudamas vietas, žaizdas, akių ligas. Viena legenda pasakoja, kad Kevelės šaltinių vandeniu latvių žiniuoniai išgydė Šiaurės karo mūšyje sužeistą Švedijos karalių Karolį XII, kuriam gydytojai jau nebegalėjo padėti. Nuo tada šaltiniai pradėti vadinti karališkaisiais.
Nuo Bruoniaus namų iki Kevelės šaltinio į abi puses yra apie 260 km. Pasak jo, išlaidos už kurą yra niekis, palyginti su tuo, kokias pinigų sumas žmonės palieka vaistinėse.
Įvertino Gargždų šaltinėlį
Niekam ne paslaptis, kad gargždiškiai važiuoja vandens prie šaltinėlio, tekančio Minijos slėnio papėdėje. Kai pasiteiravau Bruoniaus apie šį šaltinį, šis pakvietė parodyti šaltinėlio vietą ir jis įvertinsiąs kokybę, ją pajusiąs. Kai drauge nusileidome į Minijos slėnį, šaltinėlio vandenį jau pylėsi dvi moteriškės. „Iš parduotuvės pirkti vandenį man brangu. Tai čia atvažiuoju. Juk visi iš čia vežasi, niekas nenumirė, ir aš dėl to nenumirsiu. Šiaip vanduo skanus, tik kalkių daug“, – komentavo gargždiškė Angelė Uktverienė.
Bruonius paragavo vandens, juo nusiprausė veidą, tačiau sakė išvadas pasakysiąs vėliau, kai čia atvyks vienas ir galės pajusti nematomus dalykus. Tačiau jau leidžiantis takeliu į slėnį jis pasakė vietomis jaučiąs neigiamą energiją. Bruonius prisipažino savo neregėtas galias pajutęs prieš keletą metų ir tvirtino jau atradęs ne vieną kapinyną, piliakalnį. „Buvau Moldavijoje pas vieną ekstrasensę, tai ji jau tada man pasakė, jog turiu nepaprastai didelę aurą“, – atvirai sakė Bruonius. Jis teigė nenorįs, kad spaudoje būtų įvardyta jo pavardė, esą kiti mėgsta iš jo gebėjimų ir pasijuokti, tačiau, kai faktai pasitvirtina, kritikams belieka tik nagus nusigraužti.
Bruonius pasiliko Gargždų miesto parke ir po kelių valandų paskambino „Bangos“ korespondentei bei pareiškė: „Nenoriu liūdinti, bet šaltinėlis išteka iš kapinių. Jomis nuklota visa viršutinė parko dalis, net vaikų žaidimų aikštelė yra ant kapinių. Labai pavargau, nebenoriu eiti į kapines, dabar turėsiu ilsėtis tris dienas.“ Pašnekovas užsiminė, jog neregimus dalykus pajunta vidumi, rankomis. Vaikštant po parką, jo rankų pirštai buvo ištiesti it stygos. „Kai rankos pradeda degti, galiu vaikščioti tik jas susikišęs į kišenes“, – neregėtus gabumus atskleidė Bruonius.
Įdomu
Bestselerio „Jūsų kūnas šaukiasi vandens“ autorius Fereydoonas Batmanghelidjas visus, kurie skundžiasi sveikata, tikina: „Jūs nesergate – jūs ištroškęs“.
Faktai apie vandenį:
- 75 proc. žmonių chroniškai dehidratavę;
- 37 proc. žmonių troškulio mechanizmas toks silpnas, kad dažnai palaikomas alkiu.
- Net silpna dehidratacija sulėtina organizmo metabolizmą mažiausiai 3 proc.
- Viena vandens stiklinė nuslopina vidurnakčio alkį bemaž 100 proc. tiriamųjų;
- Vandens trūkumas yra pirmoji nuovargio dienos metu priežastis;
- Bandomieji tyrimai parodė, kad 8–10 vandens stiklinių per dieną gali ženkliai palengvinti nugaros ir sąnarių skausmus 80 proc. pacientų;
- Vos 2 proc. sumažėjęs vandens kiekis organizme gali sukelti trumpalaikės atminties trikdžius, kliudyti atlikti paprasčiausius aritmetinius veiksmus, sutelkti dėmesį į monitorių ar spausdintą puslapį;
- 5 stiklinės vandens kasdien žarnyno vėžio riziką sumažina 45 proc., krūties vėžio – 79 proc., dvigubai sumažina riziką susirgti pūslės vėžiu;
- Didesnis vandens suvartojimas sergant gripu ar peršalimu sutrumpina ligos laiką iki 2–3 dienų.
KOMENTARAI
- Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas BAUŽA: „Šaltinėlio, tekančio Minijos slėnio papėdėje, paskutiniu metu nesame tyrę. Tačiau jei žmonių susidomėjimas yra toks didelis, būtinai ištirsime ir informuosime „Bangos“ redakciją apie rezultatus.“
- Gargždų krašto muziejaus istorikas Marius MOCKUS: „Remiantis senųjų Gargždų gyventojų pasakojimais, yra žinoma, kad Sovietų Sąjungos jėgos struktūros kankino rezistentus ir jų palaikus įmesdavo į vokiečių iškastus gynybinius apkasus Gargždų miesto parke. Vėliau Sąjūdžio iniciatyva buvo pradėta ieškoti palaikų, buvo rastas betoninis rūsys su daug kaulų, ten pastatytas kryžius, taip pat buvo pastatyta pavienių paminklų Minijos slėnio šlaituose, kur rasta palaikų. Ši informacija žinoma tik iš pasakojimų, tačiau yra pasklidusi plačiai, tad Bruonius galėjo ją žinoti – tokia galimybė nėra atmestina.“