„Lusca Barbershop“ Gargžduose laukiami ne tik barzdoti vyrai

Lotyniškai žodis „barba“ reiškia „barzda“. Iš čia kilo žodis „barber“ – kirpėjas barzdaskutys. „Kas pirmą kartą girdi žodį barberis ar barbershop’as – tik dėl panašaus skambesio gali asocijuotis su barbekiu – ant žarijų kepamais kepsniais ar net lėlėmis „Barbie“. Iš tiesų barbershop’as yra vyrų kirpykla, kurioje kerpami tik vyrai ir tvarkomos jų barzdos, o barberis yra barzdaskutys arba barzdos stilistas“, – paaiškina Julius Sadauskas, „Lusca Barbershop“ įkūrėjas.

Naujas vyrų kirpyklos ir skutyklos konceptas

Pirmoji vyrų kirpykla „Lusca Barbershop“ atidaryta Klaipėdoje 2018 m., antroji – šių metų rudenį Gargžduose (Naujoji g. 11). Netrukus, gruodžio pradžioje, duris atvers trečioji kirpykla Kauno senamiestyje.

Pasak legendos, Lusca yra milžiniška jūros pabaisa – aštuonkojo ir ryklio hibridas, kuri gyvena Karibų jūroje. „Kadangi šio gyvio niekas nėra matęs, labai gali būti, kad toji pabaisa panaši į pavaizduotą būtybę kirpyklos logotipe, kurį sukūrė talentingas iliustratorius ir grafikos dizaineris, pasivadinęs slapyvardžiu Beardy Graphics“, – pasakoja J. Sadauskas. Kirpykla „Lusca Barbershop“ yra kur kas daugiau nei vyrų kirpykla. Kiekvienas kirpimas yra individualus – atliekamas atsižvelgiant į kliento galvos ir veido formą. „Labai svarbu kirpimą parinkti ir pagal kliento gyvenimo būdą ar pomėgius, kad šukuosena atspindėtų jo asmenybę. Pas mus tikrai nerasite šabloniškų sprendimų. Kad rezultatu klientas džiaugtųsi ilgiau, meistrai parenka priemones lengvesnei plaukų ir barzdos priežiūrai, negaili patarimų, ‒ teigia J. Sadauskas. ‒ Na, ir aplinka pas mus kitoniška: sienas puošia menininkės V. Venytės jūrinės tematikos piešiniai, interjere dominuoja jūros spalvos: bangų purslų baltumas, smėlio spalvos atspalviai, tamsi smaragdinė. Nors yra besiginčijančių, jog mato labiau mėlyną nei žalią. Pagal specialų užsakymą pagaminti baldai, kurie primena laivuose naudojamus padėklus kroviniams gabenti ar ąžuolines statines piratų gėrimui – romui laikyti. Nors Gargždų salone dar tik kuriame jaukumą, turite pamatyti ir pajausti čia tvyrančią dvasią patys.“

Vieta ne tik jaunimui

Kad esate ne paprastoje vyrų kirpykloje, o barbershop’e, sufleruoja prie įėjimo kabantis šviestuvas. Šviečiantis cilindras su apsivijusiomis raudonos, baltos ir mėlynos spalvos juostomis, dar vadinamas „Barber Shop Pole“, yra reklaminė iškaba, žyminti vietą, kur klientas gali apsikirpti plaukus ar nusiskusti barzdą. Senais laikais kirpėjai ne tik kirpo plaukus, bet ir atliko chirurgo darbą: traukė dantis, tvarkė žaizdas, gydė dėlėmis ar net nuleisdavo kraują. Vienas iš dažnai naudojamų kirpėjo įrankių buvo lazda, kurią pacientas suspausdavo, kad išryškėtų jo venos prieš įpjaunant, taip pat naudodavo apskritą indą kraujui nuleisti ir tvarsčius. Ant lazdos susukti krauju sutepti tvarsčiai sukūrė raudonos ir baltos spalvos raštą, kuris ilgainiui tapo simboliniu barbershop’ų atpažinimo ženklu.

„Lusca Barbershop“ yra vieta, kur apsikirpti ir susitvarkyti barzdą gali bet kokio amžiaus vyras. „Neklausiame savo klientų, kiek jiems metų, tiesa, pastebime, kad salone lankosi net trys kartos. Būna, iš pradžių apsilanko vyriškis, o kitam vizitui jau registruoja ir savo vaiką. Dar kitą kartą drauge atsiveda ir savo tėvą, savo vaiko senelį. Gaunasi graži šeimos vyrų tradicija – visiems drauge lankytis kirpykloje. Beje, „Lusca Barbershop“ laukiami visi vyrai, net ir tie, kurie neturi barzdų. Barbershop’as nėra vieta, kur tvarkomos tik barzdos“, – tvirtina meistras Lukas Rumšas.

Nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro

„Mes suprantame, kad klientai turi skirtingą laisvalaikį ir darbo grafiką, todėl kirpykla dirba kasdien, kad kiekvienam būtų patogu. Vieniems patogiau prieš darbą anksti ryte, kitiems – per pietų pertrauką, tretiems – darbo dieną vakare, o kiti gali tik savaitgalį. Šiuo metu kirpykloje dirba penki meistrai: Sandra, Lukas, Dina, Dairidas ir aš, Ditris, tad tinkamą laiką kirptis ras kiekvienas klientas, kaip ir vietą pasistatyti automobilį – turime rezervuotas vietas „Lusca“ klientams. Patekti į saloną galima užsiregistravus per programėlę „Treatwell“ arba užsukus į mūsų puslapį www.lusca.lt, ten rasite nuorodą. Užsiregistruoti galima ir per „Facebook“ puslapį“, – sako salono Gargžduose vadovas Ditris Jucius. Artėjant švenčių metui, rekomenduojama ilgai nelaukti ir vizitui užsirašyti iš anksto, nes gruodžio mėnesį būna daug klientų. „Praėjusiais metais per vieną dieną gruodžio mėnesį kirpau net 20 valandų – visiems tada reikėjo… Tad geriau nerizikuoti, susiplanuoti ir vizitui užsirašyti iš anksto. Ir, žinoma, būtinai turėkite galimybių pasą“, ‒ primena D. Jucius.

Pelnė apdovanojimą

„Dažniausiai barzda formuojama žirklėmis, mašinėle ir skustuvu. Dar yra kirpimas karštais garais ir ozonu, o kartu gali būti atliekama kvapų terapija. Šiai procedūrai klientai gali rinktis apelsinų, mandarinų, eukaliptų, pušų, ar kvapniųjų kanangų kvapo eterinius aliejus. Pastarasis dar geriau žinomas kaip ylan-ylang aliejus, jis saldaus ir tuo pačiu metu aštraus kvapo, primena jazminų ar gardenijų aromatą. Sakyčiau, tai puiki SPA procedūra vyrui – susitvarkai barzdą ir tuo pačiu atsipalaiduoji“, – pasakoja meistras Dairidas Vinciūnas.

„Visai neseniai Gargždų „Lusca Barbershop“ pelnė „Top Rated 2021“ apdovanojimą, kuris teikiamas salonams ir meistrams tik pagal patenkintų klientų atsiliepimus ir įvertinimus. Džiaugiamės, kad klientai vertina tai, ką darome“, ‒ dėsto J. Sadauskas. Jo manymu, klientai į vyrų kirpyklą sugrįžta dėl kokybės. Čia dirbantys meistrai ne tik tobulinasi seminaruose, kursuose ir mokymuose, bet tikrai myli savo darbą ir išmano savo amatą. Salone dirba ir patyrę meistrai barberiai, ir jaunesnieji, kurie lygiuojasi į labiau patyrusius kolegas, taip pat pameistriai, kurie dar tik mokosi kirpimo paslapčių. „Nemažiau svarbu, kad naudojame tik aukščiausios kokybės „Depot“ kosmetikos priemones iš Italijos, – įsitikinęs J. Sadauskas. ‒ Na, gal ir dėl to, kad juos pavaišiname gėrimu. Svarbiausia tai, kad įsiklausome, ko nori klientas. Jei jis nepatenkintas kirpimu, grąžiname pinigus.“

Mėnesinis abonementas ir dovanų kuponai

„Pas mus galima įsigyti ir mėnesinį abonementą, kai kas savaitę atliekama barzdos kirpimo ir formavimo paslauga mašinėle, – sako meistrė Sandra Kažukalovienė. ‒ Ši paslauga atsirado įsiklausius į klientų poreikius. Paaiškėjo, kad klientai norėtų dažniau apsilankyti nei kartą per mėnesį ir visada atrodyti kaip ką tik iš kirpyklos. Klientai patenkinti, nes visą mėnesį atrodo puikiai, o ir paslauga kainuoja mažiau, nes tvarkydami barzdą kas savaitę užtrunkame trumpiau.“

„Į mus dažnai kreipiasi moterys ir merginos, kurios nori atsiųsti pasigražinti savo vyrus. Tam esame paruošę dovanų kuponą. Kaip sako pačios moterys, jei užrašysi vizitui pati, vyras gali prisigalvoti visokių priežasčių, kodėl atidėlioti ar nenueiti. Kai yra kuponas, tai kaip šaukimas į kariuomenę, – šypsodamasi pasakoja meistrė Dina Manafova. ‒ Dovanų kuponas taip pat yra puiki dovana, kai nežinote, ką padovanoti vyrui. Kartais sunku išrinkti dovaną vyrui, broliui, draugui ar tėčiui, o čia – padovanosite ne tik valandą pas meistrą, bet ir puikią išvaizdą visam mėnesiui. Apsimoka! Be to, vyrai po to grįžta kirptis ir be kupono, nes jiems pas mus patinka.“

„Lusca Barbershop“ informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių