Lyderystės konferencijoje – apie platesnę viziją, pavojingiausias vadovų klaidas ir didžiausias baimes
Šeštadienį Klaipėdoje baigėsi Pasaulinės lyderystės konferencija, sutraukusi per 400 dalyvių: verslo, politikos, visuomeninių organizacijų, bažnyčių lyderių. Ateinantį savaitgalį, lapkričio 21–22 d., Pasaulinės lyderystės konferencija vyks Vilniuje, o lapkričio 28–29 d. lyderius kviečia į Šiaulius. Šios konferencijos, kuri kasmet vyksta daugiau 107 pasaulio valstybėse, misija – padėti viso pasaulio lyderiams tobulinti savo vadovavimo gebėjimus, kurti geresnę atmosferą savo organizacijoje, ir galiausiai – prisidėti prie doros lyderystės propagavimo.
Žmonės prisijungia prie organizacijų, o palieka vadovus
Ar susimąstėte, kad dažnai vadovai, turintys didžiausią viziją ir aistrą, mažiausiai supranta savo komandos dvasią? Ar žinote, kad bendra jūsų organizacijos atmosfera priklausys tik nuo aukščiausiojo vadovo? Atlikti tyrimai rodo, kad žmonės prisijungia prie organizacijų, bet palieka… vadovus. Koks vadovas jūs esate? Gal bijote kritikos? (niekas nemėgsta kritikos). Ar žinote, kad geriausia valdymo forma yra tiesa? Tačiau kaip ją pasakyti savo pavaldiniams, skyrių vadovams, galiausiai kaip ją priimti pačiam, jei visi pavaldiniai tiesą išsako tik koridoriuose? Kaip spręsti konfliktus, kad šie ne sugriautų, o sutvirtintų santykius? Konferencija atsako į tokius ir panašius, dažnai nepatogius, klausimus, kurie iš esmė gali pakeisti organizacijos efektyvumą ir vidaus bendravimo kultūrą, nes tapus geresniu vadovu laimi visi.
Įtakingiausia verslo moteris: „Tikras vadovas yra su tarno širdimi“
„Tikroji lyderystė – ne apie mus, o apie kitus. Tikras vadovas yra su tarno širdimi. Lyderystės esmė – atskleisti kitų žmonių potencialą, nes organizacija pasiekia savo potencialą tik tada, kai žmonės pasiekia savąjį“, – taip apie lyderystės esmę konferencijoje kalba Karlė Fiorina, buvusi kompanijos „Hewlet – Packard“ generalinė direktorė, šešerius metus žurnalo „Fortune“ pripažinta įtakingiausia moterimi versle.
Anot šios įtakingos moters, lyderystė yra pasirinkimas, o svarbiausia lyderio dovana yra turėti tikėjimo kitais.
Tarp kitų pranešėjų išsiskiria daug vilties teikiantis Alenos Katerinos Kaginos, biudžeto administravimo organizacijos „Uganda revenue Authority“ komisarės, pasakojimas apie tai, kaip jai pavyko per du dešimtmečius trukusią karjerą reformuoti Ugandos mokesčių sistemą, pagerinti mokesčių inspektorių įvaizdį ir iš labiausiai korumpuotos šalies Ugandą išvesti į sparčiai besivystančią šalį. Tapusi Ugandos mokesčių inspekcijos vadove ir nusprendusi įgyvendinti radikalias pertvarkas, siekdama sąžiningumo ir kompetencijos, A. K. Kagina per dešimtį metų sugebėjo pajamų surinkimą iš mokesčių padidinti trims šimtais septyniolika procentų. „Jei tokie dalykai nutiko Ugandos mokesčių inspekcijoje, jie gali nutikti bet kur“, – drąsina pranešėja, dalindamasi savo patirtimi.
Moteris lyderė?
„Moterys, jei turite vadovavimo dovaną, dėl Dievo meilės, vadovaukite“, – drąsino moteris lyderes Džonas Ortbergas, bestselerių autorius, įtakingas veikėjas pasauliniame dvasinio formavimo judėjime. Pasinaudodamas bibliniu pasakojimu apie karalienę Esterą, kuri metė iššūkį galingiausiems to meto pasaulio valdovams, deja, užsikrėtusiems šešėline misija ir paskendusiems malonumų ir perdėto ego ribotame pasaulyje. Dažnai kilnią misiją ir šešėlinę misiją skiria tik kelių ar keliolikos laipsnių nuokrypis, tačiau kas išdrįs pasakyti, kad karalius nuogas. Estera tai pasakė ir išgelbėjo visą tautą, tačiau tam reikėjo sukaupti visą drąsos, išminties ir moteriškos diplomatijos arsenalą.
Pasaulinė lyderystės konferencija – tai dvi dienos, pilnos iššūkių, savianalizės, brandžių vadovavimo pamokų. Plačiau www.lyderiams.lt
Nijolė KOSKIENĖ