Mankštintis karantinas – ne kliūtis

Sportas – vieniems profesija, kitiems – aistra, tretiems – laisvalaikio leidimo būdas. Tačiau per karantiną profesionalūs sportininkai neteko galimybių treniruotis sporto salėse, stadionuose, o mėgėjai – sporto klubuose. Kaip šiuo metu neprarasti sportinės formos, neapleisti savo kūno ir išlikti geros nuotaikos, pataria trys skirtingų sričių treneriai.

Svarbiausia judėti

Laiką, kurį namuose leidžiame per karantiną, vieni vadina praradimu, kiti – atradimu. Linkusieji vertinti pozityviai turi daugiau energijos, tad ją dažnai nori išlieti sportuodami. „Vienas pagrindinių dalykų, ką galime daryti, – eiti pasivaikščioti. Žinoma, ten, kur nėra Apelsino“ sporto klubo asmeninis fitneso treneris R. Lukošius pradedančiuosius sportuoti ragina nepersistengti.daug žmonių. Kai neveikia sporto klubai, o lauko treniruokliais naudotis negalima, būnant namuose daryti mankštą gali kiekvienas“, – nuomonę dėsto gargždiškis Rimantas Lukošius, „Apelsino“ sporto klubo asmeninis fitneso treneris. Jis pataria daryti pratimus, kurie mankštintų tiek juosmens, tiek nugaros, tiek kojų ir rankų raumenis. „Pradėti galima nuo vadinamo dviračio mynimo atsigulus ant kilimėlio tiesia nugara. Po 30 sekundžių tą pratimą pakeisti dešimčia atsispaudimų, o juos – dešimčia pritūpimų. Nereikia iš karto nei vienų, nei kitų daryti po šimtą kartų. Užteks, jei anksčiau nesportavęs žmogus tiek jų padarys per dieną“, – neprarasti saiko sportuojant ir neužmiršti taisyklingai kvėpuoti ragina R. Lukošius. Kartoti pratimus treneris pataria kiekvienam pagal laiko ir sveikatos galimybes. Kadangi jau gana šilta, jis primena grūdinimąsi šaltu dušu ir atkreipia dėmesį į mitybą: „Būnant namie kyla daugiau pagundų užkandžiauti ir ne visada sveikai. Be to, reikėtų nepersistengti su angliavandeniais.“

Treniruotė su sūnumi

Nutrūkus futbolo sezonui, nevyksta ir „Bangos“ treniruotės. Pagrindinės „Bangos“ komandos antrasis treneris Aurimas Šlušnys, ugdantis ir jaunuosius futbolo talentus, kad pastarieji kūrybiškai išnaudotų karantiną namuose, filmuotame siužete parodė, kad tai gali būti net smagu. „Sūnui Gabrieliui tai buvo kaip žaidimas, o ne sportas, – šypsojosi Aurimas, kurį žmona nufilmavo kilnojantį sūnų ir taip mankštinantį tiek rankų, tiek kojų raumenis. – Vieną vakarą paskambino giminaitė ir pasakė, kad šį siužetą rodo per TV3. Kas pasidalijo mano įrašu, nežinau, bet jį galima pamatyti Gargždų „Bangos“ feisbuko paskyroje.“

Treneris prisipažino, kad nei namuose, nei automobilyje neturi nė vieno futbolo kamuolio, tad kitam siužetui „pasiskolino“ sūnaus, o kelių metrų atstumu vieną nuo kito padėjo du jo žaislus. Taip savo bute A. Šlušnys pademonstravo, kaip galima namų erdvę išnaudoti netradicinei treniruotei. Tikėtina, kad ne vienas jaunasis futbolininkas pasekė savo trenerio, aštuoniuke varinėjančio vaikišką kamuoliuką tarp sūnaus žaislų, pavyzdžiu.

Du kartus per savaitę jauniesiems vienos amžiaus grupės futbolininkams A. Šlušnys per karantiną veda nuotolines treniruotes. Jose šiuo metu sakė didesnį dėmesį skiriantis tempimo ir lankstumo bei raumenų jėgos pratimams. „Tikiuosi, kad netrukus galėsime grįžti į stadionus ir vesti tradicines treniruotes“, – viliasi treneris, pats kasdien nubėgantis apie 5 kilometrus ir pasimankštinantis gryname ore.

Jungiasi net užsieniečiai

„Nuotolinės zumbos treniruotės man kelia daug streso, nes ne viskas priklauso nuo paties. Tai technika nuvilia, tai internetas stringa“, – apie sunkumus, bet su šypsena pasakojo zumbos treneris Dovydas Veiverys. Įprastas treniruotes salėje Gargžduose iki karantino lankė dešimtys 18–70 metų žmonių. To paties amžiaus apie 30–35 žmonės karantino metu dalyvauja jo nuotolinėse treniruotėse ir džiaugiasi, kad tai gali daryti net būdami namie. „Į jas jungiasi ir kituose miestuose, kur zumbos treniruotės nevyksta, ir net užsienyje gyvenantieji. Kaina – 3 eurai. Kadangi poreikis yra, manau, kad ir pasibaigus karantinui per savaitę vesiu bent vieną nuotolinę treniruotę“, – prisipažino D. Veiverys. Pasak Dovydo, zumba tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms, norintiems atsikratyti antsvorio, padailinti kūno linijas ir tiesiog puikiai praleisti laiką. Gerų emocijų skambant įvairiems muzikos ritmams treniruotėse netrūksta.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių