„Mars Lietuva“ investicijos prigijo Gargžduose

Klaipėdos rajono politikai, iš pradžių dvejoję, 1998 m. palaimino UAB „Mars Lietuva“ planuojamą veiklą rajone. Dabar dėl to nesigaili nė per nago juodymą. Daugiau kaip 20 tūkst. kvadratinių metrų plotą užimanti gamykla, per 800 darbuotojų, apie 250 tonų kačių ėdalo kasdien – pavydėtini rodikliai, kurie kasmet gerėja ir neša naudą visam rajonui.

Su baltais chalatais

Lietuvoje nuo 1993 metų veiklą pradėjusi UAB „Mars Lietuva“ šiemet švenčia dvidešimtmetį. Šia proga pakvietė žurnalistus susipažinti su bendrovės gamybos procesu. Iš įvairių Lietuvos miestų atvykę žiniasklaidos atstovai iškart buvo informuoti apie griežtus saugos reikalavimus. Liepta apsivilkti baltus chalatus, liemenes, šalmus, persiauti batus. Po kruopštaus rankų plovimo visi pakviesti į gamybos patalpas. „Yra 4 pamainos, per kiekvieną iš jų dirba 200 darbuotojų, darbas vyksta 7 dienas per savaitę“, – pasakojo žurnalistus lydėjęs gamybos vadovas Vincas Augaitis. Darbuotojai išties zujo kaip užsukti, į akis krito pažįstamos kačių ėdalo pakuotės. Gargžduose yra gaminamas tik drėgnas kačių ėdalas: „Whiskas“, „Kitekat“, „Sheba“ ir kt. Vienu metu yra ruošiama 11 rūšių ėdalo. Be to, bendrovė orientuojasi į maišelių gamybą. Vienas įrengimas per minutę pagamina apie 280 maišelių, dar modernesnė greitaeigė mašina – 800. Per du dešimtmečius į įmonę investuota per 360 mln. Lt. „Vien šiemet į gamybos automatizavimą, pirminės pakuotės paruošimo barą bei darbo aplinkos gerinimą investuota beveik 17 mln. Lt“, – kalbėjo bendrovės Korporacinių reikalų skyriaus vadovas Ramūnas Severinas.

Bendrovė yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė. Gargžduose yra gamykla, o Vilniuje – pardavimų ir rinkodaros padalinys. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais „Mars“, „Snickers“, „Bounty“, „Twix“, „Milky Way“, ryžiais ir padažais „Uncle Bens“ ir kt.

Lieka tik 1 proc.

Per metus „Mars Lietuva“ pagamina apie 80 tūkst. tonų maisto gyvūnams, tačiau visame Pabaltijyje lieka tik 1 proc. produkcijos. Kokybės skyriaus vadovė Nijolė Kairienė pakvietė į kačių ėdalo pristatymą. Su kepenėlėmis, antiena, sardinėmis, natūralia vištienos krūtinėle, net su žirneliais – yra pačių įvairiausių rūšių (iš viso per 200 receptų!) įnoringų šeimininkų įnoringoms katėms. „Kai jūs žiūrite krepšinį ir užkandžiaujate, galite palepinti ir savo kates atitinkamu maistu“, – siūlė N. Kairienė. Prancūzai, italai mėgsta mažas maisto pakuotes, renkasi ėdalą su žirneliais, morkomis ir pan. Ten šilta, tad maistas greičiau genda. „Kuo labiau į Rytus, tuo paprastesnę produkciją renkasi augintinių šeimininkai“, – pastebėjo „Mars Lietuva“ atstovai. Paklausus apie lietuvių įpročius, kaip sekasi juos atpratinti nuo gyvūnų šėrimo maistu iš puodų, bendrovės generalinė direktorė Aušra Žemaitienė atsakė: „Toks maistas yra su druska, prieskoniais. Tad nėra saugus, nepritaikytas gyvūnams. Žmonių įpročiai išties keičiasi. Kai atėjome į rinką, buvo mažiau nei 10 proc. šunų, kačių, šeriamų specialiai jiems paruoštu maistu. Dabar šis procentas padvigubėjo. Žinoma, lyginant tokią pažengusią rinką kaip Anglija, kur eksportuojame 40 proc. produkcijos, ten tokių gyvūnų yra netoli 100 proc. Tad yra, kur plėstis.“

Svajojo apie katiną kontoroje

Per pristatymą demonstruotas maistas nebuvo išmestas šiukšlinėn. „Dedame į statines ir dovanojame gyvūnų globos namams“, – paaiškino bendrovės atstovai. Generalinė direktorė užsiminė, kad buvo minčių auginti katiną kontoroje, tačiau kai kurie darbuotojai yra alergiški, tad atsisakyta tos idėjos. Katės šiluma generalinė direktorė mėgaujasi tik namuose. „Jei „Mars Lietuva“ augintų katiną, tai būtų tas pats, kas vyrui alaus fabrike gyventi“, – replikavo vienas iš žurnalistų.

Darbuotojams bendrovėje yra skiriamas didžiulis dėmesys. Pasak A. Žemaitienės, į juos nuolat investuojama: yra sveikatos draudimas, priedas už nerūkymą darbe, prisidedama prie pensijų kaupimo, leidžiama į mokymus. „Patenkame į naudingiausių įmonių dešimtuką“, – teigė R. Severinas. „Vyksta vasaros studentų programa, priimame čia atlikti praktiką inžinierių, maisto technologijų, aplinkos apsaugos būsimus specialistus. 4 studentai, čia atlikę praktiką, dabar jau dirba“, – pasidžiaugė generalinė direktorė. Anot jos, atlyginimo vidurkis (be mokesčių) – 4 000 Lt. Dirbantiesiems administracijoje – privaloma anglų kalba.


  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas BANEVIČIUS: „Pamenu, pradžioje „Mars Lietuva“ ketino kurtis Kretingos rajono savivaldybėje, tačiau tenykščiai politikai juos vertino skeptiškai. Tada bendrovė atsigręžė į mus. Ėjau Klaipėdos rajono savivaldybės mero pareigas. Kai kurie kolegos politikai irgi abejojo dėl šios bendrovės. Tačiau pasiūliau visiems nuvažiuoti į Klaipėdos mėsos kombinato patalpas, kur „Mars Lietuva“ jau vykdė veiklą. Kai pamatė, tai sakė, jog čia švariau nei kai kuriose gydymo įstaigose. 1998 m. Taryba vieningai palaimino „Mars Lietuva“ atėjimą. 1999 m. įvyko gamyklos atidarymas Gargžduose. Smagu, kad pasaulinius standartus atitinkanti bendrovė veikia mūsų rajone, dirba mūsų žmonės. „Mars Lietuva“ nuolat remia Kalėdų eglės įžiebimo šventę, skiria 1 000 Lt premijas gabiausiems abiturientams, Gargždų jubiliejaus proga padovanojo bronzinį katiną… Beje, bendrovės pastatą statė taip pat mūsų rajone veikianti UAB „Hidrostatyba“.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content