Mažumos valandoje karo kirvis iškastas nebuvo

Opozicijos lyderis liberalas J. Ruškys siūlė pagalbą, bendrai sprendžiant kai kurias rajono problemas.

Pagal Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš savivaldybės tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama savivaldybės tarybos mažumos valanda.
Ši valanda įvyko praėjusį ketvirtadienį po rajono Tarybos posėdžio. Tarybos opozicija (Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai) uždavė klausimus ne tik merui, vicemerams, bet ir Administracijos direktoriui. Klausimų buvo daug, visgi aštrios kritikos išvengta. Opozicijos lyderis liberalas Justas Ruškys merui net pasiūlė pagalbą, jei sprendžiant kai kurias problemas pristingama specialistų.

Liberalė R. Bagdonienė domėjosi, kaip sprendžiama narkotikų plitimo problema rajono mokyklose.


Kova prieš narkotikus
Liberalė Rekvita Bagdonienė mero teiravosi, kaip Savivaldybei sekasi spręsti narkotikų plitimo problemą rajono mokyklose ir kokių veiksmų imtasi, kad situacija pagerėtų. B. Markauskas paprašė į šį klausimą atsakyti vicemerą Vytautą Butkų. Pasak V. Butkaus, dar pavasarį įvyko tarpinstitucinė diskusija, kurioje dalyvavo rajono Savivaldybės atstovai, mokyklų vadovai, policijos pareigūnai ir kt. Po šios diskusijos gimė dvi idėjos, kurios jau yra įgyvendinamos. „Buvo sukurtas veiksmų planas, ką turi daryti mokytojai, socialiniai darbuotojai ir mokyklos vadovybė, jei įtariama, kad mokinys turi narkotikų, yra apsvaigęs ar platina narkotines medžiagas“, – pasakojo vicemeras. Jis pridūrė, kad spalio mėnesį, po darbo valandų, vyks viešos paskaitos tėvams, kurias ves toksikologas Robertas Badaras. Jų metu bus pasakojama apie elektroninių cigarečių žalą vaikų sveikatai. V. Butkus teigė, kad atvykusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, jog ministerija vykdys prevencinį projektą dėl narkotikų plitimo mokyklose ir ieško savivaldybių, kurios prie jo prisijungtų. Anot V. Butkaus, išreiškus norą dalyvauti, Klaipėdos rajono savivaldybė jau įrašyta sąrašo viršuje.

Konservatorių M. Martišauską domino pedagogų stygius rajone.
Liberalė A. Balnionienė teiravosi, kada biblioteka turės nebe laikinąjį vadovą.


Mokytojų gretos retos, kas papildytų?
Konservatorius Martynas Martišauskas norėjo užduoti klausimą, susijusį su mokytojų trūkumu rajone, vicemerei Violetai Riaukienei, tačiau jos mažumos valandoje nebuvo dėl objektyvių priežasčių, tad į politiko klausimą atsakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius. M. Martišauskas teigė, kad prieš 8 metus Klaipėdos rajono savivaldybės darbuotojams bei Tarybos nariams buvo pateikta ateities prognozė, kiek pedagogų pritrūks rajono ugdymo įstaigose dėl į pensiją išeinančių mokytojų. „Kas buvo nuo to laiko padaryta? Skaitant tekstus atrodo, kad mokytojų trūkumo problema iškilo vakar, bet taip nėra“, – teigė M. Martišauskas. A. Petravičius komentavo, kad nė viena savivaldybė neturi pedagogų ruošimo aukštosios mokyklos, už tai atsakinga Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, todėl problema turi būti sprendžiama valstybiniu lygiu. „Mūsų rajono mokyklų vadovai ragina moksleivius rinktis pedagogo profesiją, jei mato, kad jie būtų puikūs mokytojai, bet ne visi renkasi šį kelią. Gerbiamas Martynai, aš prisimenu jus kaip puikų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinį, tikrai manyčiau, kad jūs galėtumėte būti puikus pedagogas, bet pasirinkote kitą specialybę“, – samprotavo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Konservatorius M. Šunokas pasigedo Gargždų autobusų stoties įkurtuvių.


Sunerimo ir dėl stoties, ir dėl bibliotekos
Konservatorius Mindaugas Šunokas paprašė Administracijos direktoriaus Sigito Karbausko pakomentuoti, kodėl Gargždų autobusų stotis vis dar neatidaryta. „Buvo žadama, kad stotis bus atidaryta vasaros pradžioje, dabar meras kalba apie spalio mėnesį, gyventojai laukia jos atidarymo. Kodėl taip vėluojama su darbų vykdymu?“ – klausė Tarybos narys. S. Karbauskas nedaugžodžiavo: „Labai trumpai, per žiemą šio pastato stogas sudrėko, jis išdžiūvo vasaros viduryje, todėl darbai vėl tęsiami.“
Liberalė Audronė Balnionienė kreipėsi merą į B. Markauską klausdama, kada planuojama skelbti konkursą Jono Lankučio bibliotekos direktoriaus pareigoms. „Jau beveik metai dėl įvairių niuansų biblioteka be vadovo, laikinai pareigas eina pavaduotoja. Įvardinkite konkrečiai, kada biblioteka turės naują vadovą?“ – klausė Tarybos narė. Pasak B. Markausko, svarbiausia, kad bibliotekos darbas vyksta sklandžiai, gyventojai priekaištų taip pat neturi, o dėl vadovo konkurso paskelbimo datos bus nuspręsta vėliau. „Na, jei įstaiga puikiai dirba be vadovo, tai gal visose įstaigose reikėtų naikinti vadovo etatą?“ – retoriškai klausė politikė.
Diskusija vyko ir dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos (ne) remontuojamų kelių rajone bei dėl stringančių sutarčių vykdymo. Apie tai – vėlesniuose „Bangos“ numeriuose.


Augustė JAŠINAUSKIENĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių