Menas, sportas ir verslas suvienija jėgas dėl jaunų žmonių psichikos sveikatos 

Beveik 25 tūkst. eurų, tūkstančiai atsakytų pagalbos prašymų ir šimtai išklausytų bei išgelbėtų jaunų žmonių – toks ligšiolinis nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“ bei „Vadovų konferencijos EBIT“ bendradarbiavimo rezultatas. Šiemet konferencijos metu birželio 7-ąją bus surengtas jau ketvirtasis labdaros aukcionas „Jaunimo linijai“ paremti, kad ši organizacija galėtų ir toliau nenutrūkstamai veikti ir būtų išgelbėta kuo daugiau jaunų žmonių gyvybių.

Aukcione bus galima įsigyti du išskirtinius objektus: meno mylėtojams skirtą Algio Kriščiūno paveikslą „So close, so distant, still“ bei sporto fanų svajonę – legendinius „Skeleto“ marškinėlius iš 1992-ųjų Olimpinių žaidynių.

“Mes matome tame prasmę, todėl jau ketverius metus bendradarbiaujame su „Jaunimo linija“ – tokiu būdu galime tiesiogiai prisidėti prie mūsų visų ateities kūrimo bei užkrėsti kitus savo pavyzdžiu veikti,“ – teigia „Vadovų konferencijos EBIT” organizatorius Dainius Baltrušaitis.

7-as paveikslas ir legendiniai marškinėliai

Menininkas Algis Kriščiūnas „Jaunimo linijai“ aukoja jau 7-ąjį paveikslą. Šiemet tai –„So close, so distant, still“ – įspūdingo dydžio (200×130 cm) paveikslas, kalbantis apie atstumus tarp žmonių ir norą, kad jų būtų kuo mažiau.

„Turbūt svarbiausia, ko mums reikia, tai kalbėtis, būti išgirstiems ir jaustis reikalingiems. Paveikslas „So Close, So Distant, Still“ ir yra apie tai. Aš negaliu padaryti daug – esu tik paprastas žmogus, bet jei bent kažkiek galiu prisidėti prie geresnio pasaulio – stengiuosi tai daryti,“ – sako Algis apie savo paramą „Jaunimo linijai“.

Kitas „Vadovų konferencijos EBIT“ ir „Jaunimo linijos“ aukciono objektas — garsieji 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių krepšinio rinktinės marškinėliai su legendinio trenerio Vlado Garasto bei tuometinės Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjų – Arvydo Sabonio, Valdemaro Chomičiaus, Gintaro Krapiko bei Sergejaus Jovaišos – autografais. 1992-aisiais amerikiečių roko grupė “Grateful Dead” sukūrė marškinėlius su „į kašį dedančiu skeletu“, pardavė juos savo koncertų metu ir gautus pinigus paaukojo Lietuvos krepšinio rinktinei – kad ši galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse Barselonoje. Nepaisant visų draudimų vilkėti olimpinio komiteto nepatvirtintų drabužių ir simbolikų, lietuviai, toje Olimpiadoje pirmą kartą dalyvavę kaip nepriklausomos šalies rinktinė ir iškovoję bronzos medalius, ant apdovanojimų pakylos žengė būtent su šiais marškinėliais. Taip legendinis krepšinio skeletas dar labiau išpopuliarėjo, o Lietuvos komanda tapo žinoma kaip kita svajonių komanda.

Marškinėlius „Jaunimo linijos“ aukcionui dovanojo Lietuvos krepšinio federacija, autografus padėjo surinkti krepšinio klubas „Žalgiris“ bei Lietuvos sporto universitetas.

„Kadangi šiemet laukia Paryžiaus olimpinės žaidynės ir, tikimės, Lietuvos krepšinio rinktinė jose dalyvaus ir sieks pergalių, šis išskirtinis aukciono eksponatas turėtų įkvėpti patriotiškus jausmus kiekvienam krepšinio sirgaliui Lietuvoje, o lėšos, gautos pardavus „Skullman“ marškinėlius aukciono metu, tegul pasitarnauja jaunosios kartos psichikos sveikatos atsparumo didinimui,“ – sako Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas.

Sėkmingi praėję aukcionai

„Vadovų konferencijos EBIT“ metu surengtų aukcionų metu per ketverius metus „Jaunimo linijai“ jau suaukota beveik 25 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus „Jaunimo linija“ kasmet surengia virš 100 edukacinių renginių mokyklose ir atviruose jaunimo centruose visoje Lietuvoje.

Praėjusiais metais analogiškame aukcione „Vadovų konferencijoje EBIT“ „Jaunimo linijos“ veiklai paremti buvo paaukota 15 tūkst. eurų – tuomet Algio Kriščiūno paveikslą „All Alone In This Alien World“ už 10 tūkst. eurų įsigijo verslininkas Edvardas Karžinauskas, „Redal.eu“ vadovas, o išskirtinio kolekcininko rinkinio su Andriaus Mamontovo ir Jolitos Vaitkutės kūriniais savininku tapo ir „Jaunimo liniją“ parėmė Egidijus Kažukauskas iš „Kuehne+Nagel“.

2022 – aisiais A.Kriščiūno paveikslą  „The Wish” įsigijo verslininkė Asta Meškerevičiūtė iš kompanijos „Inventi“ ir tokiu būdu paaukojo 4500 eurų sumą „Jaunimo linijai“. Nuostabiausia tai, jog Asta paauglystėje yra skambinusi į „Jaunimo liniją“ emocinės paramos, todėl šio paveikslo įsigijimas turi dar stipresnę reikšmę.

2021-aisiais aukciono metu A. Kriščiūno paveikslą „The bird closes the eyes, jump turns into flight” įsigijo Tomas Palšis, „Acme Grupės“ Valdybos pirmininkas.

Vadovų konferencija EBIT vyks birželio 6-7 dienomis „Vilnius grand resort“ komplekse. „Jaunimo linijos“ aukcionas vyks birželio 7 dieną, jo vedėjas – Dainius Martinaitis.

„Jaunimo linija“ teikia emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai.

Atsinaujinkite informaciją apie „Jaunimo linijos“ teikiamą emocinę paramą:

◼️ nemokamu telefonu visą parą 0 800 28888

◼️ pokalbiais internetu (angl. chat) kasdien nuo 18 val. iki  24 val.:  https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių