Mero rinkimų maratoną baigę kandidatai: vienas – su pergale, kitas – be kartėlio

LVŽS Klaipėdos rajono rinkimų štabe buvo džiaugiamasi itin puikiais antrojo turo rezultatais, vyravo geros nuotaikos.

Antrojo turo rinkimų rezultatų stebėjimo vakarą abu kandidatai į merus „Bangos“ korespondentams atskleidė savo asmenines savybes, padedančias siekti politinių aukštumų. Purvo vonių visos agitacijos laikotarpiu vengę Bronius Markauskas ir Justas Ruškys sekmadienį laukdami rinkėjų verdikto sutarė, kad svarbiausia yra kitam nedaryti to, ko pats nenorėtum, kad tau darytų kiti.
Kovo 19-oji itin palanki buvo B. Markauskui: 12 628 rinkėjų balsai (71,95 proc. nuo balsavusiųjų) atvėrė kelią antrajai kadencijai. Už J. Ruškį balsavo 4 924 rinkėjai (28,05 proc.).

Po padėkos kalbos komandai B. Markauskas apsikabino žmoną Žydrę. Ž. Markauskienė „Bangai“ sakė, kad rinkimų kampanijos metu ji buvusi labai rami.


Svarbiausia užduotis – koalicija
Liberalai nelaužė tradicijų ir laukti mero rinkimų rezultatų rinkosi kavinėje „Lijo“. Šį kartą ne taip gausiai, kaip laukdami pirmojo etapo rezultatų, jie stebėjo LRT specialią rinkimų laidą. Kandidatas į merus Justas Ruškys buvo ramus. „Visiems, kurie manęs paskutines dvi savaites klausė, kaip laikausi, nuoširdžiai atsakydavau, kad džiaugiuosi rezultatais. Daug darbo įdėjau ir su komanda pasiekėme, ko norėjome. Kitiems kandidatams pasisekė dar geriau“, – be kartėlio balse „Bangai“ kalbėjo J. Ruškys.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus vedlys Bronius Markauskas su bendražygiais rinkimų rezultatus stebėjo „Brožių virtuvėje“. Šiame rinkimų štabe buvo džiaugiamasi itin puikiais antrojo turo rezultatais, vyravo geros emocijos, nors pats B. Markauskas tikino, kad po pirmojo rinkimų turo nuotaika buvo pakilesnė. „Pirmadienį jau laukia svarbūs darbai. Vienas iš pirmųjų – valdančiosios koalicijos formavimas, todėl esu pasiruošęs daug dirbti“, – sakė antrajai kadencijai išrinktas meras. Jis neslėpė, kad po pirmojo rinkimų turo jau buvo susitikęs beveik su visais partijų atstovais, kalbėjosi apie bendradarbiavimą, ateities vizijas. Manoma, kad valdančiosios koalicijos sudėtis bus paskelbta šios savaitės antroje pusėje.


Įvertino komandos sutelktumą
Baigęs pokalbį su korespondente, B. Markauskas grįžo į pokylių salę, kur komandos nariai jį sutiko aplodismentais ir šūksniais „Meras! Meras!“ Džiaugsmingoje atmosferoje suskambo Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė“, ir vakaro svečiai iš širdies ją dainavo. LVŽS Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Raimundas Daubaris, teikdamas gėles ką tik antrajai kadencijai išrinktam merui B. Markauskui, pažadėjo su bendraminčiais būti ramsčiu ne tik ateinančius ketverius metus. „Žaviuosi jūsų nuoširdžiu darbu. Juk aš vienas nebūčiau pasiekęs tokio rezultato“, – savo komandai dėkojo meras. Po padėkos kalbos B. Markauskas apsikabino žmoną Žydrę. Ž. Markauskienė „Bangai“ sakė, kad rinkimų kampanijos metu ji buvusi labai rami. „Kartojau vyrui: tu nesinervink, viskas bus gerai. Pirmą kartą 2019 m. savivaldos rinkimuose aš buvau labai įsitempusi, o dabar nieko panašaus“, – patirtimi dalijosi Ž. Markauskienė.


Politinė kultūra be purvo
Abiejų kandidatų politinė kampanija buvo labai kultūringa. Rinkimų agitacijos metu nebuvo dalijami neįgyvendinami pažadai, akcentuotas darbų tęstinumas, o vykstant debatams politikai apie vienas kitą atsiliepė pagarbiai. Pasak J. Ruškio, jis su komanda seniai nusprendė nesivelti į intrigas, o reikšti pozityvą. „Noriu, kad rajono politikoje būtų atverstas naujas lapas. Ginčykimės dėl savo idėjų, pasaulėžiūros, o ne pilkime purvą vienas ant kito. Rinkėjai irgi turi nustoti to tikėtis debatų metu“, – sakė liberalas. B. Markauskas tikino, kad kitokios rinkimų kampanijos ir negalėjo būti, nes bendražygiai žino jo vertybes ir charakterį, todėl planuojant rinkimų strategiją buvo itin svarbus santūrumas ir kokybė. „Aš neieškau informacijos, kur koks konkurentas yra suklydęs, man svarbiau nuveikti darbai ir potencialas. Tiesą sakant, jaučiu svetimą gėdą už kitus politikus, juk kalbėti tikslingai ir prasmingai yra sunkiau nei tuščiai politikuoti“, – atvirai sakė meras.
Kovo 17-osios debatuose J. Ruškys paklaustas, ar ryžtųsi ateityje vėl dalyvauti rinkimų kampanijoje, vėl kandidatuoti į merus ar Seimą, atsakė, kad apie tai dar tikrai negalvojąs, tik norintis pailsėti po devynių mėnesių savivaldos rinkimų maratono.

Liberalai nelaužė tradicijų ir laukti mero rinkimų rezultatų rinkosi kavinėje „Lijo“. Pasak J. Ruškio, rinkimų metu jis su komanda seniai nusprendė nesivelti į intrigas, o reikšti pozityvą.

Dėmesys žmonėms – svarbiausia
Tarsi žvaigždės į mus iš rinkimų plakatų žvelgiantys politikai, kai su jais pasikalbi akis į akį, atsiskleidžia kaip žmonės, turintys prasmingų pomėgių, neišvengiantys streso ir buities. Tad rinkimų rezultatų vakarą kalbėdamiesi mažiau dėmesio skyrėme politikai, o labiau patyrinėjome abiejų kandidatų į merus kasdienybę. J. Ruškys kiekvieną rytą pradeda nuo kavos puodelio, tačiau priduria, kad šiuo metu jo dienos ir naktys sukasi aplink neseniai gimusį sūnų. O štai B. Markauskas kasdien keliasi 6.20 val., pabudęs mankštinasi, išgeria kavos ir suvalgo lengvus pusryčius, atvykęs į darbą pirmiausia pasitikrina elektroninį paštą, o savaitgaliais stengiasi laisvalaikį praleisti aktyviai, mėgsta žaisti stalo tenisą.
Kokios asmeninės savybės kandidatams padeda siekti politinės karjeros aukštumų? Abu nedvejodami išskyrė nuoširdumą. B. Markauskas taip pat pasidžiaugė gebėjimu bendrauti su įvairiais žmonėmis, juos sutelkti bendram tikslui, o ne skaldyti. J. Ruškys dar pridūrė ir paprastumą. „Niekada nesakiau, kad viską žinau, todėl dirbdamas Savivaldybėje nekviesdavau darbuotojų į savo kabinetą, o pats ėjau ir aiškinausi, ko nesuprasdavau, – atskleidė Justas. – Be to, vadovaujuosi paprasta taisykle: niekada kitiems nedaryk to, ko nenorėtum, kad tau darytų.“ Šis posakis gyvenime lydi ir B. Markauską: bendraudamas su žmonėmis stengiasi nieko neįžeisti, suprasti bei išklausyti.


Buities darbų nesibaido
Atėjus pavasariui bunda ne tik gamta, bet ir mes – po žiemos sąstingio kyla noras tvarkytis, atsinaujinti. Anot J. Ruškio, pirmasis darbas, pasibaigus rinkimams, namuose bus langų valymas, taip pat padės tvarkytis ir artimiesiems. „Žinote, mano mėgstamiausias darbas yra žolės pjovimas. Važinėju su žoliapjove, galvoju apie viską, nusiraminu. Tik svarbiausia, kad nebūtų labai karšta, aukso viduriukas – lietuviška vasara“, – juokėsi liberalas. B. Markauskas šmaikštavo, kad žmonai tenka įdėti daug pastangų, kol įkalbina jį atlikti smulkius buities darbus – pakabinti užuolaidas ar prisukti durų rankeną. „Moku viską daryti, bet man širdžiai mieli dideli darbai, ypač statybos. Dabar mano tikslas – pastatyti pirtį“, – dalijosi planais meras.
J. Ruškys labai mėgsta dviračiu važinėti po Klaipėdos rajoną. Praėjusiais metais važinėjo kartu su žmona, tačiau sužinojus, kad laukia šeimos pagausėjimo, kelionių teko atsisakyti. Pripažįsta, kad šiemet dar nebuvo progos leistis į kelią. O štai daugelis iš mūsų žino, kad mero didžiausias pomėgis – žvejyba. Ji politikui suteikia daug teigiamų emocijų, o buvimas gamtos apsuptyje ramina. B. Markauskas atskleidė, kad dažniausiai žvejoja Platelių ežere ir Nemuno žemupyje, žiemą renkasi Miniją.


Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių