Metų mokytojams įteiktos Savivaldybės premijos

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai ir visa švietimo bendruomenė spalio 2 dieną paminėjo artėjančią profesinę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną.

Gausų pedagogų būrį sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė ir Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

Renginio metu įteiktos ir trys jau tradicija tapusios Metų mokytojo Bronislavos Aldonos Gedvilaitės-Treijos premijos. Už ypatingus pasiekimus, nuoširdų darbą bei iniciatyvas šiemet pagerbtos Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Alvyda Švabienė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Aurelija Daugėlienė ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zofija Vaitkuvienė.

Svarbiausias darbo instrumentas – žodis

Metų mokytoją Aureliją Daugėlienę kolegos apibūdina kaip kūrybingą ir aktyvią bendruomenės narę, pasižyminčią lyderyste ir profesionalumu. O pati pedagogė tvirtina, kad pagrindinės vertybės, kuriomis vadovaujasi, – sąžiningumas ir dorovė.

A. Daugėlienės  mokiniai nuolat džiugina pasiekimais įvairiuose konkursuose, ji pati aktyviai dalyvauja daugybėje veiklų ir projektų, didelį dėmesį skiria Mažosios Lietuvos etninės kultūros populiarinimui, siekia supažindinti moksleivius su įdomia rašytojos Ievos Simonaitytės kūryba ir asmenybe, ugdyti jų tautinį tapatumą. Pedagogės tikslas – kad jos balsas ir žinios pasiektų vaikus, o pagrindinis instrumentas, padedantis to siekti, – žodis.

„Žodis mokytojui yra viskas – ir priemonė, ir instrumentas, ir darbo stalas. Nes kuo gi daugiau mes pasibelsime į vaiko sąmonę, į vaiko širdį, jei ne savo žodžiu. Visos išmaniosios lentos yra nieko vertos, jei nėra gyvo, tikro balso, žodžio“, – sako A. Daugėlienė.

Skatina mokinių savirealizaciją ir tobulėjimą

Netrukus trijų dešimtmečių darbo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje sukaktį minėsianti Zofija Vaitkuvienė Metų mokytojo titulą pelnė už ilgametį dalijimąsi lietuvių kalbos ir literatūros žiniomis. Mokytoja pasakoja, kad pasirinkti šią profesiją pastūmėjo noras būti tarp žmonių ir galėti jiems padėti. Anot jos, kiekviena nauja diena – tai nauja galimybė mokytis, pažinti save, kitus ir pasaulį. 

Labiausiai savo darbe Metų mokytoja vertina mokinių nuoširdumą, atvirumą ir pasitikėjimą. Ypač džiaugiasi tada, kai mokiniai noriai imasi papildomų darbelių – dalyvauja konkursuose, įgyvendina kūrybines užduotis, praktikuoja darbą grupėse. Pedagogė didelį dėmesį skiria skirtingų gebėjimų mokiniams, dirbdama individualiai skatina jų savirealizaciją ir tobulėjimą.

„Visada sakau, kad ne tik pamokoje mokinys gali atsiskleisti, gal, pavyzdžiui, jam visiškai nesiseka rašyba, skyryba, bet jis puikiai fotografuoja, gali sukurti tą vieną posmelį apie gamtą, apie meilę, apie draugystę ir čia mokinys save parodo, save išmėgina“, – įsitikinusi Z. Vaitkuvienė.

Net ketverius metus pedagogė vadovavo rajono lietuvių kalbos mokytojų metodiniam rateliui, nuolat rengia ir įgyvendina įvairius projektus, renginius, organizuoja mokinių itin mėgstamas netradicines pamokas.

Tikslas – užauginti gerą žmogų

Veiviržėnuose vaikus pirmai klasei jau dešimt metų ruošiančiai Alvydai Švabienei svarbiausia, kad kiekvienas vaikas, besimokydamas pajustų sėkmę. Ugdymo procese trečius metus mokytoja taiko Herojaus metodą, padedantį diferencijuoti ugdymo turinį.

„Ugdymo turinio diferencijavimas – tai tik viena iš sričių, kuri sudomino renkantis ugdymo įrankį. Herojus jūsų klasėje – tai įrankių mokytojui visuma, kuri padeda visapusiškai, įdomiai, nenuobodžiai, įtraukiai ugdyti jauną žmogutį. Visas siūlomų veiklų paketas vaikams ir mokytojui, kurį sudaro ne tik popierinis veiklų sąsiuvinis, puikiai atliepia šių dienų vaikų interesus. Ir pačios įstaigos kultūra atitinka mano požiūrį į jauną besiformuojantį žmogų, gražaus santykio kūrimą ne tik su vaikais, bet ir, kas ypač svarbu, su tėvais ir kolegomis. Patirtis su Herojumi mane augina ne tik mokytoją, bet ir kaip žmogų“, – sako Metų mokytoja A. Švabienė.

Didžiulė mokytojos sėkmė – į grupę integruoti ir specialiųjų poreikių turintys vaikai. Pedagogė, kalbėdama su auklėtiniais, nebijo atvirauti pati nemokanti to ar kito, o tai, pasak jos, labai padeda aiškinant, kad visų gebėjimai gali būti skirtingi.

Originaliai ir kūrybingai mokytoja organizuoja vaikų popietinio poilsio valandas – įrengta patalpa su poilsio erdvėmis, kur kiekvienas vaikas gali rinktis, kaip jam ilsėtis: miegoti ar tyliai užsiimti edukacinėmis veiklomis.

Siekiant tikslo iš mažo žmogučio auginti gerą žmogų, pasak Alvydos, svarbus ne tik mokytojo indėlis – komandiškai drauge turi dirbti ir patys vaikai, ir tėvai. Grupėje sėkmingai taikomas kassvaitinis projektas „Laiškas vaikui“, kai informacija suteikiama jaukaus, šilto laiško forma. Atgalinis atsakymas, kurį savaitgalį apie vaiką rašo tėvai, įkvepia vaikus, sustiprina savivertę, stiprina šeimos ir ugdymo įstaigos tarpusavio bendradarbiavimą.

„Nors šis renginys ir kasmetinis, tačiau vakaras, kai vienoje vietoje susiburia visa mūsų rajono švietimo bendruomenė – išskirtinis. Nuoširdžiai sveikinu kiekvieną iš Jūsų su artėjančia Mokytojų diena. Didžiausia padėka Jums už tai, kad suteikiate jaunajai kartai sparnus, galimybę augti, įgyti žinių ne tik mokytis, bet ir gyventi. Šį neįkainojamą darbą darote kiekvieną dieną ir todėl esate šviesus pavyzdys kiekvienam iš mūsų. Būkite stiprūs, kantrūs ir te šviesi išmintis bei pašaukimas veda pirmyn“, – dėkojo Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių