Minkštų žaislų priežiūra: ką reikia žinoti?

Pliušinių minkštutėlių žaislų savo žaidimų kampelyje turi kiekvienas vaikas. Tai vieni iš populiariausių žaislų, pavergiantys mažųjų simpatijas savo minkštumu bei šiluma. Tiesa, reikia nepamiršti ir to, kad jie kur kas labiau, palyginti su alternatyvomis, kaupia dulkes, jie imlesni įvairiems nešvarumams, todėl tikslinga pasirūpinti tinkama jų priežiūrą. Tad kaip užtikrinti, jog minkšti žaislai bus švarūs, saugūs vaikui žaisti ir nepraras savo išvaizdos?

Plovimas

Minkštus žaislus galite plauti rankomis, o kai kuriuos – skalbimo mašinoje. Reikėtų pažiūrėti etiketėje nurodytą informaciją – joje matysite, ar žaislą galima skalbti skalbimo mašinoje, kokia temperatūra turėtų būti, galite rasti ir daugiau plovimo rekomendacijų. Tačiau pasitaiko, kad etiketės nuimamos ir pasimeta. Tokiu atveju įsitikinkite, kad žaislas neturi popierinių ar silpnai besilaikančių detalių, baterijų, tam tikrų mechanizmų ir pan. Pasirinkite žemą temperatūrą.

Skalbdami skalbimo mašinoje naudokite specialų maišelį arba žaislus dėkite į pagalvės užvalkalą. Geriausia, jei visus skalbiamus minkštus žaislus surūšiuosite pagal spalvą bei užpildą – nedėkite drauge tamsių ir šviesių žaislų, taip pat tų, kurie turi skirtingų plovimo sąlygų reikalaujančius užpildus.

Jei žaislo negalima skalbti skalbimo mašinoje, jį kartas nuo karto reikėtų plauti rankomis. Plovimui naudokite kuo švelnesnes priemones, nekeliančias alergijos, kadangi žaislas turės sąlytį su vaiko oda, o patys mažiausieji nevengia žaisliukų ir „paragauti“. Puikiai tiks ūkiškas muilas ar kaip alternatyva skalbimo priemonėms – valgomoji soda.

Po plovimo

Minkšti žaislai turi purų užpildą, minkštą kailį, o tiek viena, tiek kita įgeria nemažai vandens, tad natūralu, jog išplautas pliušinis žaislas bus permirkęs ir sunkus. Jei skalbėte skalbimo mašinoje, tai juos ištrauksite šiek tiek išgręžtus, o jei plovėte rankomis, jie bus labai šlapi. Gręžkite itin atsargiai, nesukite stipriai žaislo, kadangi gali plyšti per siūles ar smarkiai deformuotis užpildas. Puiku, jei žaislą įvyniosite į storą rankšluostį ir kelis kartus paspausite, kad vandens perteklius susigertų į jį.

Jei išplauti žaislai vis vien yra sunkoki, jokiu būdu nekabinkite ant džiovyklos – bus per sunkūs ir deformuosis. Žaislus geriausia išdėlioti ant lygaus pagrindo, po jais paklojus rankšluostį. Leiskite natūraliai išdžiūti.

Dulkių siurbimas

Minėjome, jog  visi pliušiniai žaislai kaupia dulkes. O kas geriausiai su jomis susidoroja? Žinoma, dulkių siurblys. Surinkti juo dulkes labai greita ir paprasta, todėl dažnai vaiko naudojamus žaisliukus kasdien ar kas antrą dieną nusiurbkite dulkių siurbliu.

Kaip dažnai žaislus valyti?

Šis klausimas tikrai aktualus daugeliui, tačiau valymo dažnumas yra individualus, kadangi priklauso nuo konkretaus žaislo naudojimo intensyvumo, kur vaikas su juo žaidžia. Nusiurbkite dulkes kasdien, o plaukite kelis kartus per mėnesį. Jei žaislas susitepė, reikėtų jį visą ar tik suteptą vietą išplauti iškart, kadangi ilgiau pabuvusias dėmes pašalinti bus kur kas sunkiau. Daugiau apie minkštų žaislų priežiūrą skaitykite čia.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių