Mobilusis punktas Gargžduose – darbų parengtyje

Atsižvelgiant į nenumaldomai augantį COVID-19 sergančiųjų skaičių, jau kitą savaitę planuojama, jog prie buvusio policijos komisariato pastato (Gamyklos g.) pradės veikti mobilusis patikros punktas. Jame dirbs rajono medikai, dėl koronaviruso bus tiriami rajono gyventojai.

Galės visi norintys

Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos vadovas Artūras Bogdanovas informavo, jog naujovė ta, kad pasitikrinti, skirtingai nei anksčiau, galės visi norintys. Tai naujai pasirodęs sprendimas, dėl kurio gali tekti ilginti mobiliojo punkto darbo valandas. Anksčiau dažniausiai buvo tiriami tik turėjusieji kontaktą ar jaučiantys COVID-19 simptomus asmenys. Iš pradžių mobilusis punktas dirbs po 4 val., tačiau, jei bus poreikis, darbo laikas bus ilginamas, formuojama papildoma brigada.

Šiuo metu, anot A. Bogdanovo, vyksta intensyvūs mobiliojo punkto įrengimo darbai: perkamos reikalingos priemonės, komplektuojama brigada. „Tikimės, kad viskas pradės funkcionuoti jau kitą savaitę, tačiau tai priklausys nuo daug dedamųjų, kada ir kaip gausime terpes, kas jas teiks, kokia laboratorija tikrins, kaip įvyks viešieji pirkimai, kada sumontuos įrangą ir pan.“, – vardijo Ekstremaliųjų situacijų komisijos vadovas. Punkto veiklą koordinuoti ir ją užtikrinti pavesta Gargždų ligoninei.

Neramu dėl to, kad pačios laboratorijos yra labai apkrautos darbu, tad sunku pasakyti, kiek per parą bus ištiriama Klaipėdos rajono gyventojų mėginių.

Jis informavo, kad dėl Karščiavimo klinikos steigimo dar bus svarstoma, dabar kiekviena sveikatos priežiūros įstaiga, centras patys turi sudaryti sutartis su veikiančiomis Karščiavimo klinikomis, tačiau rajono įstaigos gana vangiai tas sutartis sudaro. Tad prie šio klausimo dar bus sugrįžta.

Perka centralizuotai

Kaip ir buvo žadėta, Klaipėdos rajono savivaldybė vykdo centralizuotai sveikatos apsaugos priemonių pirkimą. „Išskyrus kai kurias sveikatos priežiūros, globos, socialines įstaigas, kurios turi ir specifinių poreikių. Tačiau kaukės, skydeliai, dezinfekcinis skystis perkami bendrai: kadangi kiekiai dideli, išeina gera kaina. Šioje vietoje išlošėme, buvo geras sprendimas“, – neabejoja A. Bogdanovas.

Jis džiaugiasi, kad nei tarp Klaipėdos rajono savivaldybės vadovų, nei tarp Administracijos darbuotojų nebuvo fiksuota COVID-19 atvejų (pranešdamas šią žinią pabarbeno į stalą – aut. past.). Vadovai dirba pasikeisdami: vieni nuotoliu, vieni – tiesiogiai, po to – atvirkščiai. „Norėtume dar daugiau Administracijos darbuotojų išleisti dirbti nuotoliu, tačiau kol kas tam neturime pakankamai techninės įrangos. Nuo pirmadienio kontaktinis bendravimas bus dar labiau apribotas, posėdžiai galės vykti gyvai tik dalyvaujant iki 5 žmonių, tad turėsime persiorientuoti“, – neabejoja Ekstremaliųjų situacijų komisijos vadovas. Jis viliasi, kad per karantiną žmonės elgsis sąmoningai ir sergančiųjų statistika stabilizuosis, nebemuš rekordų.

Plinta nevaldomai

Virusas plinta iš įvairių įstaigų, darboviečių: tiek iš Klaipėdos miesto, tiek rajono. Koronavirusas sparčiai pradėjo plisti ir šeimose, dėl to ir įvedami griežti ribojimai. Gyventojai raginami atidėti asmenines šventes ir pan. „Štai Klaipėdos miesto moksleiviai mūsų rajono teritorijoje surengė Helovino vakarėlį“, – neatsakingo elgesio pavyzdį pateikė Administracijos direktorius.

Virusas jau įsisuko ir į rajono ugdymo įstaigas. Jau aišku, kad nuo pirmadienio Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje ugdymas tikrai nevyks kontaktiniu būdu. Fiksuotas atvejis ir Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, dar keliose įstaigose. COVID-19 neaplenkė ir Viliaus Gaigalaičio globos namų, Paupių PSPC Plikių palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus. Įstaigos informuojamos, kokių priemonių imtis, kaip saviizoliuotis ir pan. Didžiuliai darbo krūviai tenka Visuomenės sveikatos centrui. Paupių PSPC slaugos administratorė Sandra Sasnauskienė „Bangą“ patikino, kad atvejis fiksuotas Plikiuose: „Nustatytas vienai darbuotojai besimptomis susirgimas, tuomet paimti mėginiai visiems pacientams, atsakymų tebelaukiame.“


KOMENTARAI

  • Viliaus Gaigalaičio globos namų direktorius Ginteris HARNERIS: „Anksčiau buvo du COVID-19 atvejai mūsų įstaigoje. Prieš 4 savaites koronavirusas buvo diagnozuotas vienai darbuotojai, iškart buvo imtasi visų apsaugos priemonių, situacija suvaldyta, bendradarbiaujant su Visuomenės sveikatos centru. Viską padarėme, kas numatyta tokiais atvejais. Mėnesio pradžioje susirgo vienas gyventojas, nežinome, kaip užsikrėtė. Šiuo metu jis gydomas ligoninėje, būklė sunki, jis turi ir lėtinių plaučių ligų. Globos namuose gyveno ne vienas, izoliavome visus šalia gyvenusiuosius. Kol kas jie karantinuojasi mūsų įstaigoje, turime tam atskiras patalpas. Labai griežtai vertinome kontaktus, esant bent menkiausiam įtarimui, izoliavome. Darbuotojai ir gyventojai reguliariai testuojami. Spalio 27 d. visų atsakymai buvo neigiami, dabar darėmės lapkričio 3 d., atsakymai, deja, tokie: serga 5 darbuotojai, 8 gyventojai.“
  • Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina RUŠKIENĖ: „Jau per pirmąją COVID-19 bangą buvo apmokyti žmonės, ėmėme mėginius tiek ligoniams, tiek darbuotojams. Nuo pandemijos pradžios ligoninėje buvo fiksuota koronaviruso atvejų: spalio 30 d. buvo fiksuotas teigiamas atsakymas Vaikų ligų skyriuje pacientei (vaikui). Kadangi jos būklė buvo nesunki, tai ji išrašyta gydytis ambulatoriškai. Lapkričio 3 d. iš respublikinės Klaipėdos ligoninės su neigiamu COVID-19 testu mums pristatė sunkiai sergantį pacientą, testą kartojome – jis buvo teigiamas, tad pacien­tas vargais ne galais buvo grąžintas į Klaipėdą. Niekam nerūpi. Neatsižvelgiama į tai, kad pas mus 70 pacientų slaugoje, vyresnio amžiaus… Neturime ir patalpų tam. Profilaktinio tyrimo metu teigiamus COVID-19 testus gavome dviem darbuotojoms, jų atvejai besimptomiai. Izoliuota apie 10 personalo darbuotojų. Įstaigoje – didelė įtampa, labai neramu, aplink daugėja sergančiųjų. Mobiliajame punkte bus atliekama pirminio lygio paslauga, tad turi dirbti visi pirminio lygio darbuotojai. Punkte kiekvieną dieną dirbs trys žmonės: viena slaugytoja ir du Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Iš mūsų – ligoninės pusės – bus darbo koordinavimas ir užtikrinimas. Mobilusis punktas mums reikalingas.“
  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas PETRAVIČIUS: „Su koronaviruso infekcijos plitimu neišvengiamai susiduria ir rajono švietimo įstaigos. Užsikrėtimo infekcija atvejai mokiniams ar įstaigos darbuotojams buvo nustatyti daugumoje švietimo įstaigų. Džiugu, kad mokyklų direktoriai bent kol kas labai profesionaliai užtik­rina infekcijos plitimo įstaigose situacijos valdymą. Šis laikotarpis labai gerai parodo įstaigų vadovų vadybinius gebėjimus dirbti sudėtingomis situacijomis.Veiklas švietimo įstaigose planuoti ilgesniam laikui neįmanoma. Turime po keletą pasitarimų su mokyklų vadovais kiekvieną savaitę, keičiamės informacija, dalijamės patirtimi. Ugdymo procesą nuo pirmadienio rajone planuojame vykdyti vadovaujantis Vyriausybės trečiadienį patvirtintais sprendimais dėl švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo. Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ugdymas švietimo įstaigose vyks kontaktiniu būdu. Mokiniai pagal pagrindinio ugdymo programą didžiojoje daugumoje mokyklų mokysis nuotoliniu būdu. Kai kurios mokyklos (Endriejavo, Ketvergių) planuoja kitą savaitę kai kurias klases mokyti kontaktiniu būdu. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 5–12 klasių mokiniai, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos visi mokiniai mokysis nuotoliniu būdu.“

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content