Modernizuoto Gobergiškės skyriaus darželinukai: čia mums gera

Rodos, ir vargo nebuvo – džiugios, optimistinės nuotaikos vyravo ketvirtadienio popietę perkirpus Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ Gobergiškės skyriaus rekonstruotų patalpų įkurtuvių juostelę. Nors įkurtuvės dėl buvusio rangovo įsipareigojimų vėlavo apie dvejus metus, tačiau darbų pabaigtuvės pranoko lūkesčius: darželio naujosios grupės – erd­vios, šviesios, jose jaukiai nuteikia šiuolaikiški baldai, o vaikų ugdymui skirta įvairių modernių priemonių, žaislų.


Ugdymo sąlygos – puikios
Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rasa Jusčienė įkurtuvių šventėje pasidžiaugė puikiomis vaikų ugdymo sąlygomis, darbingomis kolektyvo nuotaikomis, akcentavo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos, rajono vadovų, Administracijos pagalbą bei aktyvią poziciją gerinant švietimo kokybę. „Šiandien mes paaugome, praturtėjome nauju Gobergiškės skyriumi, džiaugiamės, kad čia įkurtos dvi grupės, kuriose ugdysime 35 mažylius, o darželio laukiančiųjų eilė vėl sutrumpėjo. Sveikinu visą gražią bendruomenę su įkurtuvėmis“, – optimistiškai šventėje kalbėjo įstaigos vadovė R. Jusčienė.
Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Ligita Liutikienė akcentavo, kad rekonstruotas Gobergiškės skyrius yra puiki dovana 35 šeimoms, pedagogams, darbuotojams ji linkėjo kūrybiškumo, o vaikams – geriausių emocijų. Vicemerė Violeta Riaukienė atkreipė dėmesį į modernias darželio ugdytinių ugdymo sąlygas, nuotaikingą suformuoto kolektyvo atmosferą ateityje siekiant kokybiškų rezultatų.
Gobergiškės skyriaus pastato rekonstrukcijos darbai iš viso kainavo kiek daugiau nei 910 tūkstančių eurų, iš kurių beveik 200 tūkst. eurų – ES lėšos. Naujose, suremontuotose, šviesiose ir erdviose patalpose bus ugdomi 35 vaikai. Darželyje įrengtos 2 grupės, o su vaikais dirbs 4 auklėtojos ir 3 jų padėjėjos. Dar du etatai skirti pagalbiniams darbuotojams.


Įkurtuvėse – džiaugsminga nuotaika
Linkėjimus išsakė, kartu su darželinukais rekonstruoto darželio įkurtuvių juostelę perkirpo Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės L. Liutikienė, V. Riaukienė, rajono Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, rajono Savivaldybės tarybos narės Regina Kernagienė, Rasa Linkienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnas Vytautas Tamašauskas. Naująsias patalpas pašventino Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos vikaras kunigas Mindaugas Stonys, palinkėjęs šviesos ir susitelkimo ugdant jaunąją kartą.
Įkurtuvėmis ir prasminga bendryste su naujais kaimynais ypač pasidžiaugė Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus pradinių klasių vyr. mokytoja Rasa Meilytė-Jurjonienė. Šventės svečiai, tėveliai gėrėjosi „Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio skambiomis ugdytinių dainomis, žaismingu Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro vadovo Artūro Petruokos pasirodymu.


Pabaigė kita bendrovė
Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ Gobergiškės skyriaus ugdytinių tėveliai, „Bangos“ pakalbinti po įkurtuvių šventės, sakė, kad nors laukė pabaigtuvių ilgai, tačiau dabar bet kokios nuoskaudos jau praeityje. „Darželis tikrai puikus, čia bus gera mūsų vaikams“, – ant slenksčio kalbėjo laimingi Gobergiškės skyriaus ugdytinių tėveliai, o vaikai klegėdami vienas per kitą pasakojo savo įspūdžius.
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė R. Kernagienė įkurtuvėse pastebėjo, kad darželis rekonstruotas praėjus 41 metams po jo pastatymo.

Priminsime, kad Gobergiškės darželio pastato rekonstrukcijos pirmoji sutartis su rangovu – UAB „Išskirtinio būsto statyba“ buvo pasirašyta dar 2019 m. liepos 22 d. Darbai turėjo būti atlikti iki 2020 m. rugpjūčio mėnesio. Tačiau sutartį rajono Savivaldybė turėjo nutraukti dėl bendrovės įsipareigojimų nevykdymo. Vėl paskelbus konkursą dėl darželio pastato rekonstrukcijos darbų baigimo su konkursą laimėjusia UAB „Autentė“ sutartis buvo pasirašyta praėjusių metų pradžioje. Rangovas darželyje turėjo atlikti vidaus apdailos ir elektros darbus, įrengti šildymo-vėdinimo sistemas, katilinę, vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų tinklus, taip pat apsauginę ir gaisrinę signalizaciją, sutvarkyti sklypą, įrengti takelius, suoliukus, dviračių stovus, vartus bei kitus darbus. Sutarties trukmė, neįskaitant technologinės pertraukos, pernai trukusios iki kovo 15 d., – 7 mėn. Modernizacijos darbų pabaigimo vertė – 482,6 tūkst. eurų.

Statys ir ateityje

Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja, kad dėmesys ugdymo įstaigų plėtrai rajone neatslūgs ir artimiausiu metu. Primenama, kad prieš didžiąsias metų šventes dvi naujai įrengtos darželio grupės atidarytos ir Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre. Jau pasirašyta ir istorinė sutartis dėl Sendvario daugiafunkcio centro statybos. Per ateinančius trejus metus Trušeliuose iškils nauja mokykla-darželis, kur bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų. Taip pat čia veiks biblioteka, gyventojams bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui. Sutartis pasirašyta ir dėl naujo darželio projektavimo Mazūriškiuose. Iki vasaros turi būti suprojektuotas 8 grupių pastatas, kurį galės lankyti 150 vaikų. Naujas darželis iškils ir Gargžduose, kur 12 grupių bus ugdoma per 220 vaikų.


Vilija BUTKUVIENĖ
Miglės GAIDENKAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių