Neleiskime pasauliniam karui pasikartoti!

Reiškiant paramą kovojantiems ukrainiečiams, Gargždų karių kapinėse gegužės 8−9 dienomis bus rengiama akcija kartu su ukrainiečio menininko Yano Dobronosovio fotoreportažų apie Rusijos karą Ukrainoje paroda.

Tai, kas vyksta kaimynystėje − primena skaudžius įvykius, kuriais prieš  septyniasdešimt septynerius metus alsavo visas pasaulis. Neturime to pamiršti! Europa gegužės 8 dieną prisimena kaip Antrojo pasaulinio karo pabaigą ir nacizmo žlugimą, paminėdama visas šio karo aukas, tuo tarpu gegužės 9-oji Antrojo pasaulinio karo veteranams ir jų artimiesiems buvusiose TSRS šalyse yra Pergalės diena prieš Trečiąjį reichą Vokietijos–TSRS kare. Tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai, į TSRS sudėtį patekusioms ir kitoms Rytų bloko šalims reiškė naują okupaciją.

Rusijos karas Ukrainoje prasidėjo 2014-aisiais, o visą ją bandoma okupuoti kelis mėnesius. Negalime su tuo taikstytis, turime garsiai apie tai kalbėti, remti Ukrainą visais įmanomais būdais, nes galimas kitas Rusijos žingsnis − vėl nužygiuoti iki Berlyno ar Lamanšo.

Kviečiame nelikti abejingus ir reiškiant palaikymą Ukrainai į parodą atsinešti mėlynos ir geltonos atributikos kaip priešpriešą okupantų žudikiškos kariuomenės simboliams − raudoniems gvazdikams ir juodai oranžinėms Georgijaus juostelėms.

Parodą, kurią organizuoja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Rasa Petrauskienė ir skyriaus nariai, planuojama eksponuoti dvi savaites. Platesnė informacija tel. 8 626 87 919 (Vytautas Tenkutis).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių