Nuo meilės muzikai iki išleisto albumo
Muzika – neatsiejama daugelio gyvenimo dalis. Neretai klausomės įvairiausių hitų nė nesusimąstydami, kas, kaip ir kodėl tai sukūrė. Kompozitorius, garso inžinierius, didžėjus, elektroninės muzikos prodiuseris Domas RUŠKYS-RUSHKEYS kovo pradžioje išleido savo albumą „Outlook“. Tad apie gyvenime gautas galimybes, patyrimus ir pasiekimus kalbamės su sostinėje įsikūrusiu gargždiškiu.
Išsipildęs vaikystės noras
– Kada susidomėjote muzika? Šiame kelyje iš artimųjų sulaukėte daugiau paskatinimų ar atkalbinėjimų?
– Augau muzikalioje aplinkoje, todėl jau nuo mažens jaučiau, kad muzika užims svarbią vietą mano gyvenime. Mano mama dirbdama Gargždų muzikos mokykloje pastebėjo mano norą muzikuoti ir nusprendė mane ten užrašyti. Mokiausi groti fortepijonu ir saksofonu, o didelę įtaką mano muzikinių vertybių formavimuisi padarė mokytojas Sigitas Stalmokas, kuriam esu už tai dėkingas. Vėliau, mokydamasis mokykloje, susidomėjau elektronine muzika ir jos kūryba. Tuomet apie ją nebuvo beveik jokios informacijos, tad teko eksperimentuoti pačiam.
– Iš kur semiatės įkvėpimo savo kūrybai?
– Mane įkvepia gyvenimas – kelionės, gamta, knygos ir kitų atlikėjų muzika.
Gyvenimo ramstis – žmona
– Ko reikia norint išleisti albumą? Ar sulaukėte daug klausytojų dėmesio?
– Manau, kad viskas prasideda nuo idėjos. Būtina išsikelti tikslą, pagrindinę mintį ir nusistatyti laiko terminą. Pati muzikos kūryba – tik viena iš proceso dalių, o be jos yra dar visokiausių organizacinių dalykų, kurie užima gana nemažai laiko. Džiaugiuosi, kad jais rūpintis man padėjo „Stereofox“ muzikos leidykla, kuri pasiūlė albumą išleisti kartu. Esu laimingas, jog šis albumas sulaukė nemažai klausytojų dėmesio.
– Kam pirmam parodote savo sukurtas dainas? Galbūt įsivertinate pats ir per daug į kitų nuomonę nekreipiate dėmesio?
– Pirmoji mano kūrybą visada išgirsta žmona Violeta, beje, kaip ir aš, gargždiškė, kuri yra reklamų prodiuserė. Jos nuomone pasitikiu. Labai džiaugiuosi, kad Violeta sugeba ne tik pagirti, bet ir išsakyti kritiką, kai to reikia. Pasitaiko atvejų, kai ilgai dirbant prie vieno kūrinio ausys pripranta prie skambesio ir tampa sunku objektyviai ką nors vertinti, todėl kito žmogaus nuomonė man ypač svarbi.
– Ar kiekviena jūsų daina turi savo istoriją? Pagal ką galvojami jų pavadinimai?
– Mano kūrinių pavadinimai kyla iš pirminės vizijos, kurią turiu galvoje kūrybos metu. Pavyzdžiui, kūrinio „Kira“ pavadinimas išverstas iš hindi kalbos – šviesos spindulys. Šiuo pavadinimu klausytojams norėjau perteikti savo mėgstamiausio miesto – Barselonos atmosferą. Be to, „Kiros“ fone skamba būtent šiame mieste įrašyti garsai. Barselona yra gyvas, saulėtas miestas, todėl ir muzika – pozityvi, ritmiška. O paties albumo pavadinimas „Outlook“ simbolizuoja pokyčius, įvykusius mano asmeniniame ir muzikiniame gyvenime.
Gargždai – mieli namai
– Kuo užsiimate laisvalaikiu? Ar pavyksta „pailsėti“ nuo muzikos, ar ji vis vien lydi kiekviename žingsnyje?
– Be muzikos kūrimo, dar mėgstu skaityti knygas, turiu pomėgį kolekcionuoti vinilines plokšteles, kurių esu surinkęs nemažą kolekciją. Patinka leisti laiką gamtoje – gyvenu šalia upės ir pastaraisiais metais propaguoju maudynes šaltame vandenyje. Tai labai padeda įsikrauti teigiamos energijos.
– Ar dažnai lankotės gimtajame mieste Gargžduose? Kas skatina čia sugrįžti?
– Gargždai – mano namai. Čia bet kada malonu sugrįžti ir aplankyti mamą, kuri daug širdies įdeda vadovaudama Gargždų muzikos mokyklai. Su mama sieja labai šilti santykiai – esame tarsi geri draugai, kurie visuomet vienas kitą palaiko, supranta, sustiprina. Už visa tai esu jai labai dėkingas.
Egidija JOKUBAUSKAITĖ
Asmeninio albumo nuotr.