Nuvylęs rangovas darbus Tilto gatvėje tęs toliau

Nulūžę įspėjamieji kelio ženklai, vėjo draskoma plėvelė ant pėsčiųjų tako, pakrikai sumestos lentos ir įvairūs rakandai – tokią netvarką paliko Tilto gatvės rekonstrukciją vykdžiusi UAB „Kavesta“. Su šia bendrove Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) nutraukė sutartį sausio mėnesį, tačiau apie tai neinformavo Klaipėdos rajono savivaldybės, kuriai buvo žadėta, kad projektas visgi bus baigtas. Tačiau pažadai liko pažadais, o LAKD sutartį nutraukė būtent dėl laiku neatliekamų darbų, tačiau paaiškėjo, kad šis rangovas Gargžduose darbuosis ir toliau. Mat kelias yra vienas, o sutarys – dvi.


Kelias vienas, o projektai – du
Gargždų ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai važiuodami Tilto g., pastebėjo akis badančią netvarką, kuri nepuošia vieno iš pagrindinių įvažiavimų į Gargždus. „Banga“ paprašė pakomentuoti darbus vykdžiusios įmonės atstovų, ar planuojama sutvarkyti aplinką, kurioje jie dirbo. UAB „Kavesta“ administracijos vadovė Rūta Nemanienė teigė, kad vėjo išvartytus ženklus darbuotojai sutvarkys artimiausiu metu, statybinius vagonėlius, kurie palikti prie Gargždų piliakalnio, išveš, kai tik baigs darbus, kurie turi prasidėti po technologinės pertraukos. Pasiteiravus, kokius darbus jie planuoja baigti, atsakymas buvo trumpas ir aiškus. „Darbus tęsime pagal kitą turimą sutartį Tilto gatvėje (ruožas nuo J. Basanavičiaus g. sankryžos iki tilto per Minijos upę)“, – paaiškino bendrovės administracijos vadovė. Žurnalistei paprašius patikslinti, ar šių darbų užsakovas yra Lietuvos automobilių kelių direkcija, R. Nemanienė patikslinimo jau nebepateikė.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis vadybininkas Saulius Jansonas patvirtino, kad rangovas UAB „Kavesta“ tęs darbus Tilto g., nes tai du atskiri projektai ir atskiros sutartys skirtingiems darbams (kapitalinis remontas ir rekonstravimas). Mat Lietuvos automobilių kelių direkcija su UAB „Kavesta“ yra sudariusi sutartį dėl „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 228 Dauparai–Gargždai–Vėžaičiai ruožo nuo 7,300 iki 7,600 km kapitalinis remontas“ darbų atlikimo“. Šiame ruože liko įrengti viršutinį dangos sluoksnį. Rangovas esą atnaujins darbus, kai leis oro sąlygos.
„Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 228 Dauparai–Gargždai–Vėžaičiai ruožo nuo 7,694 iki 8,714 km rekonstravimas, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką“ projekto įgyvendinimo sutartis su UAB „Kavesta“ nutraukta dėl įsipareigojimų nevykdymo“, – situaciją apie vieną kelią ir dvi sutartis aiškino LAKD atstovas.


Miesto savivaldybė rami
Šiuo metu kaimyninė Klaipėdos miesto savivaldybė su pamario bendrove „Kavesta“ yra pasirašiusi keturias sutartis. Daugiausia aistrų kelia Žvejų gatvės rekonstrukcija, viešojoje erdvėje pasirodžius publikacijoms, kad senamiesčio verslininkai skundžiasi sumažėjusiais klientų srautais dėl ilgai užsitęsusio gatvės remonto. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis „Bangai“ teigė, kad rangovas UAB „Kavesta“ laikosi sutartyje nurodytų terminų. „Situacija, kuri nutiko Gargžduose, man yra puikiai žinoma, tačiau raudona lemputė dėl bendrovės darbo nedega, vėlavimų šiuo metu nėra. Akylai stebime situaciją“, – sakė pašnekovas.


Prašo kantrybės
Kapitalinis remontas Tilto g. nuo J. Basanavičiaus sankryžos iki tilto per Minijos upę turėjo būti baigtas jau praėjusių metų rudenį, tačiau UAB „Kavesta“ darbų laiku neatliko, pagal terminus vėlavo 5 mėnesius. Šiuo metu darbai baigti 80 proc. „Bangai“ pasiteiravus, ar Klaipėdos rajono savivaldybė išsakė bendrovei „Kavesta“ pastabas dėl gatvėje paliktos netvarkos, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas redakcijai atsiųstame komentare teigė, kad Tilto g. priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, o ne Savivaldybei, tai būtent direkcija ir patys rangovai yra atsakingi už tvarką kelyje, už tvarką statybvietėje. „Atkreipiame dėmesį, kad darbai toje vietoje dar nėra baigti, tad šiek tiek netvarkos, ko gero, gali būti, tad prašytume gyventojų kantrybės. Žinoma, atkreipsime LAKD ir rangovų dėmesį į tvarką statybvietėje“, – rašoma komentare.


Apribos greitį
LAKD šiuo metu jau parengė ir iki vasario 15 d. įgyvendins naują ženklų įrengimo schemą Tilto gatvėje. Pagal ją maksimalus greitis ruože nuo Gargždų iki sankryžos su Kalniškės sankryža abiem važiavimo kryptimis bus apribotas iki 50 km/h. Dėl likusių neatliktų darbų Tilto gatvėje skubos tvarka bus skelbiamas naujas pirkimas. Planuojama, kad kelio remontas prasidės š. m. birželio mėnesį. „Pradėjus vykdyti darbus, eismą taip pat planuojame leisti abiem kryptimis, jeigu naujoje sutartyje nebus numatyta galimybė rangovui organizuoti eismą kitaip“, – teigė LAKD atstovas S. Jansonas.
Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių