Palangoje pirmąsyk rengiamas festivalis senjorams

Šiais metais Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena Lietuvoje bus paminėta išskirtinai – Palangoje pirmąsyk organizuojamas festivalis „Senjorų savaitė“.  Rugsėjo 29 d. – spalio 4 d. Palanga pakvies visus Lietuvos senjorus į kurortą, kur jų lauks muzikinių, sportinių ir edukacinių renginių gausa. Tokio masto nemokamas festivalis senjorams, tikėtina, bus pirmasis šalies istorijoje.

Amžėjimas – ne barjeras

„Drauge su kurorto savivaldybe ir partneriais tikimės sukurti fenomeną, Lietuvos senjorus pakviesdami į Palangą, į tik jiems skirtą festivalį. Turime ambiciją paneigti mitą, kad amžėjimas Lietuvoje lyg koks barjeras, uždarantis duris kokybiškam socialiniam gyvenimui. Dažnai girdime pavydžiai lyginant mūsų senjorus su vakariečiais, atseit anie linksmesni, daugiau keliaujantys. Neabejoju, kad rudenį Palangoje išvysime gausybę Lietuvos vyresnio amžiaus žmonių, kurie linksmi, sportiški, žingeidūs“, – festivalio idėją pristatė vienas iš organizatorių, visuomenininkas Edmundas Jakilaitis.

Anot mero Šarūno Vaitkaus,  Palanga – šeimų kurortas, vasaros šurmulys labiausiai mėgstamas jaunesnių atostogautojų, tačiau ji graži visais metų laikais. Tada ruduo pats laikas lėtesniam, bet turiningam poilsiui.          

„Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, rudenį, gyvenimo tempas čia kiek palėtėja. Tai – puikus metas kurorte apsilankyti tiems, kurie vengia didelio šurmulio ir pramogautojų gausos, kurie vertina ramesnį poilsį bei laiką, skirtą ilgiems pasivaikščiojimams pajūriu ar pušynais, sveikatinimui. Todėl esame įsitikinę, kad ruduo yra itin tinkamas senjorams. Norime kurti tradiciją, kad būtent rugsėjis bei spalis taptų senjorų atostogų laiku Palangoje“, – sakė Š. Vaitkus.

Nustebins renginių gausa

„Senjorų savaitės“ programą sudarys keli renginių tipai: meniniai-pramoginiai, pažintiniai-edukaciniai ir sveikatinimo. Kasdien festivalio svečių lauks pėsčiųjų ir dviračių žygiai, mankštos, jogos užsiėmimai. 

Kiekvieną dieną bus galima žiūrėti kino filmus ar teatralų pasirodymą, lankyti parodas, muziejus. „Senjorų savaitės“ atidarymo koncerte „Švieski man vėl“ garsiausias Stasio Povilaičio dainas atliks solistas Merūnas Vitulskis su pučiamųjų orkestru „Garsas“. Kitais vakarais senjorai galės mėgautis Edmundo Kučinsko, Ingos Valinskienės ir grupės „Vairas“ pasirodymais.

„Smagu, kad festivalio partnerių ir rėmėjų dėka, beveik visus renginius senjorai galės lankyti nemokamai, pakaks pateikti pensininko pažymėjimą. Už simbolinį mokestį bus parduodami tik bilietai į vakarinius koncertus“, – sakė E. Jakilaitis.

Dienomis kurorto svečiams bus siūloma visa eilė edukacinių renginių. Norintys galės apsilankyti paskaitose apie sveiką gyvenseną ir mitybą, vaistažolių naudą sveikatai; apie finansinį raštingumą; galės gilinti žinias apie išmaniųjų įrenginių panaudojimą kasdieniame gyvenime.

Taip pat vyks teminiai susitikimai su senjorams puikiai pažįstamais garsiais žmonėmis, pavyzdžiui, su Beata Nicholson, Dovile Filmanavičiūte, Vyteniu Pauliukaičių, Algimanta Žukauskiene, Edita Mildažyte, Orijumi Gasanovu. Turės galimybę semtis patirčių iš sodininko ir bitininkystės eksperto dr. Algirdo Amšiejaus.

Išskirtinės sąlygos  svečiams

Palangos miesto viešbučiai ir restoranai „Senjorų savaitės“ svečiams žada užtikrinti kokybišką ir prieinamą poilsį. Maitinimo įstaigos pateiks specialius dienos pietų pasiūlymus, o nakvynę bus galima rasti su ženkliomis nuolaidomis. Vėlgi, tam pakaks parodyti senjoro statusą įrodantį dokumentą.

„Kurorto verslai mielai sutiko prisidėti prie šio išskirtinio renginio ir žada pasistengti, kad svečiai liktų maloniai nustebinti“, – sakė Palangos meras.

Festivalio „Senjorų savaitė“ organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė ir VšĮ „Pilietinė medija“. Festivalį globoja „Maxima“, remia Tele2, „Citadele“, „Euro Vaistinė“.

Pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių