Paskutinis skambutis išlydėjo į egzaminus

Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Iš viso šiemet šalies mokyklos išleis apie 20 tūkst. abiturientų. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius „Bangą“ informavo, kad Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją baigia 132 dvyliktokai, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnaziją – 22, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnaziją – 22.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 5 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokykliniu ir valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 27 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu. Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 13 dienos.

Norintieji gauti brandos atestatą turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – mokinys gali rinktis savo nuožiūra. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Laikyti maksimalų brandos egzaminų skaičių šiais metais pasirinko 0,26 proc. kandidatų.

„Šiemet brandos egzaminus išlaikę abiturientai bus pirmieji, kurie gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tai vienintelė šių metų naujovė. Abiturientai skaitmeninius brandos atestatus galės peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti patys, jei jiems reikės popierinio dokumento. Norint atestatą gauti anksčiau, nebereikės laukti, kol baigsis brandos egzaminų sesija, užteks išlaikyti pasirinktus egzaminus. Stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas abiturientams nereikia teikti popierinių dokumentų, nes priėmimas vyksta per Bendrojo priėmimo informacinę sistemą“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Abiturientus sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė ir Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos kunigas Mindaugas Stonys.

Renatos NEKROŠIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių