Paslaptinga, bet plačiai paplitusi liga – hemorojus
Hemorojus yra bene pati nemaloniausia liga, su kuria galime susidurti. Statistika byloja, kad su šia diagnoze susiduria net daugiau nei 50% žmonių, vyresnių kaip 50 metų. Ši liga būdinga tiek vyrams, tiek ir moterims. Tam, kad šios problemos išvengtume, turime žinoti bei stebėti ką, kiek ir kaip valgome, taip pat ar dažnai judame, sportuojame bei kiek laiko praleidžiame sėdėdami arba gulėdami ir pan. Dėl netinkamos mitybos bei per ilgą laiką susiformavusių blogų įpročių bei mažo judrumo dažnai užkietėja viduriai. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl galite susidurti, kas yra hemorojus. Šiai ligai taip pat įtakos turi ir genetika bei amžius ar net sėdimas darbas. Tai – šiuolaikinio kompiuterizuoto pasaulio viena pagrindinių problemų. Taigi žinodami ligos atsiradimo priežastis, stenkitės visais įmanomais būdais jų išvengti bei pajutę nors menkiausius simptomus kreiptis į gydytojus.
Kadangi jau puikiai žinome, jog su hemorojumi susiduria nemaža dalis žmonių, tai jei pajutote ir Jūs nors menkiausius simptomus – nenustebkite. Kalbėti apie šią ligą tikrai nėra malonu, bet slėpti ligos tikrai nereikia. Būtina hemorojų laiku gydyti. Tik tuomet galima užkirsti kelią ligos suklestėjimui ir galimoms siaubingoms pasekmėms. Kuo anksčiau Jums bus nustatyta liga ir pritaikytas jai gydymas, tuo ji bus lengvesnė bei paprastesnė.
Net jei ir galvojate ar mintimis sau diagnozavote, kad patiriate hemorojų, tai gali būti nebūtinai ši liga. Gydytojai proktologai, tik atlikę rektoskopiją arba anoskopiją gali nustatyti, kokia Jums liga. Gana analogiškus simptomus galite turėti ir sergant divertikulioze, patiriant tiesiosios žarnos iškritimą, išangės bei kryžkaulio srities pūlinius, išmatų nelaikymą ar tiesiog esant tuštinimosi sutrikimams.
Kaip ir kiekviena liga, taip ir ta paslaptinga bei nemaloni liga hemorojus yra sėkmingai gydoma. Taikant šiuolaikinių technologijų sprendimus, kuriems yra priskiriamas ir lazeris, ir modernios hemorojaus operacijos, arba procedūros, gydančios išangės įplėšų, pūlinių, tiesiosios žarnos ligas. Išangės kanale kraujagyslės sudaro tankią kraujagyslinę pagalvėlę, kitaip dar vadinamus hemoroidais. Nuo to ir kilęs hemorojaus pavadinimas. Visa tai yra normalūs kiekvieno mūsų organizme esantys dariniai, kurie padeda sandariai užsidaryti išeinamajai angai. Bet nutinka ir taip, kad dėl įvairių priežasčių, padidinančių spaudimą pilve, minimi rezginiai didėja, hipertrofuoja ir taip gali sukelti nemalonias pasekmes: kraujavimą, skausmą ar kitokius nesmagius jutimus išeinamosios angos srityje. Tad šie padidėję hemoroidiniai mazgai ir sukelia išvardintus hemorojaus simptomus. Sutrinka normali mūsų kraujotaka ir išangės kanalo kraujagyslės pabrinksta. Pajutus nemalonius jutimus bei didžiąją dalį simptomų yra specialistų nustatomas hemorojus. Vienas dažniausiai pasitaikančių padarinių yra kraujavimas tuštinantis. Jį galima pamatyti tiek klozete, tiek ir ant tualetinio popieriaus. Jeigu tai pastebite ne pirmą kartą, būtinai kreipkitės į specialistus ir ligą pradėkite gydyti profesionaliai. Tokiais atvejais tikrai nereikia užsiimti savigyda.
Užsak.