Pavaduotojos komandiruotėje – ir kalėdinis Berlynas?

R. Petrauskienės „Facebook“ nuotr.: būdama darbo komandiruotoje, kuri vyksta Briuselyje, lapkričio 28 d. R. Petrauskienė savo feisbuko paskyroje pasidalijo Kalėdomis kvepiančio Berlyno vaizdais.

Klaipėdos rajono savivaldybės administ­racijos direktoriaus pavaduotojos Rasos Petrauskienės feisbuko sieną pastaruoju metu puošia kelionių nuot­raukos. Būdama atostogose lapkričio 25 d. ji pasidalijo įrašu, jog vieši Bursoje, Turkijoje. O lapkričio 28 d. R. Pet­rauskienė jau džiaugėsi kalėdine nuotaika Berlyne, dalijosi šventinėmis fotografijomis.

„Bangos“ redakcija sulaukė anoniminio prašymo, pasirašyto „Žemės Kirmėlių“ slapyvardžiu, pasidomėti, ką veikia R. Petrauskienė iki gruodžio 2 d. komandiruotėje Briuselyje. „Ar ji ten sprendžia svarbius su savivaldybe susijusius klausimus? Abejojam. Kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai?“ – klausia Žemės Kirmėlės.

Klausimų pažėrė Žemės Kirmėlės
Anoniminiame laiške, kuris pirmadienį pavakare išplatintas ne tik „Bangai“, bet dar 9 žiniasklaidos priemonėms, rašoma, kad minėta kelionė į Briuselį apmokama organizatorių lėšomis, tačiau pavaduotojai apiforminta komandiruotė ir esą mokamas atlyginimas ir komandiruotpinigiai net savaitgalį.

„Kiek žinome, ten konservatorių organizuojama pramoginė, pažintinė kelionė, į kurią kviečia profesorius Liudas Mažylis. Kelionė apmokama organizatorių lėšomis, tai gal ir viskas ok. Bet mūsų (…) pavaduotoja – komandiruotėje Briuselyje. Tai reiškia, kad jai visą laiką mokamas atlyginimas + komandiruotpinigiai. Beje, nuo pat šeštadienio, nors foto „Facebook“ rodo, kad ji savaitgalį leido Berlyne. Žmonės, dalyvaujantys tokiose kelionėse, dažniausiai naudoja savo atostogas. O ponia Petrauskienė (…). Kam naudoti atostogas, jei gali būti komandiruotėje, gauti pinigus ir dvigubą apmokėjimą savaitgalį, o po to, matyt, sutaupytas atostogas ir papildomus pinigus panaudoti šventiniu laikotarpiu. Nu nėr durnų šiais laikais. Kiek pamenam, ponia Rasa norėjo išvalyti seną pelkę, bet, matyt, pati įklimpo ir jau grimzta šitam liūne. Tiek ir liko iš skambių žodžių, etiško elgesio ir kitų elito kalbų. Gal čia turėtų susidomėti ir Etikos komisija?“ – rašoma žiniasklaidos priemonėms išplatintame anoniminiame pranešime (laiško kalba ir stilius netaisyti – aut. pastaba).

Klaipėdos rajono savivaldybės internetiniame puslapyje Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos oficia­liai skelbiamoje dienotvarkėje nurodoma, kad R. Petrauskienė komandiruotėje Briuselyje yra lapkričio 29 – gruodžio 2 d. O penktadienį, gruodžio 3 d., ryte dalyvaus Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje.

Už dieną – 61 Eur
Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio padėjėja viešiesiems ryšiams ir Vilniaus regionui Simona Sutkutė „Bangai“ antradienį patvirtino: „Taip, Rasa Petrauskienė šiuo metu dalyvauja vizito į Europos Parlamentą (EP) programoje Liudo Mažylio kvietimu. Kelionės trukmė: nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 2 d. Vizitas skirtas susipažinti su Europos Parlamento institucija.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija taip pat pateikė tai patvirtinančius duomenis: „R. Petrauskienė yra komandiruotėje nuo lapkričio 27 iki gruodžio 2 dienos. Administracijos direktoriaus pavaduotoja lankosi Europos Parlamento institucijose Briuselyje, kur susipažįsta su Europos Parlamento veikla ir darbu, dalyvauja susitikimuose. Įstatymų nustatyta tvarka dienpinigių norma Belgijos Karalystėje – 61 Eur per dieną. Už komandiruotę savaitgalio dienomis pavaduotojos prašymu nėra apmokama dvigubai. Taip pat nėra apmokamos kelionės bei apgyvendinimo išlaidos.“

Situaciją pažadėjo paaiškinti
ES valstybių narių vyriausybių vadovų (Europos Vadovų Tarybos) sprendimu, Parlamento darbas vyksta trijose vietose: Strasbūre (kuris yra oficiali jo būstinė), Briuselyje ir Liuksemburge. Visose trijose darbo vietose Parlamentui iš viso priklauso 29 pastatai. Be to, jis turi keletą pastatų ir kitose valstybėse narėse, o juose įsikūrę Europos Parlamento ryšių biurai. Tad R. Petrauskienė užminė mįslę, lapkričio 28 d. feisbuke pasidalijusi nuotraukomis ne iš Strasbūro, Briuselio ar Liuksemburgo, o iš kalėdiniais meduoliais pakvipusio Berlyno. Šiose nuotraukose Europos Parlamento pastatų nematyti.

Tik vakar politikės feisbuke atsirado nuotrauka iš Europos Parlamento. Antradienį ryte „Banga“ telefonu ir el. paštu kreipėsi į R. Petrauskienę, kad ji atsakytų į anoniminiame laiške keliamus klausimus. Administracijos direktoriaus pavaduotoja SMS žinute atsakė, jog būtinai atsakys, tačiau ne šiandien (t. y. antradienį).

Trečiadienį ryte R. Petrauskienė atsiuntė „Bangai“ komentarą: „Politiko, taip pat ir Administracijos pavaduotojo pareigos neapsiriboja nuvykimu iki tolimiausios rajono bibliotekos. Mūsų pareiga yra bendrauti, diskutuoti, teikti pasiūlymus bei gauti informaciją iš aukščiausio lygmens politikos lyderių. Europos Parlamento priimti sprendimai tiesiogiai paveikia ir mūsų Savivaldybėje priimamus ir įgyvendinamus sprendimus. Todėl galimybė svarbiausioje Europos Sąjungos institucijoje spręsti ir mūsų Savivaldybei rūpimus klausimus, tiesiogiai su EP nariais yra labai svarbi.“

Tiesioginis Administracijos direktoriaus pavaduotojos vadovas Administracijos direktorius Justas Ruškys vakar „Bangai“ pakomentavo susiklosčiusią situaciją: „Direktoriaus pavaduotoja gavo oficialų kvietimą vykti į Europos Parlamentą. Atsižvelgiant, kad pavaduotoja kuruoja bendradarbiavimo ir tarptautinių santykių sritį, jos dalyvavimą regionų specializacijos rengimo darbo grupėse, prisidėjimą prie strateginių dokumentų rengimo ir jų vykdymo, taip pat į naują ES investicinį laikotarpį bei tai, kad ji dalyvaus susitikimuose, kuriuose bus svarstomos pagal kuruojamas sritis aktualios temos, buvo pritarta jos prašymui dėl komandiruotės.“


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių